Obrázok používateľa CEZ OKNO
Je Zeitgeist propaganda?

Aktualizácia 28. 1. 2011 | Přišel jsem teď z premiéry filmu Zeitgeist: Moving Forward v Praze. Člověku se nad tak krásně a působivě udělaným filmem (nejedná se o dokument, ale o film – příběh!) vůbec nechce věřit, že se stává obětí promyšlené propagandy, kterou možná i mnozí její tvůrci tvoří s upřímnými nejlepšími úmysly. Přesto to tak je.

Z celého snímku jednoznačně bez přestávky čiší duch, ze kterého skrytě v jednom kuse zní: Všechno je vymyšleno, všechno víme a všechno uděláme za vás, nemusíte se o nic starat! V celém filmu nezaznělo snad ani jednou, že to co musíme všichni udělat, je sebrat se a začít tvořit podle těch nejvlastnějších představ. Je možné, že Peter Joseph a Jacques Fresco skutečně myslí svoje vize upřímně. Ale vize, kterou nabízejí, je vizí centralizovaných naprosto automatizovaných měst. Centrálně evidovaných zdrojů, centrálně evidovaných potřeb. Není to svět, ve kterém by byl prostor pro lidskou individualitu a vlastní tvořivost, veškeré řešení má pocházet z dosud známých technologií. Nemluví se zde ani o zodpovědnosti, kterou máme za tvoření vlastního osudu. Autoři se neobrací k tomu lidskému v každém z nás. Oni popisují jednu negativní vizi současného světa a k tomu přidávají “idealizovanou” globální verzi nového světa, který nemá nic společného s tím současným a ve kterém je všechno kolektivní.

Film používá jednu z klasických technik propagandy – uvádí mnoho pravd, ale ne celých pravd a výběrem manipuluje skutečnost. Uvádí mnoho velmi důležitých faktů z oblasti psychologie, ekonomie, historie a různých dalších oblastí vědy a to mnoho velmi alarmujících faktů.

Ale zapomíná dodat tu zásadní výzvu: Jednejte sami, následujte svoje vlastní sny a nenechte se zhypnotizovat jedním obrazem. Nevyzývá k tomu, abychom se sami stali dostatečně schopnými překonat krize, které nás pravděpodobně čekají. Nevyzývá k tomu, že největším bohatstvím by měly být funkční mezilidské vztahy a schpnosti tvořivě reagovat na výzvy, kterým v životě čelíme. Ani k tomu, abychom se vrátili ke schopnosti postarat se o své základní potřeby sami, což “paradoxně” lze pouze ve fungujícím společenství. Ani nevyzývá k tomu, abychom se učili lépe rozeznávat klamy, které nám život předkládá.

To, co Zeitgest Movement nabízí, je podezřele podobné plánům NWO. Je to celé podezřele podobné hře na hodného a zlého policajta. Je to také velmi podobné světům z počítačových her. ZM je hnutím, které cíleně vyhledává idealisty, kteří budou kolektivistickou agendu vykonávat dobrovolně a s nadšením. Ale pokus o uskutečnění takových gigantických vizích, které ZM nabízí, se může velmi rychle zvrhnout do Orwelovského světa .

Podobně jako oslovoval a oslovuje nádhernými vizemi komunismus, fašismus, GreenPeace, Amnesty International, Hnutí za nenásilí a pod.

Tito všichni nám říkají: Ano, můžete konat dobro, ale jen podle takových pravidel, která vám dovolíme. Všechna tato hnutí dosáhla výsledků vždy pouze na úrovni jednotlivců, ale nikdy neohrozila skutečné příčiny problémů, o kterých prohlašují, že je chtějí řešit. Proč?

Stejně tak z filmu Zeitgeist Moving Forward není jasné, že to co je třeba udělat úplně nejdřív, je přijmout zodpovědnost za vlastní život, za to jak s ním nakládáme a za budoucnost, jakou si vytvoříme. Pak je třeba dát smysl historii a vypořádat se s příčinami současných krizí, jež jsou v lidské povaze. A pak je třeba hledat konkrétní řešení konkrétních problémů v konkrétních místech a ne tvořit vize, které s realitou nemají nic společného.

