Obrázok používateľa CEZ OKNO
Antropológ odhaľuje nezvratný dôkaz, že... ZAZNAMENANÁ HISTÓRIA JE NESPRÁVNA

"Dôkazy nájdené po celej zemeguli, dôkazy vysoko vyvinutých ľudských druhov spred Doby ľadovej, požadujú vedecké uznanie našej minulosti, ktorá odhaľuje spoločnosti pokročilej technológie a kultúry."
Antropológ Dr. Semir Osmanagič, zakladateľ Bosnianskeho archeologického parku, najaktívnejšieho archeologického náleziska na svete, prehlasuje, že existuje nezvratný dôkaz starovekých civilizácií s pokročilou technológiou, čo nám neponecháva žiadnu možnosť, len zmeniť zaznamenanú históriu.


Výskum stavieb po celej Zemi presvedčivo odhaľuje, že ich vybudovali pokročilé civilizácie pred viac než 29 000 rokmi.
„Uznanie, že sme svedkami fundamentálneho dôkazu pokročilých civilizácií datujúcich sa do minulosti viac ako 29 000 rokov a výskum ich spoločenských štruktúr núti svet k tomu, aby opätovne zvážil svoje chápanie vývoja civilizácie a histórie," vysvetľuje Dr. Semir Osmanagič.


„Presvedčivé údaje na nálezisku Bosnianskych Pyramíd odhalili v roku 2008 a potvrdili tento rok prostredníctvom niekoľkých nezávislých laboratórií, ktoré viedli rádiokarbónové testovanie, datujú nálezisko do obdobia minimálne pred 29 400 +/-400 rokmi."

Testy rádiokarbónového datovania 29 200 rokov +/- 400 rokov vykonalo Laboratórium v Kyjeve na Ukrajine z organického materiálu nájdeného na nálezisku Bosnianskych Pyramíd.

Fyzička Dr. Anna Pazdur z poľskej Silesianskej Univerzity najprv oznámila tú správu na tlačovej konferencii v Sarajeve v auguste 2008.

Profesor klasickej archeológie z Univerzity v Alexandrii Dr. Mona Haggag nazval tento objav „písanie nových strán v európskej a svetovej histórie."

Dátum C14 29 000 rokov v Bosnianskom archeologickom parku bol získaný z kusa organického materiálu z vrstvy hliny vo vnútri vonkajšieho obloženia pyramídy.

Z toho vyplýva, že získaná vzorka počas sezóny vykopávok v roku 2012 je ďalej než preklad z roku 24 800, takže táto štruktúra je konštrukčným profilom siahajúcim do minulosti takmer 30 000 rokov.

„Starovekí ľudia, ktorí vybudovali tieto pyramídy, poznali tajomstvá frekvencie a energie. Využívali tieto prírodné zdroje na vývoj technológií..." povedal Dr. Osmanagič.

Dôkaz jasne ukazuje, že pyramídy boli postavené ako staroveké energetické stroje spojené s energiou zemskej mriežky, poskytujúc energiu nielen pre liečenie.

Pradávni historici v USA majú novinky práve tak udivujúce, ako čokoľvek nájdené v ďalekých kútoch zemegule. Napríklad, objav v Rockwalle za Dallasom v Texase, je len jedným príkladom toho, ako práve v Spojených štátoch teraz opätovne skúmame pradávne mystériá kvôli väčšiemu odhaleniu našej minulosti.

H2 (History 2) populárna séria "Odkrývanie starovekej Ameriky" nedávno sfilmovala epizódu a Rockwalle, ktorá bude zverejnená najneskôr tento rok. Texaské nálezisko je komplexnou a masívnou stenou v priemere desať míľ, vybudovaná pred vyše 20 000 rokmi, pokrytou pôdou sedmich poschodí pod zemou.

Otázka je taká, kto túto konštrukciu vybudoval a za akým účelom, a čo je najdôležitejšie, ako môžu vedomosti zanechané týmito minulými civilizáciami pomôcť formovať našu budúcnosť?

