Obrázok používateľa CEZ OKNO
Záhadný objekt, co vypadá jako Měsíc 3

Zdravím Orgoneta,
a přimlouvám se za doplnění příspěvku "Záhadný objekt podobný Měsíci - doplnění 1" ze dne 10. 10. 2012. Našel jsem dnes totiž náhodou na netu tento obrázek (z programu Stellarium), který ukazuje přesně to, co jsem na obloze viděl 21. 8. 2012 krátce po 4:30 hod.ráno!!! Tento příspěvek je především pro ty, kteří lační po fotografii, kterou jsem bohužel neměl možnost pořídit, a kteří operují třeba i se Stellariem...


Mě zaujala hlavně ta konstelace "Měsíce", Venuše a Jupitera, jak jsou v jedné přímce!!!

Po dalších 3 dnech možného pozorování zhatily další pozorování chemospreje. Obloha se zatáhla postupně chemodekou a "bylo po ptákách". Pozdější bádání mě však utvrdilo v tom, že to Měsíc být nemohl!!!


Všimni si na obrázku dole datumu: 13. 8. 2012. Srpek na skutečném vyobrazeném Měsíci odpovídá přesně lunaci Měsíce vždy v první polovině měsíce potažmo i v měsíci srpnu. Ale jak je vůbec možné, aby byl tento jev viditelný ZNOVU i ve druhé polovině srpna, což zcela odporuje lunaci Měsíce ve druhé polovině měsíce v roce potažmo druhé polovině srpna???!!! Navíc Měsíc vždy putuje po obloze vůči pozorovateli ze Země od východu k západu, a ne naopak, jako tomu bylo v případě objektu, pozorovaného od 21.-24. 8. 2012!!!


Poloha Měsíce na obrázku ze Stellaria ze dne 13. 8. 2012 v 5:00 hod. odpovídá východu Měsíce nad obzorem toho dne v 1:23 hod. Slunce vyšlo v 5:47, tedy pouhých 47 minut po této poloze Měsíce. Na obrázku už jsou proto vlevo vidět první sluneční paprsky a záře.

S pozdravem čtenář a skypozorovatel z Č. Krumlova

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk/

AKTUALIZÁCIA: Země mohla před pár dny získat druhý měsíc
http://www.cez-okno.net/clanok/anomalie/zeme-mohla-pred-par-dny-ziskat-d...


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

ČO SA TO DEJE S MESIACOM?! (mesiac-miska)
http://www.cez-okno.net/clanok/njustrit/co-sa-to-deje-s-mesiacom-mesiac-...


POZORUJME ZNAMENIA NA OBLOHE!

redakcia@cez-okno.net

Súvisiace:

DRUHÝ MĚSÍC NA OBLOZE
http://www.cez-okno.net/clanok/aktualne/druhy-mesic-na-obloze

Fotíme
http://www.cez-okno.net/fotime

Točíme
http://www.cez-okno.net/tocime


Sekcie: 
október 13, 2012 20:21 popoludní

 

 

Top