Velmi podivné je, že ZM neuvádí sama sebe do kontextu s dalšími skupinami, které usilují o podstatné změny k lepšímu v současném světě. Naopak staví sama sebe do role jediného správného spasitele, který nabízí jediné správné řešení.

ZM nabízí jako cestu k uskutečnění svého snu pády a rezignace vlád pod tlakem nespokojené veřejnosti, která pochopí, že veškeré zlo je v papírových a kovových penězích, a které vrátí bankám. A pak všichni kolektivně a dobrovolně půjdou budovat nový lepší svět založený na centrálním automatickém řízení.

NWOO nabízí: naučte se budovat a naplňovat vlastní sny! Nedávejte nikomu svoji vlastní duši! Hledejte a vytvářejte skutečná přátelství a vztahy, ve kterých budete schopni co nejlépe žít. Pracujte sami na sobě, abyste vůbec byli něčeho schopni.

A hlavně, jak říkal T. Leary: Zpochybňujte všechny autority!

Jan Koral

Zdroj: NWOO.org

Prevzaté z: hptruth.info


FILM nájdete na tejto adrese

Súvisiace:

Zeitgeist - Duch doby
http://www.cez-okno.net/clanok/zeitgeist-duch-doby

Zeitgeist Addendum
http://www.cez-okno.net/clanok/zeitgeist-addendum

Hnutie Zeitgeist: Orientation Presentation (titulky SK)
http://www.cez-okno.net/clanok/pozri/hnutie-zeitgeist-orientation-presen...


január 19, 2011 19:53 popoludní
 • krát komentár

11 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 19, 2011 20:31 popoludní

  Komentár: 

  Asi najlepšia - najtriezvejšia úvaha, ktorú som k podobným výtvorom čítal - tiež si myslím, že veľká časť "alternatívnych" a konšpiračných teórií, filmov, článkov slúži na oblbovanie ľudí - podsunie sa im aby sa mali čím zapodievať alebo aby mali pocit že nič nezmôžu - hlavne nech nevidia a nevnímajú, ČO SA DEJE NAOZAJ...

 2. Obrázok používateľa Peťko
  Peťkooktóber 27, 2014 19:59 popoludní

  Komentár: 

  človek, ktorý písal tento článok podľa všetkého pri filme spal. A podľa všetkého, čo tu napísal, nevidel ani Zeitgeist: Addendum a už vôbec nenavštívil stránku hnutia, aby si niečo zistil o jeho aktivitách, pretože potom by nenapísal, že TZM nepodporuje podobne založené myšlienky. Nemienim sa vyjadrovať ku všetkému, čo sa v článku písalo. Odporúčam si pozrieť oba filmy, chvíľu sa hnutiu venovať a utvárať si vlastný názor. Argumenty v tomto článku sa neopierajú o nič reálne, len o domnienky a predsudky.

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 12, 2011 21:20 popoludní

  Komentár: 

  tento clanok je holy nezmysel,zeitgeist praveze nabada ludi k tomu aby mysleli samostatne a aby prijali zodpovednost za svoje zivoty,tak isto aj project venuse je presne o tom kdezto tento clanok je uplne protirecenie,tvrdite tu lzi

 4. Obrázok používateľa Ajki
  Ajkijanuár 20, 2011 11:35 dopoludnia

  Komentár: 

  A ČO SA DEJE NAOZAJ???

 5. Obrázok používateľa Ping
  Pingjanuár 20, 2011 15:25 popoludní

  Komentár: 

  Skvelý článok, ktorý poukazuje na nezmyselnosť celého hnutia. Už ked ho zakladali sa mi nepáčilo, prečo by sa ľudia museli zhlukovať do skupín. Napríklad táto stránka sama mení svet a nepotrebuje žiadne hnutie. Zmena prichádza tým, že si ľudia prečítajú a stačí, stačí, že budú inak myslieť a už sa niečo mení. Ešte prvý film bol ozaj dobrý, ale už sa nejako pokazili ako čítam aj túto recenziu.

