Obrázok používateľa CEZ OKNO
„Vím o svých úspěších i o svých nezdarech a nečiní mi obtíž se s vámi o ně podělit“

Jirka Mašek mne svým nedávným článkem představil jako astrologa, jehož předpovědi nefungují. Přeci jenom, když o Vás takovou věc napíše Vám blízký člověk, je to poněkud trapná situace, kterou bych nejraději odbyl mávnutím ruky, ale ono to dost dobře nejde. Prima, uděláme to, že povím článkem níže Jirkovi i vám čtenářům více o tom, jak to s astrologickým předpovídáním je a není. Ať je to jakkoliv, připouštím, že to není ani jednoduché, z druhé strany ani černobílé. Vím o svých úspěších i o svých nezdarech a nečiní mi obtíž se s vámi o ně podělit. Závěr si udělejte sami.

Technika předpovědí

S předpověďmi astrologové postupujeme následovně: díváme se, jaké velké konstelace se během příslušného roku na nebi odehrají. Mezi jakými planetami, mezi jakými znameními. Který měsíc ony konstelace budou přesné. Existují možnost zkoumat tzv. ingresy, ale nikdy mne příliš nepřesvědčily. Lze dále zkoumat tranzity na horoskopy států a čelních světových představitelů a z takových rozptýlených ukazatelů se něco snažit vydedukovat. Je to práce značně vachrlatá, kdy se lze zamotat do různých vizí a konstukcí, jejichž splnění je značně nejisté. Lépe se na to tedy vykašlat.

Lapsy menší a větší

Když jsem toto udělal naposledy na rok 2007, dobíral si mne předseda Ústavu molekulární genetiky Akademie věd, Hořejší Václav, že jsem poněkud šlápl vedle. Předpokládal jsem v letních měsících velký rozruch ve Francii a on se nekonal, ačkoliv konstelace vůči horoskopu Francie byly rozrušené velice. A nerad bych svoji mýlku sváděl na to, že horoskopů Francie je asi pět. Používám ten z roku 1792, protože podle něj zafungovalo zřícení Concordu v Paříži v létě 2000. Jindy zase, když jsem si všimnul, že se bude ve světě roku 2006 odehrávat skryté zabíjení, lidsko-právní týdeník Respekt si mé předpovědi povšimnul a decentně ji zmínil. Potěšilo mne to tehdy.

Když se netrefíte s prezidentem

Média mi vůbec udělala radost, když si nevšimnula, či mne šetřila, poté co jsem dvakrát po sobě astrologicky zmýlil v souvislosti s volbou prezidenta republiky. Říkal jsem: bude to bůhvíkdo, ale nebude to Klaus. Klaus to byl, konstelace na to neměl. Co s tím? Nic s tím. Poučit se. Docela mne tehdy podebral slovutný kolega, se kterým udělala velký rozhovor příloha MF Dnes. Kolega předpověděl vítězství Klause těsně před jeho zvolením, budiž, ale s tím, že to prý na nebi viděl. Nemohl to vidět ani kdyby se rozkrájel. Podle mého neskromného soudu. Přeci jenom, pokud něco děláte deset let a více, pak se možnost přehlédnutí v důležité záležitosti stává vysoce nepravděpodobnou. Ale nechť. Vykládám si to dnes tak, že jsem tehdy podcenil jalovost Klausových protikandidátů a po dvou desetiletích výhrad jsem dnes rád, že máme na hradě právě Klause a ne někoho jiného. V druhé Klausovo vítězství jsem také astrologicky nevěřil, a to přitom máme díky páně Václavově sdílnosti jeho čas narození jistý. Vysvětluji si to tak, že jsem podcenil moc modré strany, která ve Vladislavském sále ještě v den volby lákala volící poslance na dvoumegové dárečky. Jiní poslanci volili přiměřeně svému strachu, například po nalezení patrony v obálce, jestli si vzpomenete.