Novoodhalené alebo novoobjavené stopy starovekých civilizácií roznietili prirodzenú zvedavosť na ľudský pôvod, ako zrkadlí nedávne spravodajstvo v mainstreamových médiách a TV.

Novembrové vydanie 2013 National Geographic "100 Najväčších mystérií odhalených – Pradávne civilizácie odhalené" hovorí: „Kultúry niekedy po sebe zanechajú mystériá, ktoré mätú tých, ktorí prídu po nich, od stojacich kameňoch po kódované rukopisy, ukazujúc, že pradávni ľudia mali skutočne hlboký zámer."

Vedci mysliaci dopredu pokračujú v sledovaní vedomostí z našej minulosti, ktoré sú pre lepšiu budúcnosť užitočné.

Známy autor Michal Cremo vo svojej knihe "Zakázaná archeológia" teoretizuje, že vedomosti pokročilých Homo-sapiens boli vedeckým establišmentom potlačené alebo ignorované, pretože protirečia súčasným náhľadom na ľudský druh, a nesúhlasia s dominantnou paradigmou.

Cremove dielo bolo popísané ako: „Užitočný zdroj výuky, rozvíjajúci široký rozsah záležitostí pokrývajúcich aspekty prenosu vedomostí, isto provokatívnych." Stretlo sa to s rozsiahlou chválou v stovkách akademických časopisov.

Gobekli Tepe vo Východnom Turecku

Výsledky jasne indikujú, že podobné pokročilé civilizácie boli v tej dobe prítomné po celej zemeguli.

Napríklad, Gobekli Tepe, nachadzajúce sa vo východnom Turecku (http://www.cez-okno.net/gobekli-tepe, pozn. red.), je rozsiahly komplex nesmiernych megalitických kamenných kruhov s priemerom 10 až 20 metrov, oveľa väčších ako slávny Stonehenge vo Veľkej Británii.

Vykopávky v Gobekli Tepe, ktoré tam začali v roku 1995, odhalili rádiouhlíkovou metódou datovanie na vek najmenej pred 11 600 rokmi.

Nemecký archeológ Dr. Klaus Schmidt z Nemeckého archeologického inštitútu v Berlíne v Nemecku, s podporou Inštitútu ArchaeoNova z Heidelbergu v Nemecku viedol vykopávky týchto nedávno objavených pre-historických megalitických kruhov v Turecku.

„Gobekli Tepe je jednou z najfascinujúcejších neolitických lokalít na svete," tvrdí Dr. Klaus Schmidt.

Ale ako vysvetľuje v nedávnej správe, pre pochopenie nových nálezov musia archeológovia bližšie spolupracovať so špecialistami v komparatívnom náboženstve, architektonickej a umeleckej teórii, kognitívnej a evolučnej psychológii, so sociológmi používajúcimi teóriu sociálnej siete, a pod.

„Je to komplikovaný príbeh skorších, veľkých usídlených komunít, ich rozsiahlych sietí, a komunálneho chápania ich sveta, snáď prvých organizovaných náboženstiev a ich symbolických zastúpení kozmu," ako to oznámil Klaus Schmidt.

Okrem megalitických štruktúr boli objavené postavy a rytiny, znázorňujúce zvieratá prehistorickej povahy, ako dinosaury a iný divoký život.

Keďže vykopávky začali v roku 1995, štyri z kruhov boli čiastočne vyčistené, ale predpokladá sa, že pod zemou je ukrytých celkove až 50 kruhov. Tieto rozsiahle monolity, týčiace sa sedem metrov do výšky a s hmotnosťou 25 ton v Gobekli Tepe, sú situované v srdci toho, čo vnímame ako pôvod civilizácie.

Tento nález ponúka nové vedenie pravej histórie Zeme a našich pradávnych civilizácií.

„Cieľom nášho archeologického výskumu nie je jednoducho odhaliť všetky megalitické kruhy, ale pokúsiť sa zistiť ich účel," dodáva Schmidt.