 6. Obrázok používateľa čitel
  čiteljanuár 20, 2011 19:04 popoludní

  Komentár: 

  Musím s vámi všemi nesouhlasit. Od prvopočátku hnutí Zeitgeist poukazuje na neudržitelnost tohoto prohnilého systému, z kterého bohužel není úniku. Vybírá ty nejkřiklavější cíleně plánovaná zvěrstva spáchaná a nadále páchaná elitářskými skupinami obyčejným lidem této planety. Tím zprostředkovává pochopení kruté reality, otevírá lidem oči a tím podporuje jejich pátrání po pravdě. Upřímně řečeno, naprostá většina začala své probuzení a touhu přijít na to jak svět skutečně funguje, právě shlédnutím dokumentů Zeitgeist. Nový film ukazuje možnou cestu jak z tohoto otroctví uniknout. Nabízí určité vztyčné body této cesty. Narozdíl od autora článku je mi jasné, že každy člověk je jedinečný a názorově odlišný tvor, který si tu svou cestu k vysvobození najde sám.

 7. Obrázok používateľa Radek
  Radekjanuár 20, 2011 19:50 popoludní

  Komentár: 

  Obavam se, ze to, co je zmineno v clanku je sice hezke, ale bez koncepce.
  "Jednejte sami, následujte svoje vlastní sny a nenechte se zhypnotizovat jedním obrazem. Nevyzývá k tomu, abychom se sami stali dostatečně schopnými překonat krize, které nás pravděpodobně čekají."
  Rada z nas je pripravena a porad prekonavame nejake krize, ale je potreba mit i jasny cil a investovat volnou energii konstruktivne k necemu lepsimu. A ano, kolektivne, protoze uvedomela snazivost dostatecneho mnozstvi lidi je snad jedine, co muze povznest nasi zivotni uroven.

 8. Obrázok používateľa ZEITGEIST: Moving Forward
  ZEITGEIST: Movi...február 01, 2011 03:45 dopoludnia

  Komentár: 

  Přidávám se k posledním příspěvkům. Bez společné koncepce se hneme opravdu z místa jen velmi těžko. Zatím všechna společenská zřízení byla vytvořena od stolu jedinci, či skupinami odborníků, jinak to lze provést těžko. Nyní máme tu výhodu komunikace, že řešení jsou takto publikována a kdokoliv se k nim může vyjádřit, můžeme je společně doladit. Můžeme i porovnávat paralelně se vyvíjející projekty. Jestli je nový Zeitgeist propaganda? Možná ano v tom smyslu, že propaguje svůj projekt. Je to v pořádku. Nejdůležitější teď je, aby lidi pochopili, že takto to již dál příliš dlouho nepůjde a že propracované alternativy již existují. Ať již nakonec ten náš budoucí řád bude vypadat takto, nebo onak, konkurenční uspořádání k plánu elit držet svět jako rukojmí financema a dluhama rozhodně potřebujeme. Nevidím zde nikde odkaz, aby jste si každý mohl udělat vlastní názor.

 9. Obrázok používateľa wow
  wowfebruár 22, 2011 14:57 popoludní

  Komentár: 

  suhlasim s ceskymi nazormi-zeitgeist sa mi paci

 10. Obrázok používateľa J+A
  J+Amarec 06, 2011 22:36 popoludní

  Komentár: 

  Hnutí Zeitgeist má jasnou koncepci jak pokračovat z cíleného finančního marasmu.Systém založený na zdrojích je unikátní myšlenka.Nehraje si na žádnou autoritu a jasně sděluje, že změnu je nutno učinit nejprve sám v sobě.NEEGOISTICKÝM myšlením a chováním.Všichni mají stejné právo na zdroje této planety a nikdo je nemůže vlastnit, každý člověk je na této planetě pouze na návštěvě a podle toho se má chovat.
  T.Leary došel ke svému vědění prostřednictvím drog a popagoval tuto cestu.Není odsouzenihodný, ale nemůže být ani vzorem.
  Zajímavějším autorem je např. David Icke.

  Každá lidská bytost se narodí nahá, potřebuje teplo, jídlo, vodu a příbytek.Nikdo se nerodí s dluhem.Jediný dluh, je dluh za drancování této planety!

 11. Stránky

 

 

Top