Obrázok používateľa CEZ OKNO
Země mohla před pár dny získat druhý měsíc

Díky čtenáři za odkaz!
Záhadný objekt na obloze byl nedávno pozorován i v severní Americe a na Britských ostrovech, viz tento čerstvý článek (překlad z ruštiny, jaksi překladateli vypadl odstavec o možnosti, že to byla mimozemská vesmírná loď (:-)))) Byl to ten samý objekt, jako jste viděli u nás?

http://www.cez-okno.net/clanok/anomalie/zahadny-objekt-co-vypada-jako-mesic


Pozemšťané měli od minulého víkendu šanci vídat na nebi dva měsíce. Finský matematik Esko Liitinen tvrdí, že podivný oranžový objekt, který se 21. září rozpadl nad Irskem (viz náš článek Vesmírná show nad Irskem), se mohl stát další přirozenou družicí Země.Liitinen připomíná, že těleso letělo mnohem pomaleji než meteory či meteority a navíc letělo od východu na západ. Stupně raket a části družic k Zemi přitom většinou přilétají ze západu na východ ve směru otáčení planety. Podle něj šlo proto o bolid o hmotnosti od jedné do deseti tun, který se dostal do zemského gravitačního pole. Změnil tak svou trajektorii a dostal se na oběžnou dráhu Země. Nad územím USA a Kanady byly totiž zaznamenány dva jeho oblety.

Bohužel těleso nakonec dopadlo na zemský povrch. Naše planeta tak přišla o jedinečnou šanci získat sice velmi malý, ale přirozený satelit. Existují ještě dvě kosmická tělesa, která kolem Země létají po shodné orbitě jako Měsíc, ale ta jsou tak malá, že je za klasické měsíce považovat nelze.

Roman Karpinskij

http://www.utro.ru/articles/2012/09/29/1074809.shtml

Pôvodný zdroj: http://procproto.cz/

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk/


Ďalšie materiály na tému "MESIAC" nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Záhadný objekt, co vypadá jako Měsíc
http://www.cez-okno.net/clanok/anomalie/zahadny-objekt-co-vypada-jako-mesic


POZORUJME ZNAMENIA NA OBLOHE!

redakcia@cez-okno.net

Súvisiace:

DRUHÝ MĚSÍC NA OBLOZE
http://www.cez-okno.net/clanok/aktualne/druhy-mesic-na-obloze

Fotíme
http://www.cez-okno.net/fotime

Točíme
http://www.cez-okno.net/tocime


Sekcie: 
október 02, 2012 00:51 dopoludnia

 

 

Top