Obrázok používateľa CEZ OKNO
Abraham Hicks: NENASYTNÝ VERSUS CHUDÝ

Host: Pokouším se rozumět nenasytnosti. Všechny druhy statistik říkají, že asi tak 5% obyvatelstva vlastní 98% světových zdrojů…
Abrahám: Tady je ta věc… Měli bychom něco trochu proti tomu, ale pojďme akceptovat, že je to přesná statistika. A tak jeden malý vhled do budoucna:

Jestliže by 6% obyvatelstva chtělo mít to, co má těch 5%, pak budou zdroje expandovat, aby se přizpůsobily těm 6%. Jestliže by 10% z nich chtělo mít to, co má 5%, prostředky budou expandovat, aby vyhověly 10%. A jestli by 100% obyvatelstva vaší planety chtělo žít jako žije těch 5% – zdroje vaší planety by expandovaly, aby vyšly vstříc všem 100%.

Takže to není tak, že 5% vlastní všechny zdroje. Oni jen žádají o to, co chtějí – a dostávají to. A dalším 95% z toho bolí břicho a udržují se v režimu nepřijímání – nevytvoření tohoto bohatství. Je dostatek prostředků pro každého, aby měl všechno, co chce.

Host: Takže opravdu neexistuje nic takového, jako nenasytnost?

Abrahám: Většina lidí by definovala nenasytnost jak braní většího množství, než potřebují, nebo dostávání více toho, než je jejich přiměřený podíl. A my bychom rádi zdůraznili, že tento vesmír má nekonečné zdroje. Lidé však proti tomu stále něco mají, ale my vám slibujeme, že jestliže máte schopnost definovat své touhy, tato časoprostorová realita ve které jste zaměření, má schopnost je vám dát, bez výjimky.

Teď, ať už mluvíte o penězích, nebo něčem jiném, tady je to, co je základem myšlení tvořící nedostatek: Většina lidí má tento zkreslený názor a myslí si, že je tu jen jedna hromada, která je k rozdělení. A když pak Já, ten starý, bohatý prevít, přijedu s mými velkými náklaďáky a odvezu tu velikánskou hromadu, tak potom další, kteří se přišourají se svými kolečky nebo čajovými šálky, oni budou zbaveni toho, co by dostali, protože hromada se drasticky snížila, tím co jsem provedl svým hromadění a svou chamtivostí.

A důvod, proč to říkáme tímto divadýlkem je, že jsou to jen žvásty…

Když žádáte, je vám ihned dáno! Ale, když nedovolíte, aby vám bylo dáno, nikdo jiný to nedostane.

Když přemýšlíte o fyzické pohodě, také říkáte: “Byl jsem zdravý tak dlouhou dobu, myslím, že teď budu pár let nemocný, aby jiní lidé mohli být také zdraví?“ Rozumíte těmto zdrojům, které byste nazvaly tak jasné nebo ne? Neříkáte, “Ó!, já jsem byl dnes tak zmatený, to tu musela kolem v okolí běžet opravdu chytrá osoba.”

Jediné, co kohokoliv drží mimo to, co chce, je to, že si vybírá se zaměřovat na nedostatek toho, co chce, a proto vibruje nedostatkem toho, co chce – a tedy je to jeho realita, nebo ještě lépe, jeho tvoření.

Takže, na stejné planetě jste byli tolik let, že to nejste schopni ani spočítat. A jen se podívejte za posledních 400 let na rozdíl ve vaší ekonomice. Je přitom je to stále stejná planeta. Nikdo nepřivezl v potrubí nějaké další zdroje. Ani není dnes přítomných více zdrojů. Vy jste se pouze vibračně naladili k jejich použití.

Ó, tato planetární schopnost se vám odevzdává a vy dokonce ani neseškrabáváte svrchní krustu těchto zdrojů. Je to ustavičně se doplňující prostředí. Vy byste nikdy nebyli schopni dostat vaši planetu do nerovnováhy využitím více jejích zdrojů, než může sama vyprodukovat. To se nemůže nikdy stát.

A tak se vracíme zpět k vaší dřívější otázce a odpovídáme Vám:

“Nenasytnost neexistuje, protože je nemožná. Není možná pro kohokoliv, kdo obdrží více, než svůj přiměřený podíl.”
Abraham

Autor: Esther Hicks – Abraham

Excerpted from the workshop in Houston, TX on Saturday, January 5th, 2002

Zdroj: http://www.abraham-hicks.com/lawofattractionsource/journal.php?eid=244

Překlad + doprovodné fotografie: Marie Špačková

www.jajsem.com

Tento článek byl přeložen a originálně vydán prostřednictvím www.jajsem.com a lze jej v kompletní a neupravené podobě šířit nekomerčním způsobem pouze s tímto aktivním odkazem na tyto stránky a všemi dalšími aktivními uvedenými zdroji, včetně celé této poznámky.


Súvisiace:

Dostatok-Hojnosť-Bohatstvo
http://www.cez-okno.net/rubrika/dostatok-hojnost-bohatstvo


Autori: 
apríl 07, 2014 23:58 popoludní

 

 

Top