Obrázok používateľa CEZ OKNO
SAV: Koniec sveta v roku 2012 nebude

Vedci zo Slovenskej akadémie vied reagujú na konšpiračné teórie o tohtoročnom konci sveta. Astronómovia tvrdia, že to je nezmysel. Stále častejšie sa medzi neinformovanou verejnosťou šíria fámy, že tento mesiac nastane koniec svete. Má to dokazovať údajný koniec kalendára Mayov, postavenie planét v jednej rovine či príchod náhleho prepólovania našej planéty. Tieto teórie sú nezmysel. „Z astronomického hľadiska k žiadnej nezvyčajnej, či katastrofickej udalosti 21. decembra nedôjde," hovorí vo svojom stanovisku Astronomický ústav SAV.


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://tech.sme.sk/
Ďakujeme za tip


Súvisiace:

VEDECKÁ MÁNIA O KONCI SVETA
http://www.cez-okno.net/clanok/amitakh-stanford/vedecka-mania-o-konci-sveta


december 08, 2012 19:16 popoludní
 • krát komentár

5 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Asgard
  Asgarddecember 08, 2012 21:41 popoludní

  Komentár: 

  Vědci ale vidí vždycky jen to co je vysvětlitelné a z hlediska metafyziky klidně konec světa přijde, jen to je řádně tutláno aby nevznikla panika :) ;)

 2. Obrázok používateľa Dana
  Danadecember 08, 2012 23:47 popoludní

  Komentár: 

  a keby nebolo paniky o konci sveta,tak by sme sa ozaj o tej ciernej diere nedozvedeli....a vy pani,preco ste nikde o tom verejnost neinformovali?????...preco ste cakali az doteraz?..aby ste to uviedli ako stary holy fakt?.....''a predsa sa toci''....

 3. Obrázok používateľa Michal
  Michaldecember 09, 2012 18:45 popoludní

  Komentár: 

  To ze centrom kazdej galaxie je cierna diera je uz dlhe roky zname. To ze Ty si o tom nevedela neznamena ze niekto nieco taji. Ako sa vravy Nečteš, nevíš. Zacni konecne citat a studovat aj vedecke fakty a nie len blaboly co kde hociaky nevzdelanec prekruti a potom napise clanok a tvary sa ako spasitel. Ziadny koniec sveta sa konat tak skoro nebude... Zboznujem tie clanky ako udajne vsetko poukazuje na to ze 21 sa udeje nieco velke. Udeje sa akurat to ze nastane zimna rovnodennost tak ako kazdy rok. Mimichodom ta byva dva krat za rok.

 4. Obrázok používateľa Dana
  Danadecember 10, 2012 00:49 dopoludnia

  Komentár: 

  ale ja som nenapisala,ze ja o nej neviem....myslela som verejnost...nic ine

 5. Obrázok používateľa Pavel Smutný
  Pavel Smutnýdecember 09, 2012 10:41 dopoludnia

  Komentár: 

  Ak chcete skutocne nieco vediet o udalostiach suvisiacich s koncom roka 2012 pociatkom zmien,.. tak si cez google translator pozrite moje senmut.webs.com ...aj dnes vysli najavo dalsie dokazy suvisiace s koncom Mayskeho kalendara,..existenciou UFO, vyspelej zaniknutej Atlantskej civilizacie,..preto si pozrite radsej http://reinep.wordpress.com/ Kde mexicka vlada konecne pustila do obehu dokumenty, artefakty z muzei,..kde boli zatajene ulozene 80 rokov,...potvrdzujuce tieto veci. Media by mohli uz prestat trepat a oslovovat len akoze vysokopostavenych ludi co sa ale danou problematikou vobec nezaoberaju, a vypustat utesujuce reci,... vedcizavadzaju a klamu o existenci ufo a mimozemstanov,..o existenci zaniknutych civilizacii,..a s tym suvisiacimi pravidelne sa opakujucimi ich zanikmi,.. sposobenymi global. kataklyzmami,.. aj v dosledku priletu X do perihelia. To im nebrani ale vyuzivat technologie skopcene z ufo ako lasery, mikrocipy, opticke vlakna,...a pekne draho to predavat tvariac sa ze oni to vymysleli,...vyvyjat rakety, robit atomovy vyskum,..podla zdrojov zo staroindickych sanskritovych ,..textov ako Vimanika Shastra, Srimady,..Srimad Bagavatham,., Puran, Utnapanisad,...atd.,,,, Ved uz za cias rimskej rise Julius Obsequinus napisal knihu o pozorovaniach ufo,...atd.,..atd,...o Atlantide pisal Platon,...

 

 

Top