Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ani jeden hieroglyf!

Pokud Velká pyramida byla zbudována jako hrobka, proč v ní nejsou žádné původní hieroglyfy? Egyptologové nám říkají, že zde nejsou hieroglyfy proto, že to nebylo v dané oblasti Egypta zvykem.


Podívejme se na příklad hrobu faraóna Chafchufu I., který byl jedním ze synů Cheopse.
V hrobě Chafchufu I. je velké množství ornamentů a dekorací s velmi precizními reliéfy, stejně jako v jiných hrobech k poctě mrtvého podobné těm, které vidíte na fotografii.
Tento hrob je ze stejné časové periody jako Velká pyramida – tedy pokud budeme brát vážně prohlášení egyptologů.


Takže si položme otázku, pokud by Velká pyramida byla postavena kolem roku 2600 před naším letopočtem a tento hrob byl vybudován ve stejné době, proč tu máme na jedné straně holé stěny v pyramidě a na druhé straně bohatě zdobené zdi v hrobce?

Pro zvídavé ještě doplním, že současná realita Velké pyramidy je bohužel ne tak úplně holá jak se říká. Bohužel za posledních pár století jsme zvládli umělecky dotvořit to, co naši předkové z nějakého důvodu opomněli. Zejména ve velké galerii jsou na stěnách nápisy typu: „Byl jsem zde, fantomas.“, nebo „K+A 2010“ a tomu podobné v mnoha jazycích.

Též je dobré si připomenout, že Velká pyramida není jediná, která je nepoznamenaná. Podobný osud má i prostřední pyramida v Gíze a nebo původní chrám Osirion v Abydosu, kde hieroglyfické nápisy na některých překladech nejsou evidentně původní. A nemusíme vlastně chodit až tak daleko. Stačí se projít tzv. zádušním chrámem v Gíze vedle Sfingy.

Tenhle fakt přímo iniciuje myšlenku, že je velmi obtížné určit, kdy vznikla stavba (pyramida, chrám, …) a kdy vznikly nápisy a reliéfy. Koneckonců víme, že Egypťané v různých dobách přetesávali některé výjevy s ohledem na politickou a společenskou situaci.

Zdroj: http://www.suenee.cz/ani-jeden-hieroglyf/


Súvisiace:

Ako čítať hieroglyfy
http://cez-okno.net/rubrika/ako-citat-hieroglyfy


Sekcie: 
Štítky: 
august 24, 2013 10:45 dopoludnia

 

 

Top