Obrázok používateľa CEZ OKNO
Alternativa 3 - Sága žije dál II.

Na začátku 90. let jsem zavolala do Anglia Television a mluvila s roztomilou dámou, která pracovala v oddělení záznamů (records department). Maureen byla velmi ochotná a řekla mi, že dosud ji minimálně jednou za měsíc někdo zavolá ohledně tohoto programu, a že někteří lidé jsou velmi rozhněvaní a nechtějí přijmout, že to bylo drama...

Anglia Television a herci

Povídala o studentovi, který přiletěl až ze Spojených států a telefonoval z letiště Heathrow. Ptal se, zda by mohl vidět film a byl velmi zklamaný, když byl odmítnut. Maureen se v roce 1977 zaučovala a pamatuje si, že pro tento speciální program pracovala ve střižně. Maureen řekla, že použili herců a navrhla mi, abych zavolala do londýnské produkční kanceláře, aby mi dali jména a telefonní čísla herců. Oni mi tuto informaci poskytli a zde jsou jména některých herců, kteří se objevili v TV speciálu:

Herec Role
Shane Rimmer Bob Grodin (astronaut)
Carole Hazell investigativní novinář
Gregory Munro ?
Richard Marner dr. Carl Gerstein (profesor)
Ivor Roberts ?
Fibi Nicholas Harryho děvče
David Baxt Harry
Tim Brinton uváděl program

Mluvila jsem s agentem Richarda Marnera, který mi sdělil, že Marner skutečně natáčel pro program Alternativa 3, konkrétně 25. ledna 1977. Později jsem zatelefonovala Richardu Marnerovi, který to potvrdil a poznamenal, že to byla nejsnazší práce, jakou kdy dělal. Nefilmovalo se ve studiu a štáb měl pravděpodobně problémy s univerzitou v Cambridge, protože se filmovalo bez svolení na její půdě. Řekl, že si roli ani nenacvičil, protože všechno bylo velice narychlo. Dnes je Richard Marner nejznámější díky své roli plukovníka Yona Strohma v britské situační komedii "Allo Allo". Prolistovala jsem si Spotlight, seznam herců a bavičů, a zjistila jsem, že Shane Rimmer a Ivor Roberts byli u agentury Howels & Prior. Shane Rimmer hrál roli fiktivního astronauta Boba Grodina. Rimmer je velmi známý spisovatel vědecko-fantastických a špionážních thrillerů, který také pracuje v dabingu a hrál v řadě oblíbených filmů a televizních dramat, včetně filmu James Bond. Vím, že Tim Brinton se později stal poslancem Parlamentu, a zjistila jsem, že Christopher Miles je bratr herečky Sáry Milesové. Maureen mi řekla, že Alternativa 3 byla žert, Anna Dicki z londýnské kanceláře mi řekla, že to bylo drama. Dáma z London PR, Veronica Cloverová mi pověděla, že to byl aprílový žert, který měl být vysílán 1. dubna. Namítla jsem, že program se 1. dubna nevysílal, ona si to zkonrolovala, uvědomila si, že se zmýlila a laskavě mi poslala fotokopii rozvrhu TV programů, který jasně ukazuje, že Alternativa 3 byla vysílána 20. června. Maureen si nepamatuje žádného z herců, kteří natáčeli ve studiu. Připadalo mi podivné, že se nezmínila o Davidu Ambroseovi, ale řekla mi, že původní scénář napsal Christopher Miles. Leslie Watkins na programu nepracoval. Při svém pátrání jsem nebyla schopna vystopovat Davida Ambrose, údajného autora TV programu. Leslie Watkins tvrdí, že použil Ambroseovo jméno pouze ze smluvních důvodů. Kdo a kde je David Ambrose?

Fikce založená na faktech?

(http://cez-okno.net/serial-filmova-fikcia-alebo-fakt, pozn. red)

Jsme po dvaceti letech o něco moudřejší? Existují nové stopy, které potvrzují pravdivost příběhu, nebo to byl největší žert všech dob? Pokud to byl žert, očekávala bych, že šprýmaři budou přístupní ke komentářům o jejich velikému úspěchu. Abych to shrnula, souhlasím s autorem knihy, Leslie Watkinsem, a věřím, že se jedná o vymyšlený příběh založený na faktech. Ale jedna otázka zůstává: Odkud tato fakta pocházejí? Narazil vědecký tým při svém pátrání na přísně tajné informace, které měly zůstat utajeny? Nebyli schopni přesvědčit svědky, aby vystupovali v programu? Potom se ale musím ptát, proč použili populárních herců? Proč ne nové tváře? Nebo byl David Ambrose, ať se nachází kdekoli, pouhým konspiračním teoretikem s velkými ambicemi?

A jako poslední poznámka - Původní a jediná plechovka s filmem, s nápisem Alternativa 3, záhadně zmizela z archivů Anglia TV. Ale kopie filmu se dostaly mezi několik výzkumníků v oblasti UFO. Alternativu 3 vydalo nakladatelství Sphere Books, Ltd., divize Macdonald & Co. #ISBN 0 7221 1126 6.

Viz dodatek "Kdo zabíjí vědce z hvězdných válek?" (http://cez-okno.net/clanok/kdo-zabiji-vedce-z-hvezdnych-valek)

Georgina Bruni

Zdroj: http://bnw-nwo.wz.cz/


Všetky časti nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Alternativa 3
http://cez-okno.net/clanok/alternativa-3

Seriál: Filmová fikcia alebo fakt?
http://cez-okno.net/serial-filmova-fikcia-alebo-fakt

Starší rozhovor s kontaktérem (Odhaluje tajemství národní bezpečnosti?)
http://cez-okno.net/clanok/starsi-rozhovor-s-kontakterem-odhaluje-tajems...


Štítky: 
máj 02, 2013 21:11 popoludní

 

 

Top