Když vás přefiltrují média

Média mne pro změnu zklamala, když otiskla absurdní tvrzení našeho skeptického přítele Grygara Jiřího. Grygar Jiří mi jeden z mých dvou balvanů nadělil, poněvadž jsem prý ohlásil Paroubkovo vítězství. A on Paroubek přitom prohrál. Trapné, trapné. Protože k oněm volbám jsem napsal jen a pouze a nic víc, že ať dopadnou jakkoliv, budou ziskem pro republiku. Jindy se mi zase skeptici posmívali, že jsem Stanislavu Grossovi s ironií předpověděl, že se v čele vlády udrží dokonce do následujícího září. Jenomže v době mé předpovědi nikdo veřejně nepochyboval, že by Gross neměl dokončit čtyřletý mandát. A nikdo z nás v té době netušil, že aféra s bytem jej položí tak brzy a Stanislav se z vlády odebere již koncem dubna. Lidové noviny se pohoršovaly ve fejetonu v roce 2002 nad mým textem z prosince 2001, ve kterém předpovídám na přelom srpna a září 2002, že americké obyvatelstvo bude významně znepokojeno. A že nebezpečí hrozí na silnicích. Fejetonista soudil, že americká veřejnost je přece významně znepokojena imrvére. Budiž, byl to argument, až na to na přelomu srpna a září se strefoval do lidí z kufru auta John Muhammad Allen a Američané se báli vycházet z domu na ulici.

Úspěchy, které si můžete pověsit vycpané do vitrýnky

Chlubit se nemohu s tím, že jsem už v říjnu 2001 řekl, že v lednu 2003 proběhne invaze do Iráku. Válku v Iráku jsem tehdy v mladistvém zápalu podporoval a s časováním jsem se zmýlil o měsíc. Američané do historického Babylonu vpadli o 30 dní později, se zdůvodněním, že akci odložili o 30 dní. V té době jsem ještě žil představou, že astrologii lze vložit do služeb světové bezpečnosti. Nelze. Protože v našem Springfieldu policista je hlavní gangster. Chlubit se také nemohu, že jsme s ing. Stříbným na dva dny přesně očekávali pád koruny. Ona nespadla koruna, ale Investiční a poštovní banka. Chlubit se také nemohu tím, že jsme s kolegou Jiřím Kubíkem stanovili přesně čas narození Vladimira Putina. V době, kdy jeho čas narození stanovily nesprávně i velké astrologické legendy Evropy, jako Claude Weiss či Leon Zawadzki. Chlubit se tím nemůžeme, protože ten čas je sice správný, potvrdila jej později tisková kancelář Kremlu, ale vyšlo po letech najevo, že Vladimir Putin se narodil ve skutečnosti o 365 dní dříve, ruské matce v Gruzii.

Temné i hvězdné hodiny lidstva: astrologické vákuum

S postupem času jsem si ověřoval astrologické highlight 20. století, jako byly počátek první a druhé světové války. Ty horoskopy jsou jako čisté okno. Není v nich vůbec nic. Podobně horoskop vzletu člověka do vesmíru či později Apolla na Měsíc. Hledejte jak chcete, nic v nich nespatříte. Nějak moc mne to netrápí, protože jsem časem zjistil, že o okolnostech vzniku první i druhé světové války neví nic kloudného ani historici, ani laická veřejnost. Všichni věříme společnými silami udržované cover verzi. Pochopil jsem, že pokud nemohu předpovědět události jako je první nebo druhá světová válka, je dost těžké pro společnost jako takovou chtít předpovídat zásadní události ve vývoji lidstva. A tak už se snažím sem tam jen z něčeho poučit. 11. září nám poskytlo správný čas vzniku Spojených států. Vítězství hokejistů v Naganu zase vyloučilo verzi českého horoskopu z roku 1993. A tak by se dalo pokračovat dál.

Žena a život versus osud.cz

Jak je to ale tedy s těmi předpověďmi? Má se to tak, že pro čtenáře osudu.cz bych předpověď na rok 2010 formuloval zcela jinak, než pro časopis Žena a život, který si ode mne letos předpověď objednal. A upřímně řečeno, když by si Žena a život neobjednaly, moc by se mi do psaní nechtělo. 2010 je přitom rok zlomový a to tak, že příliš. Předpovídejte ale zlomový rok, když nemáte zkušenost, zda v něm skutečně nastanou zlomové události. Vzhledem k tomu, že se konstelace na nebi nikdy neobjevují tytéž znovu. Vzhledem k tomu, že když se zlomové události ve světě odehrály, na nebi se pro změnu nekonaly zlomové konstelace. Jinými slovy, pro stanovování světových událostí nemáme žádné rozumné precedenty. V každém případě rozumíte asi dobře, že pro Ženu a život nebudu psát o novém světovém pořádku a o masovém vysávání peněz z kapes světového obyvatelstva před globálním kolapsem.

