Obrázok používateľa CEZ OKNO
Aké boli stimuly stavieb pyramíd? 7: TEÓRIA “ENERGIE ŽIVOTA” II.

“Keď sa bavíme o energii, životne aktívnom elemente stvorenia, z ktorého pochádza široká variabilita všetkých foriem života, teraz už na začiatku nového milénia sme schopní pochopiť, čo sa ukrýva za týmito slovami. Po stáročia zostávala táto starobylá vedomosť ľudstvu neprístupná, usadená späť v ignorancii ako za Aristotelových dôb.”


Myšlienka oceánu energie, ktorá prežila od starobylých dôb, bola všezahrňujúca a rozšírená tak, že jej prejav nájdeme nielen v základoch náboženských doktrín o charaktere sveta, ale taktiež v pradávnom hrnčiarstve, ktoré slúžilo ako určitý druh vizuálnej učebnice:


Kresba na starobylej váze

Táto štruktúra, ktorá sa našla na váze zo starobylého Egypta, je zaujímavá z hľadiska toho, že obsahuje niekoľko užitočných informácií, neviditeľných pre nezasvätené oči.

Štyri pyramídy v strede sú priamym dôkazom existencie pyramídových komplexov v pradávnej dobe. Pyramídy, zvieratá, vtáky a ľudské bytosti sú položené na vlnové čiary, symbolizujúce myšlienku, že Zem a voda sú zdroje energie.

Vlnové čiary, smerujúce nahor, sú geologickými zlomami, prostredníctvom ktorých, akoby prostredníctvom kanálov, tiekla energia Zeme a našla si cestu na povrch. Celá kompozícia vysvetľuje, že „útroby“ Zeme sú zdrojom energie pre vtáky, zvieratá, ľudí a pyramídy. Skupiny štyroch Z nad ľuďmi a pyramídami sú energetické toky zo Zeme a z vrcholkov pyramíd nahor k nebu, ktoré je reprezentované niekoľkými vlnovými čiarami, ukazujúc, že aj to je energiou nabitý priestor.

Integrita tejto vedomosti a jej značné rozšírenie v dávnom staroveku prostredníctvom používaného jazyka formou symbolov je ukázaná práve v symboloch, nachádzajúcich sa na stenách dolmenov, ktoré sú rozšírené naprieč územiami od pobrežia Čierneho mora až k horám západného Kaukazu:


Dolmeny pri rieke Žene


Priechod vo Fourknocks, v hrobke v Írsku, 3500-3000 p.n.l. (súradnice: ›› 53°35′51″N, 6°20′14″W)

Texty, ktoré sprevádzajú tento symbol, hovoria o praktikách (procesoch), ktoré spájali ľudské bytosti so „zdrojmi životnej energie“, zatiaľčo štruktúry, na ktoré bol symbol umiestnený, fungovali ako zosilňovače tejto energie. Tieto rezonujúce štruktúry sa využívali na:

• vedenie energetického toku (informácie) do väčších vzdialeností,

• obnovu biorytmu organizmu prostredníctvom jeho synchronizácie s tokmi energií, pochádzajúcich z hlbín Zeme. To je dôvodom, prečo na niektorých dolmenoch nachádzame vertikálne piktogramy, symbolizujúce horný tok energie.

Keď sa bavíme o energii, životne aktívnom elemente stvorenia, z ktorého pochádza široká variabilita všetkých foriem života, teraz, na začiatku nového milénia, sme schopní pochopiť, čo sa ukrýva za týmito slovami. Po stáročia zostávala táto starobylá vedomosť ľudstvu neprístupná, ignorantsky zavrhnutá ako za Aristotelových dôb.

Pred viac než 5000 rokmi predtým, než Tháles navštívil Egypt, jeho kňazi ovládali tieto precízne znalosti v rámci prírodných vied – a bola to len márnivosť a ignorantský prístup predstaviteľov vedy, ktorí stále nechcú uznať svojich „predchodcov,“ čo nám zabraňovala v štúdiu a pochopení dôkazov, zanechaných v kameňoch starobylou egyptskou kultúrou ako výraz vedeckej znalosti a metód, ktoré stoja nad všetkým vo svete medicíny a parapsychológie. Tieto vedomosti a metódy sú na porovnateľnej úrovni s dnešnými a v mnohých prípadoch ďaleko prevyšujú to, čo naša civilizácia doteraz dosiahla. (Táto téma je rozvinutá obsiahlejšie v knihe Valerija Uvarova ›› “Hórove tyče”, 2004).

Takto by názov textu z „Knihy Zeme,“ spomenutej ›› v 4. časti tohto seriálu mohol byť aspoň poupravený do podoby: “Ten, kto je Skrytý (Čas), personifikácia energetických hodín”.

To, čo sme si uviedli vyššie, je iba jeden z dôvodov, prečo je nutný hlboký vedecký prístup k pochopeniu a popisu sveta. Je to len jeden z ďalších podstatných dôvodov, prečo venovať zvýšenú pozornosť starobylým textom s chápaním, že môžu obsahovať pre nás neoceniteľné informácie.

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Valerij Uvarov

Zdroj: http://pyramids.iicufi.org/

Preklad: M.B.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Dávne technológie - technológie Bohov
http://www.cez-okno.net/rubrika/davne-technologie-technologie-bohov


Sekcie: 
jún 06, 2016 23:46 popoludní

 

 

Top