Obrázok používateľa CEZ OKNO
Alexander Dorin: "Masaker v Srebrenici je západný mýtus"

„Na Západe je stále živený populárny mýtus o 7 až 8 tisíc moslimských mužoch a ženách, ktorí boli popravení v Srebrenici v roku 1995. Nezávislé prieskumy však ukazujú, že zabitých bolo okolo 2000 moslimských bojovníkov v bitke o Srebrenicu a to je číslo obetí, ktoré sa podarilo nájsť vyšetrovateľom z Hágu,“ vraví švajčiarsky vedec Alexander Dorin, ktorý sa Srebrenicou zaoberá už 14 rokov. Vo svojej poslednej knihe „Srebrenica – dejiny salónneho rasizmu“ sa Dorin zameral na manipuláciu s počtom moslimov, ktorí stratili životy v Srebrenici.Podľa dát, ktoré Dorin zozbieral, zistil, že v bojoch o Srebrenicu bolo zabitých okolo 2000 moslimských bojovníkov. Fakty ukazujú, že ani civilné, ani vojenské velenie Republiky Srbskej nikdy nenariadilo popravu moslimských bojovníkov alebo zajatcov.

„2000 je približný počet tiel, ktoré sa do dnešného dňa podarilo nájsť vyšetrovateľom z Hágu. K tomuto číslu moslimská strana pridala niekoľko stoviek moslimských bojovníkov, ktorí prišli zo zahraničia a ktorí boli zabití pred niekoľkými rokmi pred pádom Srebrenice v Han Piejsaku a Konjevičivom Poli,“ vraví Dorin.

Srbská armáda bojovala proti Oričovým hrdlorezom, nie proti moslimským civilistom

„Pred pádom Srebrenice sa Naserove Oričove bandy stiahli z tohto malého mesta a zanechali za sebou 25 000 civilistov, z ktorých niektorí boli ozbrojení a niektorí sa rozhodli stiahnuť s Oričom.“

Dorim vraví, že srbská armáda „nezabila ani jediného moslimského civilistu, z tých ktorí ostali v Srebrenici alebo Potocari, bojovala proti Oričovi a jeho skupine.“

„Nie je možné, žeby srbská armáda mohla zajať 7 alebo 8 tisíc moslimských bojovníkov a civilistov mužov a popraviť ich, pretože to nebolo technicky možné,“ vraví Dorin. Okrem iného nikdy nebolo dostatok Srbov, ktorí by mohli zločin takýchto rozmerov vykonať.

Vo svojich výskumoch Dorin použil rôzne zdroje, včítane výpovedí moslimských bojovníkov a veliteľov ako aj svedectvá holandských UNPROFOR jednotiek, ktoré boli v tom čase v Srebrenici.

Poukázal na vyšetrovanie bulharského novinára a spisovateľa Germinala Civikova, ktorý napísal knihu o prípade Chorváta Dražena Erdemoviča, bývalého člena bosnianskej srbskej armády, ktorého svedectvá predstavovali kľúčové dôkazy hágskeho tribunálu o „srebrenickej masakre.“ Erdemovič tvrdil, že jeho veliteľ Milorad Pelemiš mu „prikázal a niekoľkým ďalším vojakom popraviť 1000 až 2000 moslimských zajatcov.“

Analýza tohto prípade však ukázala, tvrdí Dorin, že Erdemovič si väčšinu, ak nie všetko, vymyslel.

Dorin vysvetlil, že veliteľ Belehradského centra pre vyšetrovanie vojnových zločinov Milivoje Ivaniševič analyzoval zoznam údajných srebrenických obetí a objavil, že rok po páde Srebrenice sa 3000 moslimských mužov, ktorí mali byť zabití v roku 1995, zúčastnili volieb.

Navyše aspoň 1000 z údajných obetí z roku 1995 bolo mŕtvych dávno predtým, ako srbská armáda prevzala kontrolu nad mestom.

“Je jasné, že moslimské organizácie uviedli do zoznamu srebrenických obetí moslimských bojovníkov, ktorí boli zabití skôr." Tieto informácie a fotografie získal Dorin aj z moslimských zdrojov. Fotografie ukazujú Izetbegovičových bojovníkov v uniformách, z ktorých je množstvo zranených.

„Na týchto fotografiách je možné vidieť množstvo zranených bojovníkov, ktorí prežili boj proti srbskej armáde. Moslimská strana dnes prezentuje svojich bojovníkov, ktorí neprežili ako obete popravy,“ vraví Dorin a dodáva, že niektorí Moslimovia priznali, že pri bojoch o Srebrenicu padlo aspoň 2000 bojovníkov.

Dorin tiež pripomína tvrdenia moslimských politikov v apríli 1993 o „srbských vojskách, ktoré zmasakrovali 5000 Moslimov. Tieto tvrdenia spôsobili vojenskú intervenciu NATO“ proti bosnianskym Srbom.

Holandské jednotky UNPROFOR dosvedčili, že srbská armáda sa chovala k moslimskej civilnej populácii korektným a správnym spôsobom, zatiaľ čo Orič so svojimi bojovníkmi masakroval srbských civilistov spôsobom, ktorý je ťažké opísať.

Švajčiarsky vedec nepredpokladá, že táto kniha prelomí všetky stereotypy. Bola napísaná pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť pravdu o udalosti, ktorú západné médiá predali verejnosti ako „srebrenický masaker“ alebo dokonca „genocídu“ za účelom ospravedlnenia vojny proti Srbom.

Dorinova kniha má byť preložená do srbského a tiež anglického jazyka.

Stránka uvádza odkazy a linky na tvrdenia v texte:
Alexander Dorin: “Srebrenica Massacre” is a Western Myth
http://de-construct.net/e-zine/?p=6082

   Súvisiace:

Srebrenica po 13 rokoch, fakty a mýty

Film Ukradnuté Kosovo

Omluva za film Uloupené Kosovo (Václav Dvořák)

Srebrenickí Srbi smútia sami

Srbsko žaluje OSN a Holandsko

Zahraniční predstavitelia zakrývali albánske zločiny

Naser Orič

Žaloba na tribunál OSN

Zdroj: protiprudu.info


júl 06, 2009 16:01 popoludní

 

 

Top