Obrázok používateľa CEZ OKNO
Prírodné katastrofy v starovekom Egypte. Odhalenie?

Výskumníci hovoria o tom, že objavili stopy po suchých obdobiach a požiaroch vo fosílnom peli a v ložiskách uhlíkov pochádzajúcich z čias starovekého Egypta, ktoré sa zachovali v delte Nílu. Zistené stopy nám poskytujú dôkazy o historických klimatických katastrofách vrátane obrovského sucha, ktoré sa spája so zánikom Starej ríše v Egypte, éry niekedy známej ako vek pyramíd.


Vedci s US Geological Survey (USGS) a the University of Pennsylvania očakávajú, že by mohli objaviť menej mokraďového peľu (indikátoru vegetácie) a viacej ložisiek uhlíkov, pozostatkov po požiaroch vo vrstvách pochádzajúcich z obdobia sucha. USGS oznámila, že sa jej to presne podarilo objaviť v štyroch rôznych obdobiach až 6000 rokov do minulosti. K jednému z týchto období sucha, zdokumentovaných v štúdii došlo zhruba pred 3000 rokmi a je spájané so zánikom kráľovstva v Ugarite a hladomormi v Babylonskom a Sýrskom kráľovstve na Blízkom východe. Výskumníkom sa taktiež podarilo objaviť dôkazy o globálnom veľkom suchu, ku ktorému došlo zhruba pred 4200 rokmi a malo vážne následky vrátane hladomorov. Pravdepodobne zohralo úlohu v zániku Starej ríše v Egypte, uviedli pracovníci USGS.


Sfinga a Veľká pyramída v Gíze, Egypt. Výskumy USGS a University of Pennsylvania ukazujú, že staroveké peľové zrnká a uhlíky zachované v hlboko pochovaných sedimentoch Nílskej delty v Egypte dokladajú v tomto regióne staroveké obdobia sucha a požiare vrátane veľkého sucha spred 4200 rokov spájaného zo zánikom Starej ríše v Egypte, éry známej ako čas stavania pyramíd... (Toto datovanie vychádza z predpokladov "mainstreamovej egyptológie", pozn. red.)


"Dokonca aj mocní stavitelia starovekých pyramíd spred viac ako 4000 rokov padli za obeť, keď neboli schopní reagovať na meniacu sa klímu“, povedala riaditeľka USGS Marcia McNutt. Vo vyhlásení ďalej uviedla: "Táto štúdia ukazuje, že dostupnosť vody bola klimatickou Achillovou pätou pre Egypt, a tým istým môže byť aj teraz pre planétu napájajúcu sedem miliárd smädných ľudí."

Výsledky výskumu sa objavia v časopise Geology.

Zdroj: http://www.livescience.com/

Foto: Benjamin P. Horton, University of Pennsylvania

Preklad: Pavol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Egypt a Mainstream
http://www.cez-okno.net/egypt-a-mainstream


Autori: 
Sekcie: 
august 28, 2012 00:34 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Pavel Smutny
    Pavel Smutnyseptember 01, 2012 09:59 dopoludnia

    Komentár: 

    http://www.facebook.com/photo.php?fbid=206173779453167&set=o.13651393973...

    ak to nie je fake, tak to je stopercentny dokaz pre existenciu mimozemstanov -sedivakov s velkymi ocami,.....

 

 

Top