Obrázok používateľa CEZ OKNO
Astrologický pohľad na lunárny Nov 24. januára 2020

Lunárny Nov na 4°22′ v znamení Vodnára bude významný najmä pre tých, ktorí sa narodili uprostred prvého dekanu pevných znamení: Vodnára, Leva, Býka a Škorpióna. Rovnaké energie sa odzrkadlia v životných okolnostiach aj u tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent v rozmedzí 3°–7° uvedených znamení.

Aktuálny lunárny Nov môže priniesť zaujímavé príležitosti tým, ktorí sa narodili uprostred prvého dekanu mužských znamení Strelca, Blížencov, Barana a Váh.

Vládcom znamenia Vodnára je Urán, ktorý s lunárnym Novom vytvára napätú kvadratúru a svojou dynamickou energiou predznamenáva vývoj počas nasledujúcich dvoch týždňov, až do lunárneho Splnu v znamení Leva 9. februára 2020. Toto obdobie bude plné prekvapení, náhlych zmien a nečakaných situácií.

Pozitívnou stránkou nasledujúcich dní môže byť celý rad príležitostí pre vykonanie tvorivých zmien v našom živote. Menej príjemným sprievodným javom tejto konštelácie býva nárast pocitu neistoty a z toho vyplývajúcej nervozity, najmä ak potrebným zmenám odolávame.

Urán v napätom postavení voči lunárnemu Novu prináša neistotu, neočakávané zmeny a nárast napätia, ktoré sa môže odzrkadliť náladovosťou, impulzívnosťou a nepredvídateľným správaním.

Najlepším spôsobom, ako zvládnuť tieto energie, je otvorenosť, pružnosť a aktívne presadzovanie pozitívnych zmien. Zmenou vašich postojov sa môžete vydať na nové odvážne cesty, ktoré vášmu životu otvoria viacero ďalších možností a príležitostí.

Energia napätej väzby medzi Marsom zo znamenia Strelca a Venušou v znamení Rýb sa môže odzrkadliť problémami v partnerských vzťahoch. Táto konštelácia sa prejavuje v našom správaní impulzívnosťou a nedostatkom sebaovládania.

V spojitosti s dynamickými vibráciami astrologického Uránu, ktorý prináša narušenie doterajšieho vývoja, by sa ľahko mohlo stať, že ak sa teraz zoznámite s niekým novým, vaše vzájomné očarenie vyprchá veľmi rýchlo.

Pozitívne aspekty

Harmonické previazanie energie Marsu s Merkúrom
Harmonické previazanie energie Marsu s Merkúrom prináša rýchle myslenie a pružnosť potrebnú na zvládnutie nepredvídateľných zmien. Môžete dosiahnuť úspech v niečom, čo vyžaduje vašu vlastnú iniciatívu. S odvahou a bojovným duchom sa môžete pustiť takmer do čohokoľvek a zvládnuť skutočne veľa práce za krátky čas.

Venuša v sextile s Jupiterom
Venuša v sextile s Jupiterom prináša pozitívnu náladu a upokojuje naše vnímanie vývoja optimistickým pohľadom na situácie, ktorými práve prechádzame. Rovnako ako Merkúr v sextile s Marsom, prináša harmonická väzba Venuša s Jupiterom aj šarm na zmiernenie napätia vo vzťahoch. Tento pozitívny aspekt podporuje najmä lásku a naše vzájomné porozumenie. Prináša dobrú perspektívu pre nové vzťahy a partnerstvá, ktoré budú vzájomne prospešné.

Záver: Lunárny Nov 24. január 2020

Aktuálny lunárny Nov vo Vodnárovi prebieha spoločne s najvýznamnejšou astrologickou konšteláciou, ktorou je konjunkcia Saturna s Plutom v znamení Kozorožca. Jej vibrácie nás budú sprevádzať ešte aj počas nasledujúcich dvoch mesiacov. Napriek tejto skutočnosti však treba povedať, že Saturn s Plutom nie sú priamo zapojené do lunárneho Novu. Ich astrologické pôsobenie prebieha v úplne iných rovinách a na osobnej úrovni sa ich vibrácie odzrkadľujú len vtedy, ak priamo zasahujú niektorú z osobných planét alebo významných prvkov vo vašom natívnom horoskope.

Najpriaznivejšou konšteláciou aktuálneho lunárneho Novu je sextil Venuše a Jupitera, ktorý prináša veľa šťastia, lásky a príležitostí pre finančné zisky. To všetko však len za predpokladu, že sa dokážeme plne sústrediť na svoje ciele a súčasne zvládnuť pomerne vysokú mieru napätia, ktorá sprevádza toto obdobie.

Energie lunárneho Novu z 24. januára 2020 nás budú sprevádzať počas nasledujúcich štyroch týždňov až do 23. februára 2020, kedy nastane lunárny Nov v znamení Rýb. Najlepší čas na nové začiatky a na rozbehnutie nových projektov je počas prvých dvoch týždňov tohto nového lunárneho cyklu. Táto fáza dorastajúcej Luny trvá od 24. januára do lunárneho Splnu 9. februára 2020.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Zdroj: ANTEAR.com

január 23, 2020 23:43 popoludní

 

 

Top