Obrázok používateľa CEZ OKNO
Teotihuacan a matematický kód

Slavné stopy, o nichž se předpokládalo, že je zanechala rodina třech lidských předků, mohly být ve skutečnosti vytvořeny čtyřmi jednotlivci cestujícími v různém čase. Při nových průzkumech Laetoli v severní Tanzánii, kde se 3,6 milionů let staré stopy Australopithecuse nacházejí, dnes vědci tvrdí, že klasické chápání tohoto místa je nesprávné.

Výzkumný pracovník řekl, že na základě výpočtů z měření pyramid v Teotihuacánu byl schopen určit "stálou přítomnost" jednotky 83 centimetrů.

Sugijama, který je profesor na Arizonské státní univerzitě a profesor na univerzitě Prefectural Aichi v Japonsku řekl, že schodiště, střešní nosníky a vzdálenosti mezi sochami pyramidy Quetzalcoatl používají tuto jednotku.


"Střešní nosník má 1.66 metru na délku, což odpovídá dvojnásobku čísla, které naznačuji. Totéž se odehrává mezi sochami, což je čtyřikrát jednotka a s délkou schodiště, které má 13.2 metrů, což se rovná 16 krát 83 cm", řekl. "Tento číselný vzor lze také sledovat u pyramidy Slunce a Měsíce, a stejně tak i v Citadele."

Teotihuacán, který se nachází asi 80 km (50 mil) severovýchodně od mexického hlavního města, vzkvétal mezi prvním a sedmým stoletím a byl druhým největším městem předkolumbovské éry na jižní polokouli.
Město mělo maximální velikost 20 kilometrů čtverečních (7.7 čtverečních mil) a obývalo ho 100 000 lidí, ale není známo, kdo ho založil, nebo proč bylo opuštěno.

Sugijama hovořil o možné symbolice Pyramidy Měsíce, kde byly nalezeny lidské pozůstatky a dary během výkopových prací v letech 1998-2004, které vedl.


Expert řekl, že pyramida byla svatý chrám, ve kterém "byly prováděny obřady spojené s pohyby nebeských těles, dualitou ohně a vody a znovuzrození dne."

Sugijama provrtal tunel do nitra této struktury a objevil až sedm různých úrovní výstavby.

V některých z těchto úrovní našel lidské ostatky a "náhrdelníky a náušnice ze zeleného kamene s designem jako vázané šňůry."

Mayové tento design spojovali s elitou nebo autoritou, což naznačuje nějaký druh vztahu mezi Mayi a obyvateli Teotihuacánu", řekl.

Na dalším pohřebišti výzkumný pracovník objevil kosterní pozůstatky orlů, jaguárů, pumy, vlků, chřestýšů a králíků - "fauna spojovaná s válkou a obětováním."

Toto pohřebiště také obsahovalo 12 lidských koster se svázanými rukami, 10 z nich bylo sťato a další dvě s ornamenty a jadeitovým nebozízkem zapuštěným do jejich ramen, což bylo používáno při sebeobětování.

Zdroj: latino.foxnews.com

Preklad: Michael M. Faitl

Zdroj: astronauti.cz


Súvisiace:

Teotihuacán
https://www.cez-okno.net/stitok/teotihuacan

Mayovia
https://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/mayovia

Michael M. Faitl
http://www.cez-okno.net/rubrika/michael-m-faitl


Sekcie: 
Štítky: 
jún 24, 2020 22:44 popoludní

 

 

Top