Obrázok používateľa CEZ OKNO
Biologická funkcia Tretieho Oka III.

Problém ohľadom toho, ako zachovať určité „šialenstvo“, a zároveň fungovať vrcholne efektívne teraz uchvacuje pozornosť mnohých psychiatrov. Zdá sa, že je tam bod, pri ktorom sa „tvorivé šialenstvo“ Edgara Allena Poea stáva degeneratívnym, skôr s brzdiacou, než stimulujúcou funkciou.


Vo svetle tejto analýzy môžeme na šamana nazerať, ako na toho, kto odpája svoj vnútorný bio-snímač z univerzálnych vstupov. „Driftuje“ tam, smerom k novému pomerom signál/šum. Jednotlivé rituály sú nastavené tak, aby šamana odpojili od jeho sociálneho a kozmického prostredia. Toto sa deje prostredníctvom rituálneho užívania halucinogénov; tie desynchronizujú jeho vnútorné rytmy.

Táto desynchronizácia produkuje viac šumu v jeho vedomí. Tiež to rozširuje vedomie. Rituály sú vytvorené tak, aby obsahovali prvky, ktoré zaostrujú alebo ladia ten „šum" a usmerňujú rozšírené vedomie.

Človek je jedinečný, pretože je ovládaný intuíciou týkajúcou sa rozsahu tajuplného vesmíru, ktorý obýva. Zostrojil pre seba všemožné druhy prístrojov kvôli dokázaniu povahy tohto vesmíru. Začiatky vedeckého pochopenia šamanistického rituálu a funkcie tretieho oka poskytujú človeku mocné nové techniky pre výskum.
 
Toto mu umožní preniknúť do rozsiahlych vnútorných vesmírov, kde história miliónov rokov spomienok leží zapletená medzi koreňmi prvotného ja.

Referencie

(1) Chemická látka melanín je pigment, ktorý stmavuje farbu pokožky. Nachádza sa v špecializovaných bunkách roztrúsených v najvrchnejšej vrstve pokožky. Zistilo sa, že melatonín je látkou, ktorá je zodpovedná za príčinu kontrakcie buniek produkujúcich melanín.

(2) Serotonín je z tej istej chemickej série indolových alkaloidov, ktoré zahŕňajú psychedelické drogy ako sú LSD-25, psilocybín, D.M.T. a bufotenín. Hormón serotonín je tiež známy ako 5-hydroxtryptamín.

DODATOK

06-01-92
Tento článok bol pôvodne napísaný v roku 1975 pre niekoľko vedeckých publikácií, a bol znovu vytlačený V KONTINUU (Zväz. II, č. 3) v roku 1978. V tom čase som učinil veľmi dôležitý objav, ktorý bol pridaný do série HOLISTICKEJ KABALY. Myslel som si, že v tomto čase sa o ten objav podelím, aby som ohľadom tohto predmetu doplnil svoje myšlienky:

V roku 1979 som mal veľmi vážnu nehodu, kde som skončil medzi tehlovou stenou a autom bez kontroly. Moje ľavé koleno bolo rozdrvené, parenteálny nerv v kolene bol poškodený. Mohol som prísť o nohu! Odložil som operáciu, vykonal som isté špecifické rituály s Kundaliní a svojím „tretím okom," a dnes mám nervové tkanivo kompletne regenerované – niečo, čo mainstreamová medicína považuje za fyzicky nemožné.

Urobil som to takto:

Existuje „chlad", ktorý prúdi hore (Gopi Krishna) alebo dole (Sri Aurobindo) chrbticou v určitú dobu počas týždňa. Môžete v určitých prípadoch tento jav naozaj podnietiť. Niekedy môžete prinútiť celé telo, aby sa triaslo. Toto je fyzický aspekt Kundaliní. Na fyzickej úrovni existuje séria malých nervových tkanív, ktoré vyčnievajú z chrbtice – takmer ako „rebrík."

„Chlad" je EM-vlna, ktorá cestuje hore (alebo dolu) chrbticou, tak ako každé nervové vlákno začína oscilovať. Najzaujímavejšia skutočnosť ohľadom tohto je to, že frekvencia EM-poľa je vo viditeľnej oblasti svetla! Toto je to, na čo väčšina náboženstiev poukazuje ako na „Svetlo." A čo je na úplnom vrchole tohto vlaku vĺn svetla? Epifýza!

Ak pravidelne stimulujete epifýzu – nech je to 3-krát každý deň, čo sa stane ďalej, je úžasné.
 
Epifýza je „svetlo-senzitívna," jej primárnou funkciou, ako sa teraz chápe, je regulovať telo ohľadom sezónnych zmien (zdravia). Toto tak stimuluje epifýzu, že vysiela signál dole neurálnou dutinou. Neurálna dutina, samozrejme, spája epifýzu na jednom konci s thalamom na konci druhom...

Čo sa deje je to, že oscilátor optického rezonátora je nastavený v neurálnej dutine, čo spôsobuje, že modifikuje gliovú bunku, ktorú normálne vytvára. Ak je vo vašej diéte dostatok stopových minerálov, tak to stimuluje neurálnu dutinu, že skutočne vytvorí pravé nervové bunky, skôr ako tie, ktoré sú spojené s plášťom (gliom). Ak beriete stopové minerály a robíte toto cvičenie, môžete nervové vlákno regenerovať!

Skutočný proces mi trval asi 5 mesiacov každodennej meditácie, keďže skutočná konzistencia nervového vlákna je trochu podobná vitamínu E – veľmi viskózne a pomalé na to, aby cestovalo dole mojím centrálnym nervovým systémom k môjmu kolenu. Už viac nemám nervovú stratu žiadneho druhu. Toto zdokumentovala Klinika 7 (Klinika bolesti) na Washingtonskej univerzite v roku 1980. Teraz chodím normálne, hoci mám stále nejaké štrukturálne problémy.

Toto je ale len jedno použitie zásad načrtnutých v tomto článku. Serotonín sa tiež môže považovať za „Bránu“ pre vstup do iných dimenzií, ktoré nie sú dostupné „normálnemu“ vedomiu.

-koniec-


Všetky časti nájdete na tejto adrese.

Richard Alan Miller

Zdroj: http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_thirdeye.htm

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Psychedeliká
http://www.cez-okno.net/psychedelika

Seriál: Štyri vedľajšie hormóny sú v tele naozaj podstatné
http://www.cez-okno.net/serial-styri-vedlajsie-hormony-su-v-tele-naozaj-...

Seriál: Prečo sú epifýza a mentálne zdravie v tejto dobe najdôležitejšie
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-preco-su-epifyza-a-mentalne-zdrav...

Šišinka mozgová
http://www.cez-okno.net/sisinka-mozgova


január 13, 2015 15:14 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonymný
    Anonymnýfebruár 20, 2015 07:59 dopoludnia

    Komentár: 

    ještě jsem snad nečetl tak "srozumitelný" popis nějakého postupu. Mohl byste si to po sobě přečíst a přepsat to? Nebo to píšete jen pro lidi, kteří to vlastně npotřebují, protože "vidí".
    Jirka

 

 

Top