Bosnianska pyramída v ôsmom roku
Dôkaz pokročilých civilizácií asi spred 30 000 rokov

Bosnianske údolie pyramíd, teraz v ôsmom roku vykopávok, v rozpätí šiestich kilometrov v panve rieky Visoko, 40 km severozápadne od Sarajeva.

Štyri staroveké pyramídy takmer trikrát väčšie ako v Gíze a rozsiahly podzemné pyramídový tunelový komplex - nové objavy pokračujú každý rok pri odhaľovaní dôkazu tak "odlišnej histórie" ľudstva na zemi.

Centrálna pyramída Slnka sa dvíha do výšky kolosálnych 420 metrov a má hmotnosť miliónov ton.

V porovnaní s Veľkou Cheopsovou pyramídou (Chufuovou) na planine v Gíze, táto je 146 metrov vysoká, čo robí z Bosnianskej Pyramídy najväčšiu a najstaršiu pyramídu na planéte.

Keďže sa začal výskum na Bosnianskom nálezisku, Dr. Osmanagič udivil vedeckú a archeologickú komunitu zhromaždením tímu interdisciplinárnych inžinierov, fyzikov a výskumníkov z celého sveta, aby viedli otvorené a transparentné skúmanie náleziska a objavili pravú povahu a účel tohto pyramidálneho komplexu.

„Toto je neznáma kultúra predstavujúca vysoko pokročilé umenie a vedu, technológiu schopnú vytvárať skutočne masívne štruktúry a veríme, že ten proces predstavuje schopnosť pripojiť sa na zdroje čistej energie," komentuje Tim Moon, ktorý sa nedávno pridal k Osmanagičovi ako vedúci archeológ na Bosnianskom nálezisku.

Archeologický projekt poskytol tento rok ďalší významný nález v pyramídovom tunelovom komplexe známom ako Ravine.

Tunelovaním hlboko do línie hrebeňa vedúceho smerom k Pyramíde Slnka tím odhalil niekoľko megalitických kameňov.

V auguste bol odkrytý enormný kameň odhadovaný na 25 000 kg približne 400 metrov v labyrinte. „Toto je obrovsky významný nález," poznamenal Moon.

„Tu máme masívny kameň, pochovaný pod stovkami tisíc ton materiálu. Umiestňujeme základové steny okolo jeho obvodu a sekáme kamenné bloky."

Boli odhalené veľké množstvá artefaktov zo spojených tunelov vedúcich k nálezisku, vrátane obrazov namaľovaných na kameni, umeleckých predmetov a sérií hieroglyfov, alebo starovekých textov, vyrytých do stien tunelov.

Dr. Osmanagič zdôrazňuje, že je čas na otvorené zdieľanie vedomostí, tak aby sme mohli našu minulosť pochopiť a učiť sa z nej.

„Je čas, aby sme svoje mysle otvorili pravej povahe nášho pôvodu a deštrukcii seba a navzájom ako civilizácie na tejto planéte. Naším poslaním tu je znovu spojiť vedu s duchovnosťou, aby sme postúpili ako druh, a toto si vyžaduje jasnú cestu zdieľania vedomostí."

Návštevníci Bosnianskeho údolia pyramíd sú vítaní a Nadácia ponúka každú sezónu dobrovoľnícky program, v rámci ktorého sa konajú vykopávky, prebiehajúce od júna do septembra.

Môžete si vypočuť interview Dr. Sama o Stratených znalostiach. Pre viac informácií ohľadom Bosnianskych pyramíd navštívte webovú stránku www.icbp.ba.


Viac o SEMIROVI OSMANAGIČOVI nájdete na tejto adrese.


TURNÉ Semira Osmanagiča PRAHA/BRNO/BRATISLAVA nájdete na tejto adrese.


Debbie West

12. november 2013

Waking Times, http://www.wakingtimes.com/

Prevzaté z: http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Pôvod ľudstva
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/povod-ludstva

Seriál: Utajované dejiny Zeme
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-utajovane-dejiny-zeme


Sekcie: 
január 17, 2014 23:46 popoludní

 

 

Top