Obrázok používateľa CEZ OKNO
Duhové odrazy slunce - SUNDOGY

"Ahoj, mam pre teba super fotky. Od rana bolo zamracene a akonahle sa zacala trhat obloha, videli sme nieco, co sme nikdy predtym nevideli. Na oblohe sme dnes uvideli dve kratke duhy nedaleko od seba (prilozila som fotku jednej z nich, bola viditelna aspon pol hodinu) a jednu velmi kratucku-ostry odraz slnka. Ked sme ju zbadali, priatel si dokonca myslel, ze je to slnko!:)"

"Neskor sme zbadali druhy taky isty ukaz (poslala som foto, na ktorej je medzi nimi uprostred panelak, bohuzial, nemala som dobry vyhlad). Samozrejme, cely den neprsalo! Fotila som v Trencine.
Podla uvahy, ak budes chciet, mozes fotky hodit na internet. Blog nesledujem moc dlho, takze neviem, ci si tam uz podobne fotky mal. Mozno nie.
Prajem pekny zvysok dna. B.

Ahoj B, podobné fotky už tu sice máme (viz téma Sundog http://orgo-net.blogspot.com/search/label/Sundog.), ale neuškodí to zopakovat, protože sem přicházejí noví čtenáři... A je potěšitelné, že si čím dál více lidí všímá podivných jevů na obloze.

To by mohla být výzva pro odborníka: Snowmane, vysvětlíš nám sundogy?

Snowman napsal:

Zdravím. Tento jev se mi zdá jako velmi jednoduše vysvětlitelný. Myslím si, že jde o odraz slunečního světla na částečkách látek z chemtrailů. To jsou totiž především krystalické látky, jejichž částečky vytváří ploché odrazové plošky. A ty na rozdíl od vodních kapek (kde může proběhnout pouze specifický "duhový" odraz o celkovém úhlu 42°, resp. 53°), tak fungují jako malá zrcadélka, která odráží světlo pod libovolným úhlem, a tedy někde se odrazí i sluneční kotouč.

Je to prakticky na stejném principu, jako Halové jevy - odraz na krystalcích ledu (za které to skeptici budou chtít určitě zaměňovat); jenže na ty jsou zase potřeba jiné podmínky; a hlavně - u halového jevu se v podstatě nikdy nevyskytne jen takovýto odraz, bez náznaků Halových oblouků či sloupu, atd.

Prostě Halový jev a sundog jsou snadno rozlišitelné, fotky Halových jevů vypadají takto:

http://image.tn.nova.cz/media/images/750x750/Sep2009/546780.jpg?d41d
http://navod.hvezdarna.cz/navod/obrazky/halo1a.jpg
Tu máte 2 rozdílné situace, ale stejně je jasná spojitost, a odlišnost od tohoto.

A všimněte si že všechny tyto "sundogy" se nacházejí přímo na chemtrailech!

To je pěkně vidět i u fotek z jednoho staršího článku: http://4.bp.blogspot.com/_JW4j2kgtRkI/TLrqpQzuxNI/AAAAAAAAFIg/sTukeeJeup...

Přímo v chemočárách, nebo z nich přímo vzniklé oblačnosti...

Pěkný den,

Snowman

7. října 2011 0:32Zdroj: Orgo-net.blogspot.com

október 09, 2011 14:54 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Ladislav
    Ladislavoktóber 10, 2011 11:03 dopoludnia

    Komentár: 

    Něco podobného jsem viděl i já. Bylo to při zapadajícím slunci. Všechny mraky nad horizontem byly obyčejně šedivé, mezi nimi však byl jeden, který zářil duhovými barvmi, jen ten jeden mrak, trvalo to mnoho minut. Světlo jakoby vycházelo z něj zevnitř, pak, když se mrak rozpylnul, zůstala jen zářící světelná čára, která mohla být stopou po chemtrail...

 

 

Top