Obrázok používateľa CEZ OKNO
HAPPY NEW BAKTUN!

Letošní rok je pro mnohé z nás skutečně vyjímečný z mnoha různých důvodů. Pro někoho to může být spirituální procitnutí, pro jiného jen obyčejné změny v osobním životě, kariéře atd. Pokud jsou to změny pozitivní, je to jen a jen dobře. Jsem rád, že mohu těchto pár slov právě zveřejnit, protože to pochopitelně znamená, že jsem stále zde a Vy stále tam, před obrazovkami svých počítačů. Svět očividně neskončil...

Mayové se asi stále obracejí ve svých hrobech, co že jsme to vytvořili za mánii, ale kdyby tu s námi byli, jistě by věděli, že naše "moderní" civilizace tyto taškařice dělá ráda a často. Je sobota 22. prosince 2012 a mnoho z nás má asi pěknou kocovinu a mnoho z nás se možná též probudilo zklamáním, že očekávaná záchrana mimozemšťany nepřišla. Jediné, co je jisté - i když také ne stoprocentně - je, že začal Nový věk. Problém je tak trochu v našem současném kalendáři, jelikož se už dnes ví, že během času, kdy se tento kalendář používá, vznikla neustálým přepisováním a upravováním mnichy v klášterech pravděpodobná odchylka až 7 let, takže přestože Mayové zřejmě počítali velice přesně, naše moderní civilizace je trochu mimo.

Řekněme tedy, že plus mínus tak nějak v těchto letech ten Nový věk začal, anebo brzy začne. Důležité je, že lidé cítí tuto okem neviditelnou změnu. Stále více lidí se odpoutává od prostého materiálního a konzumního života a znovuobjevuje sílu duchovna, energii naší planety a celého toho nekonečného kosmíru kolem nás (kosmír - zkratka pro kosmos a vesmír, kterou jsem někde slyšel). Již v mém posledním zamyšlení nad fenoménem 2012 jsem kategoricky odmítnul jakékoliv katastrofické scénáře a za tím si stojím. Tyto se totiž mohou odehrát naprosto kdykoliv. Asteroid může zasáhnout Zemi za 10 minut a je vše vyřešeno. Zrovna tak může nastat devastující megazemětřesení s následnou globální tsunami, může vybouchnout Yellowstone, anebo se rozzlobí naše Slunce a vyšle smrtonosnou dávku záření, které nás sežehne během několika minut.


Cokoliv se může stát každý den, měsíc, či rok. To by ovšem bylo velmi těžké žití, neustále na tyto věci myslet. Možná by bylo moudřejší se zamyslet nad svou vlastní existencí a opět se opakuji, ale je to důležité. Člověk stojí před propastí a jediná momentálně nejbližší apokalypsa je ta, kterou sám vytváří. Dar života a bytí na této nádherné planetě je něco skutečně nadpozemského a člověk by si toho měl vážit a mít respekt ke koloběhu života, tak jak ho měli naši předkové v dávné minulosti. Bohužel jsme v posledních desítkách let (ne-li déle) byli svědky přesného opaku. Jeden nejmenovaný staršina indiánského kmene Hopi v Arizoně řekl, že "největší problém současného lidstva je, že ztratilo spojení s duchovním světem a spiritualitou". To prý vede ke zkáze a není divu, protože historie naší civilizace mluví zcela jasně.

Mnoho říší již zmizelo v prachu dávnověku. Dnes tedy symbolicky začal Nový věk a je na nás jak bude vypadat. Nemám strach z toho jestli a kdy nastane přírodní katastrofa, těch už bylo v minulosti mnoho a zřejmě výrazně ovlivnily prehistorické dějiny, ale jedna věc mě děsí. A to, že by svět měl navždy zůstat takový jaký je dnes, se vším tím terorem, zabíjením a mentální degradací. To je asi horší, než všechny kataklyzmy kombinované dohromady. Zkusme tedy alespoň změnit to málo, co můžeme. Zkusme osobně šířit více lásky, respektu a porozumění a žádným způsobem nepodporovat válku a teror. Když to udělá každý jedinec, změní se lidstvo jako takové... Letos máme tedy šanci oslavit nejen náš klasický Nový rok, ale také nový baktun. Doufejme, že oba budou jen lepší, než ty předchozí.

! PEACE !

Michael M. Faitl

Zdroj: http://www.astronauti.cz/


Súvisiace:

2012
http://www.cez-okno.net/2012


december 31, 2012 23:59 popoludní

 

 

Top