Obrázok používateľa CEZ OKNO
5 najväčších tajomstiev pyramíd

Kto postavil pyramídy? Toto je najzáhadnejšia a najdôležitejšia otázka týkajúca sa pyramíd; niektorí ľudia tvrdia, že pyramídy postavili mimozemšťania, pretože v tom čase neboli nástroje na stavanie dostatočne vyvinuté, ďalšia teória hovorí o možnosti, že Egypťania postavili pyramídy pomocou mágie alebo iných tajných prostriedkov.

Skryté miestnosti

Pred niekoľkými rokmi skupina vedcov z Kalifornskej univerzity dokončila vonkajšie preskúmanie Veľkej pyramídy v Gize, pomocou zariadenia s kozmickými lúčmi a gamma x lúčmi aby určili, či sa tam neskrývajú tajné priechody alebo miestnosti, ktoré by nebolo možné odhaliť vnútornou prehliadkou.

Keď sa tieto lúče zamerali na pyramídu akákoľvek pevná časť ich okamžite odrazila späť, alebo ich zdržala keďže vnútorný otvor absorboval lúče dlhšie ako je nevyhnutné. Tento prieskum odhalil očividné zdržania na bežných vnútorných priechodoch a teda aj tieto známe komory.

Pyramídy a tajné spoločnosti

Mnohí konšpirační teoretici si myslia, že existuje značná súvislosť medzi tajnými spoločnosťami a pyramídami a veria, že pyramídy sú symbolom slobodomurárov. Veľa ľudí si myslí, že pyramída na zadnej strane dolárovej bankovky je tiež slobodomurársky symbol, keďže veľa politikov, ktorí sa podieľali na dizajne dolárovej bankovky patrilo k slobodomurárom.

Skryté poklady pyramíd

Ľudia očividne veria, že pyramídy sú postavené na oslavu faraónovej veľkosti, ale niektorí si myslia, že v Egypte sa nachádza veľa pyramíd, v ktorých sú skryté vzácne poklady.

Podľa historikov Egypťania pochovávali poklady a bežné predmety so svojimi mŕtvymi kráľmi, pretože verili v posmrtný život.

Pyramídy na Marse

Pred niekoľkými rokmi nasnímali výkonné teleskopy kozmickej lode snímky deviatich pyramíd na povrchu Marsu. Veľa vedcov, ako aj Andrew Basiago, prezident Spoločnosti Mars Anomaly Research Society (Výskum anomálií na Marse), verí že pred 11,500 rokmi žili na Marse tri civilizácie.

Prieskum dokazuje, že mayské pyramídy v meste Tikal sú rovnaké ako niektoré nachádzajúce sa na Marse.

Zdroj: http://polifin.blogspot.sk/2010/07/top-5-hidden-secrets-of-pyramids.html

Preklad: Veronika Vozárová

exkluzívne.cez.okno


Seriál: "PYRAMÍDY-MARS-SÍRIUS" nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Pyramídy
http://cez-okno.net/stitok/pyramidy


august 18, 2013 23:59 popoludní

 

 

Top