Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ako na zdravý peeling pokožky?

Odstrániť odumreté bunky pokožky je základom pre to, aby pokožka nebola suchá, ale naopak vyživená od všetkých produktov, ktoré používate. Je niekoľko možností peelingu a pretože si môžete pripraviť aj peeling vlastný, tak vám dáme pár tipov.

Peeling pokožky tela získava poslednou dobou na obľube. Vykonávať ho môžete špeciálnou rukavicou alebo kefkou, ale príjemnejšie sú peelingy pre natieranie na telo. Niekoľko druhov si môžete vyrobiť priamo doma.

Populárný kávový peeling

Káva prevonia pokožku a zároveň je natoľko jemne mletá, že je dostatočne šetrná aj k citlivej pokožke. Buď si môžete za pomerne veľké peniaze kúpiť priamo kávový peeling, alebo si ho doma vyrobiť. Ak chcete šetriť, tak môžete použiť kávu z nádoby kávovaru, z ktorej už ste si uvarili kávu, zmiešať ju s telovým mliekom alebo jemným krémovým sprchovým gélom a rozotrením po tele vykonať peeling celého tela. Kávový peeling je vhodný aj pre použitie na tvári. V takom prípade sa mletá káva zmiešava s pleťovým mliekom.

Hrubší peeling z cukru

Pretože sa cukor rozpúšťa, je potrebné pripraviť si cukrový peeling tesne pred jeho použitím. Pokiaľ chcete výživný peeling, odporúčame zmiešať cukor s olivovým alebo kokosovým olejom. Je ale možné zmiešať cukor aj so sprchovým gélom, ktorý bežne používate.

Výživný ovsený peeling

Ovsené vločky má doma dnes už tiež skoro každý. Pokiaľ máte klasické, tak je dobré ich namlieť, ak máte zakúpené už jemné vločky, môžete ich rovno použiť a zmiešať s olivovým alebo kokosovým olejom a medom. Takýto peeling šetrne odstráni odumreté bunky a zvláčni pokožku.

Morská soľ pomôže chodidlám

Koža na chodidlách je počas dňa pomerne dosť zaťažovaná ako pri chôdzi, tak aj keď v práci stojíte. Preto tiež chodidlá vyžadujú špeciálnu starostlivosť, inak začne koža nepríjemne tvrdnúť. Pre peeling nôh je ideálny peeling z hrubej morskej soli a olivového oleja. Pre lepšiu vôňu a osvieženie môžete pridať lyžičku citrónovej šťavy a kôry.

Autor: Andrea Ivaničová, www.holime.eu


Súvisiace:

Nohy
https://cez-okno.net/stitok/nohy


Štítky: 
máj 31, 2019 04:25 dopoludnia

 

 

Top