Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ayahuasca, šamani a mimozemšťané

Posvátná rostlina ayahuasca, používaná jihoamerickými šamany k navozování změněných stavů vědomí a léčení, se v poslední době stává stále populárnější, a to i v Česku. Velký podíl na tom mají i kvalitní filmové dokumenty, které u nás nedávno vznikly. Existuje o ní také již celá řada knih. Šamani ji využívají ke spirituální práci a léčení, umožňuje však také spojení s mimozemskými civilizacemi. Procento konkrétních důkazů (jako fyzické implantáty s nanotechnologií, analyzované na prestižních univerzitách a institucích) vylučuje důvěryhodnost psychologického faktoru, kdy považujeme možnou mimozemskou přítomnost za „tabu“.


Ayahuasca je nazývána "liánou duše" nebo také "liánou smrti". Roste divoce v amazonských džunglích, kde ji vyhledávají domorodí indiáni a speciálním způsobem z ní připravují posvátný nápoj. Skutečný funkční recept znají jen zasvěcení šamani, kteří při jeho přípravě využívají spojení s duchy a duchovními silami. Výsledný nápoj se pije při k tomu určených obřadech po důkladné přípravě a za účasti zkušeného šamana. Účastníci takového obřadu pak zakoušejí stavy změněného vědomí a jsou prostoupeni mocnou sprituální silou, umožňující jim zažívat neobyčejné vize, komunikovat s vyšším světem a další možnosti, kterými v běžném stavu vědomí lidé nedisponují.

Výhodou zde je, že prostředek není nebezpečný ani návykový. Nejedná se o drogu. Známé a prokázané jsou léčebné účinky tohoto vývaru z liány. Je známý tím, že dokáže léčit závislosti a nevyléčitelné nemoci. Šamani její účinky doprovází spirituální léčbou, které se doplňují a mají mnohdy zázračné účinky. Obvyklejším důvodem pro vyhledávání ayahuascy je však hlavně navozování ayahuascového tranzu, otevírající brány do jiných světů. Šamani se netají tím, že navazují kontakty s duchy, spirituálními bytostmi a mimozemšťany.

Přesně na tato témata mohli diváci v minulém a předminulém roce shlédnout zajímavé dokumenty Viliama Poltikoviče - "Maestro ayahuasca" v roce 2011 a "Učitelé z hvězd" v roce 2012. Podle Viliama jihoameričtí šamani pracují s ayahuascou již po staletí, ne-li tisíciletí. Ayahuasca u nich dokáže otevřít rozšířené vnímání a navodit vnitřní komunikaci s bytostmi v jiných rozměrech. Jeden ze šamanů vysvětluje, že "ayahuasca otevírá lidi takovým způsobem, aby mohli navazovat spojení s jinými bytostmi, s anděly nebo vnitřními průvodci." Někdy se zjeví také UFO a mimozemské bytosti, jak například vypráví z vlastní zkušenosti i Igor Chaun. Jednotlivec tak má možnost se z první ruky přesvědčit o existenci mimozemského života, na vlastní kůži pohlédnout do vyšších světů, což může být neocenitelná zkušenost.

Vize z obřadů po požití vývaru z liány velmi názorně vykreslují domorodí indiánští malíři, mezi nimiž je asi nejznámější Pablo Cesar Amaringho. Na jeho fantastických barevných obrazech vidíme svět, jak vypadá při pohledu rozšířeným zrakem, přičemž na některých můžeme vidět vznášet se nad účastníky obřadu létající talíř nebo malé postavičky vesmírných bytostí. Jsou to většinou diskovité objekty, jak je obvykle známe, z některých přitom vyzařují světelné paprsky. Nepochybně to jsou autentické výjevy a zážitky, zakreslené podle toho, jak je účastník obřadu viděl. Jiný umělec Sixto Saurin do svého obrazu zakomponoval několik zelených postaviček, jak sledují kácení deštných pralesů.

Fenomén UFO je v Jižní Americe výjimečně hojný a v některých oblastech jsou vídána téměř pravidelně. Vážně se k němu staví i místní vlády a armády, také někteří politici a vědci, z nichž někteří spolupracují se šamany. Šamani jim dosvědčují, že mimozemšťané jsou skuteční a pomáhají jim léčit nemocné nebo jim jinak pomáhají. Občas se objevují i fyzicky. Mnohem snazší je však komunikace po vypití ayahuascy, kdy se otevírá vnitřní duchovní zrak a člověk nahlíží do jinak skrytých dimenzí.

Z tohoto všeho je jasné, že vědci ze SETI a podobní se zcela míjí se skutečným světem mimozemských bytostí a hledají na špatném místě a nevhodnými způsoby. Mnohem efektivnější cestou než drahé telekomunikační technologie by byla spolupráce s domorodými šamany a jejich posvátnými rostlinami. S jejich rostlinami síly by zjistili, že inteligentní život, který se neúspěšně snaží hledat, mají na dosah. Ayahuasca by se tak mohla stát budoucím prostředkem komunikace, skrze nějž by mohly být naší společností navázány kontakty s mimozemskými civilizacemi.

Ladislav Zelinka, 2013

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Ayahuasca
http://www.cez-okno.net/ayahuasca


Štítky: 
december 19, 2013 23:06 popoludní

 

 

Top