Obrázok používateľa CEZ OKNO
15 příznaků, že s příchodem roku 2013 se probouzí Ohnivý kruh

Zatímco většina světa se soustřeďuje na jiné věci, potichoučku se probouzí Ohnivý kruh. Během posledních dvou měsíců jsme tu měli neustálý řetěz vulkanických erupcí a zemětřesení vyskytujících se podél perimetru Tichého oceánu. Ale protože nic z toho se nestalo u hustě obývaných oblastí, tak jsme o nich ve zprávách moc neslyšeli. Bude-li ale nárůst aktivity podél Ohnivého kruhu pokračovat, nevyhnutelně v určitém okamžiku dojde k větší události i u většího města.


Teprve až k tomu dojde, zaměří se zase celý svět na Ohnivý kruh. Většina lidí si neuvědomuje, že k přibližně 90 procentům všech zemětřesení a asi 75 procentům všech vulkanických erupcí dochází podél Ohnivého kruhu. Celé Západní pobřeží Spojených států leží podél Ohnivého kruhu a pod Kalifornií, Oregonem a Washingtonem se táhne ohromná síť zlomových linií.


Naštěstí v posledních letech západní pobřeží nezažilo žádnou devastující seismickou událost, ale vědci nás ujišťují, že v určitém okamžiku se tohle změní. Je tedy důležité, když přijdou zprávy o nárůstu aktivity podél Ohnivého kruhu si na to sednout a všímat si jich.

Bohužel většina Američanů vám ani neumí říct, co to ten Ohnivý kruh je. Následuje definice „Ohnivého kruhu“ z Wikipedie…

Tichomořský Ohnivý kruh (čili někdy jen Ohnivý kruh) je oblast, kde dochází k velkému počtu zemětřesení a vulkanických erupcí vyskytujících se v oblasti Tichomořského oceánského bazénu. Pro tento 40 000 km se táhnoucí pás tvaru podkovy jsou charakteristické téměř nepřetržité řetězce oceánských zlomů, vulkanických hřbetů a pásů vulkanismu a pohybů deskové tektoniky.

Prochází to zhruba podél pobřeží okrajů Tichého oceánu. Obyvatelstvo pobřeží na čtyřech různých kontinentech si uvědomuje, že hlavní události podél Ohnivého kruhu by mohly v jediném okamžiku od základu změnit jejich životy.

Téměř všechna nejhorší zemětřesení v moderní historii proběhla podél Ohnivého kruhu. Je-li Ohnivý kruh velice aktivní, je to nesmírně významná záležitost. Proto, když to vypadá, že Ohnivý kruh vstupuje do období zvýšené aktivity, je tolika lidí vyplašených.

Následuje 15 příznaků, že s příchodem roku 2013 se Ohnivý kruh probouzí…

1) Hora Lokon umístěná v Indonésii od června do pondělka měla už více než 800 erupcí a sopečný prach ze sopky vyletěl do výše 10 000 stop.

2) Městům a vesnicím u vulkánu Tungurahua v Ekvádoru vyhlásili „oranžový poplach“. V úterý vybuchl a vyvrhl lávu až půl míle nad svůj kráter.

3) Láva pořád vytéká i z vulkánu Tolbačik stojícího na poloostrově Kamčatka. Každý, kdo někdy hrál stolní hru „Risk“ ví, kde Kamčatka leží.

4) Láva také nadále vytéká a sopečný popel pořád stoupá ze sopky Fuego v Guatemale.

5) V úterý sopka Paluweh v Indonésii vyvrhla výron popela do výšky přes 2,5 kilometru.

6) Ve čtvrtek docházelo v průměru k asi 4 seismických otřesům každou hodinu u mexického vulkánu Popocatépetl.

7) Vědci nedávno objevili „jeden z nejpříšernějších vulkánů světa“ na oceánském dně těsně u pobřeží Baja v Mexiku.