Astrologie ve službách strachu

A v tomto kontextu vás upozorním na následující astrologický podprogram, který se jmenuje strach. Je poměrně snadné, abychom my astrologové či jakékoliv jiné predikující profese naše čtenáře strašili. Dělá se to snadno, čtenáři to rádi hltají, zejména ti, kteří jsou od dětství zvyklí od rodičů na výhružky a stres. To je pak člověk vděčný za své denní penzum negativních emocí, ať už přijdou z kterékoliv strany. Navíc se domnívám, že všechen ten strach, který (i nervově odolní) čtenáři vypustí, jsou autoři děsivých textů transformovat ve své sebepotvrzení, popř. na energii pro sebe. Sice to je energie sporného druhu, ale v rámci všeobecné bitvy o energii darovanému koni na zuby nesahej. A proč o tom píšu ... protože cítím přímou zodpovědnost za každou řádku, kterou napíšu, za každou emoci, kterou pustím do oběhu. Z toho titulu jsem neměl nejlepší svědomí, když jsem během léta 2008 psal seriál Endgame, kde jsem dal informacím přednost před emocemi. Ale vize plošného očkování byla dosti příšerná a věřím, že i můj materiál tehdy přispěl k tomu, že se očkovací plány rozsypaly, stejně jako korporační zálusk na pandemii.

Reforma astrologie

Jiřího volání po reformě astrologie vítám, toto volání mimochodem vítám kdykoliv. Jen po mně nechtějte, abych za novou astrologii považoval cokoliv, co se za nové vydává anebo jako nové zvenku vypadá. Je také možné, že až nová astrologie přijde, tak že její příchod nepoznám a propásnu. To nevadí. Hlavně aby přišla. Dokud se k nám nedostaví, nemáme však zatím k dispozici nic lepšího, než je naše astrologie dosavadní. Sám jsem se pokusil v uplynulých deseti letech zkřížit astrologii s poznatky získávanými z terapeutického vzdělání a terapeutické práce. Výhoda to je veliká, není to však ještě ona nová astrologie.

Nové nebe a nová země

Za jediné východisko pro astrologii považuji, aby se měnila kvalita vědomí astrologů. Protože to jediné rozhoduje o její úrovni. Nicméně v okamžiku, kdy své vědomí probouzíte směrem do bdělé přítomnosti, přestává vás docela úplně zajímat, jaké jsou poslední zprávy z Afghanistánu a co se stalo s penězi střadatelů v bance xy. Jak říká Eckhart Tolle, s temnotou nemůžeme bojovat, jediné čím sobě a druhým můžeme prospět, je najít světlo vědomí. Jestliže mne jako astrologa něco zajímá, jestli jsem ochotný o něčem psát, pak o tématu překonávání našeho strachu ze života, o překonávání naší nedůvěry v druhé lidi. Chci psát o ošemetných místech našich vztahů, aby naše vztahy byly zdravé. Chci psát o pozornosti dávané rodině a dětem, protože rodina, soukromí, partnerská soudržnost a děti budou v letech 2010, 2011 a 2012 naše nejzranitelnější místo. A jelikož jsou naše rodiny tím nejcennějším co máme, tak se mi nedivte, že v předpovědích píšu, to co píšu.

Antonín Baudyš jr.
www.astrolab.cz


O autorovi

V astrológii sa vzdelával pod vedením svojho otca ing. Baudyša. Ďalšie informácie čerpal z Keferovej učebnice a od autorského tandemu Frances Sakoianová & Louis Acker. Po ukončení civilnej služby na rektoráte UK a v Národnom technickom múzeu si otvoril prvú kanceláriu. V roku 1999 začal ponúkať i regresnú terapiu, v ktorej je žiakom ing. Andreja Dragomireckého a Patrika Balinta.

Spolu s otcom (2001-2003) viedol v Prahe štvorročný Kurz tradičnej astrológie, v rokoch 2003-2007 učil sám. V rokoch 1998 až 2001 kurz viedli spoločne s Ing. Bohuslavom a Ing. Stříbným. Príležitostná spolupráca s TV Prima a Nova, i s časopisom Astro a Svět magie. Organizoval Deň s českou astrológiou (každoročne 2002 až 2008).

Poradenstvo a výklady horoskopov ponúka formou zasielania mp3 nahrávok. Jeho žena Kristina Baudyšová, pracuje ako regresná terapeutka (cez skype) a fotografka. Vychováva chlapcov Nikyho (1999) a Eliáša (2008). Odkedy (2007) sú v katalánskej Tarragone, život sa zjednodušil, venuje sa viac rodine, čítaniu, moru a plávaniu. Chodia pešo, jedia zeleninu, recyklujú odpad. Život im spestruje psík Terezka. Do blogu Respektu prispieva s veľkou starostlivosťou, je to pre neho taktrochu otázka prestíže.

január 07, 2010 23:30 popoludní

 

 

Top