Obrázok používateľa CEZ OKNO
Americký astronaut připouští UFO (+VIDEO)

Gordon Cooper junior (6. březen 1927 – 4. říjen 2004) byl astronaut NASA. Cooper byl jedním ze 7 původních astronautů z projektu Mercury, což byla první vesmírná snaha USA opatřená lidskou posádkou. Byl prvním Američanem, který spal na oběžné dráze, v projektu Mercury nalétal nejvíce vesmírných hodin a byl posledním Američanem, který byl vypuštěn sám na orbit Země a řídil celou orbitální misi. Později se také účastnil na projektu Gemini.


Leroy Gordon Cooper junior byl prvním americkým kosmonautem, který tvrdil, že viděl UFO, a to když v roce 1951 letěl nad Západním Německem. Cooperovi bylo 30 let a byl kapitánem na Edwardsově vojenské letecké základně v Kalifornii. 3. května téhož roku byl součástí posádky, která měla na starosti sestavení přesného přistávacího systému, Askania-kinetheodolite (elektro-optický sledovací systém firmy Askania – pozn. překl.), na suchém dnu jezera. Tento systém kinetheodolite pořizoval fotografie jeden obrázek za vteřinu, když přistávalo letadlo.

Posádka se skládala z Jamese Bitticka a Jacka Gettyse a na místě začala pracovat ještě před 0800, za použití kamer jak na pevné, tak na pohyblivé obrázky. Posádka se vrátila na základnu a hlásila Cooperovi, že viděla “podivný objekt ve tvaru talířku, který nedělal žádný zvuk, když přistával či odlétal.“


Vysvětlovali, jak talíř visel nad nimi, přistál 45 metrů od nich za použití třech vysutých podpěr a pak odstartoval, když se přiblížili, aby jej lépe viděli. Oba byli fotografové s kamerami v ruce, tak tedy udělali záběry na 35mm kameru a i foťákem. Existovalo zvláštní číslo do Pentagonu, kam se volaly incidenty jako byl tento. Zavolali tam a okamžitě došlo k řetězci rozkazů, dokud nebyli instruováni vysoce postaveným generálem, aby nechali film vyvolat a nařídili jim, aby si nedělali žádné kopie a Cooper poslal film ihned v zalepeném váčku po kurýrovi. Cooper dodává, že byl instruován, aby se nedíval na negativy předtím, než to pošle.

Rozkazu nevyhověl tak zcela a podotýká, že kvalita fotografií byla vynikající, tak jak byste očekávali od zkušených fotografů, kteří je pořizovali. To, co na nich viděl, bylo přesně to, co mu popisovali. Očekával, že bude následovat vyšetřování, protože letoun neznámého původu přistál na přísně utajovaném vojenském stanovišti, ale o incidentu již vůbec dále neslyšel. Později v životě Cooper řekl, že nikdy se nedozvěděl, co se s fotografiemi stalo. Předpokládal, že skončily v nějakém tajném vojenském vyšetřování UFO, nejspíš v projektu Blue Book, který měl hlavní stan na Wright-Pattersonově vojenské letecké základně.

Až do své smrti tvrdil, že vláda skutečně zatajuje informace o UFO. Nadnášel příklad prezidenta Harryho Trumana, který 4. dubna 1950 řekl:„Ujišťuji vás, že létající talíře, vezmeme-li v úvahu, že existují, nejsou konstruovány žádnou silou na Zemi.“ Také zdůraznil, že existují stovky zpráv učiněných piloty, mnozí z nich pocházejí z vojenských stíhaček, kteří odeslali své reakce na radarové nebo vizuální pozorování ze země. Byl vcelku přesvědčen až do dnů, kdy zemřel, že viděl UFO a byl silným obhájcem toho, aby vláda vyšla na veřejnost a objasnila to, co ví.

Ve svých vzpomínkách Cooper napsal, že viděl jiný nevysvětlitelný letoun několikrát během své kariéry a také řekl, že bylo učiněno stovky podobných hlášení, často vojenskými piloty - reagujícími na radarové nebo vizuální pozorování ze země. Dále tvrdil, že tato pozorování byla „zametena pod koberec“ vládou USA.


VIDEO nájdete na tejto adrese.

›› Dirk Vander Ploeg

http://ufodigest.com/video/leaked-american-astronaut-admits-ufo-and-alie...

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Bývalý astronaut opisuje stretnutie s UFO
http://www.cez-okno.net/clanok/rubrika-neveriaceho-tomasa/byvaly-astrona...

Američtí kosmonauti přiznávají život ve vesmíru
http://www.cez-okno.net/clanok/aktualne/americti-kosmonauti-priznavaji-z...

Tajné spisy UFO italského letectva předmětem nové knihy
http://www.cez-okno.net/clanok/tajne-spisy-ufo-italskeho-letectva-predme...

Odhaleno: SPISY UFO NĚMECKÉ TAJNÉ SLUŽBY
http://www.cez-okno.net/clanok/odhaleno-spisy-ufo-nemecke-tajne-sluzby

Rozhodnutí soudu: Německý parlament musí poskytnout přístup k tajným zprávám o UFO
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/rozhodnuti-soudu-nemecky-parl...

Spolkový sněm Německa se zabývá UFO
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/spolkovy-snem-nemecka-se-zaby...

Bývalý kanadský ministr obrany: „Mimozemšťané jsou mezi námi“ (+VIDEO)
http://www.cez-okno.net/clanok/byvaly-kanadsky-ministr-obrany-mimozemsta...

Námořnictvo USA v roce 1998 spustilo plán na přizpůsobování svých operací pro budoucnost, v níž mimozemšťané budou existovat a žít mezi námi
http://www.cez-okno.net/clanok/namornictvo-usa-v-roce-1998-spustilo-plan...

Polské spisy UFO se prý ztratily
http://www.cez-okno.net/clanok/polske-spisy-ufo-se-pry-ztratily

Brazilské ministerstvo obrany a ufologové
http://www.cez-okno.net/clanok/brazilske-ministerstvo-obrany-a-ufologove

Akta X sovětského ministerstva obrany odhalena
http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/akta-x-sovetskeho-ministerstv...

Seriál: Britské vojenské kruhy sledují UFO téměř 60 let
http://www.cez-okno.net/serial-britske-vojenske-kruhy-sleduji-ufo-temer-...

Francúzsko: Akty X zbavené tajomstva
http://www.cez-okno.net/clanok/ufo/francuzsko-akty-x-zbavene-tajomstva


december 07, 2014 21:17 popoludní

 

 

Top