8) Hora Fudži (stojící kousek od Tokia v Japonsku) spala asi 300 let, ale v posledních měsících jsou tu rostoucí projevy aktivity. Jedna studie nedávno objevila, že „magmatický krb pod horou se dostal pod nesmírný tlak“ a jeden prominentní vědec varoval, že hora Fudži se chystá na „explozivní erupci nesmírných rozměrů“. Úřady vyděsilo, když se 2. prosince zhroutil tunel vedoucí do hory Fudži a zabil 9 lidí.

9) Vědci teď varují, že dochází k nebezpečnému hromadění magmatu ve velkém počtu z japonských 110 aktivních vulkánů.

10) V pondělí udeřilo na pobřeží Sulawesi v Indonésii zemětřesení s magnitudou 6,1.

11) Zemětřesení s magnitudou 6,0 udeřilo v sobotu na oblast Nové Británie v Papui Nové Guinei.

12) Zemětřesení o magnitudě 6,5 udeřilo v půlce listopadu na Aljašský záliv.

13) Počátkem tohoto měsíce udeřilo na Japonsko zemětřesení o magnitudě 7,3.

14) V Kalifornii v oblasti kaldery Long Valley dochází k podstatnému nárůstu zemětřesné aktivity, úřady nám říkají, že se „pod tím opravdu hýbe magma“.

15) Během období posledních pěti týdnů bylo zjištěno v jediném městě v Chile více než 170 značných zemětřesení. Tomuto městu se teď říká „jedno z nejotřesnějších míst na zemi.“


Ke všem těmto událostem došlo podél Ohnivého kruhu.

Tak proč k tomu všemu dochází?

No, teď je o tom určitě spousta teorií.


Ve Spojených státech je velké procento populace přesvědčeno, že nárůst přírodních katastrof je dokladem toho, že žijeme v „posledních dnech“, jak to popisuje Bible. Ve skutečnosti jeden nedávný průzkum zjistil, že úžas budících 36 procent všech Američanů věří, že nárůst přírodních katastrof, který jsme v posledních letech zažili, poukazuje na to, že jsme už na konci časů…

Více než třetina Američanů věří, že drsnost přírodních katastrof nedávné doby je důkazem, že jsme na „konci časů“ popsaných v Novém zákoně – jako období neklidu před druhým příchodem Ježíše na konci světa.

„Významná část Američanů na tyto jevy nahlíží prizmatem teologie,“ řekl Daniel Cox, ředitel výzkumu Výzkumného institutu náboženství veřejnosti, který ve čtvrtek 13. prosince vydal průzkum o klimatické změně v partnerství s Náboženským zpravodajským servisem.


„Těžko je to jen okrajová víra. Téměř čtyři z 10 Američanů to berou,“ řekl Cox.

Toto přesvědčení je zvláště silné mezi bílými evangelickými protestanty (65 procent) a méně obvyklé je u katolíků (21 procent) a u nábožensky nezařazených (15 procent).

Zbytek Američanů si myslí, že všechny ty přírodní katastrofy mají jiné příčiny, ale velký počet Američanů je naprosto přesvědčen, že se vlastně nic neobvyklého neděje.

Tak co si myslíte vy? Prosím neostýchejte se přidat komentář se svými myšlenkami níže…

Michael

endoftheamericandream.com

Preklad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: http://www.ac24.cz/

Článek podléhá licenci Creative Commons 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/cz/


Súvisiace:

Katastrofy
http://www.cez-okno.net/rubrika/katastrofy


január 04, 2013 20:24 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa mikeborecek
    mikeborecekjanuár 04, 2013 23:08 popoludní

    Komentár: 

    No, keď už nevyšiel ten 21.12.2012, tak treba nájsť niečo iné s čím sa dá v ľuďoch vyvolať strach...
    Rád by som videl výraz v tvári ľuďom, ktorí rátali s tým, že 21.12.12 bude koniec sveta a pobrali si pôžičky, ktoré neplánovali splatiť, resp.. tých ktorí predali všetok svoj majetok a užili si, mysliac, že je to to posledné čo urobia...

 

 

Top