Obrázok používateľa CEZ OKNO
BIORYTMY V ĽUDSKOM TELE

Časové úseky dňa a procesy, ku ktorým v tele dochádza:


23.00-4.00h V tomto čase je delenie a regenerácia buniek najintenzívnejšie: osemkrát intenzívnejšie ako v akomkoľvek inom čase, čo sa týka mladej osoby, ktorá spí hlbokým spánkom; pri starších ľuďoch, ktorí spia menej, je to štyri až šesťkrát viac. Tiež sú produkované hormóny podporujúce rast buniek. Počas tejto doby sa odporúča použitie Hórových tyčí „Kont“. Tento typ tyčí aktivuje procesy regenerácie a obnovy buniek.

4.00h Telo začína bojovať s agresívnymi molekulami (voľnými radikálmi), ktoré spôsobujú starnutie pokožky.

5.00h Nadobličky začínajú pracovať a produkujú stresový hormón kortizol priamo do krvi. Telo sa preberá. Po spánku je fungovanie obličiek aktívnejšie.

6.00h Hladina kortizolu v krvi je najvyššia. Delenie a obnova buniek sa redukuje. Dochádza k nasledujúcim procesom:
- zvyšuje sa krvný tlak,
- stúpa telesná teplota,
- hladina adrenalínu v krvi stúpa.
Toto je najvhodnejší čas na studenú sprchu alebo striedavú horúcu a studenú sprchu. Sprcha zlepší cirkuláciu kortizolu v krvi a tým osvieži a vzpruží telo.

7.00h Najvhodnejší čas na raňajky. Uhľohydráty sa rozkladajú a ľahšie sa premieňajú na energiu. Nárast objemu tuku v tomto časovom úseku nie je podstatný.

8.00h Krvný obeh je intenzívnejší. Z tela sa vylučuje všetok alkohol. Sexuálna aktivita narastá.

9.00-10.00h Pokožka je v najlepšom stave, preto je tento čas najvhodnejší pre make-up. Imunitný systém je po noci úplne obnovený.
Cvičenie sa neodporúča. Hladina kortizolu v krvi je príliš vysoká. Fyzická námaha obmedzuje tvorbu proteínov. Toto je najvhodnejší čas pre injekcie, ak máte nejaké predpísané.

11.00-12.00h Mazové (tukové) žľazy sú aktívne. Tento čas nie je vhodný na jedenie, pretože ukladanie tukov je teraz veľmi intenzívne. Telo veľmi zle reaguje na alkohol, ktorého požitie v tomto čase môže viesť k problémom s podžalúdkovou žľazou a pečeňou a môže spôsobiť hnačku. Alkohol konzumovaný v tomto časovom rozmedzí môže viesť ku zhoršeniu pleti, ako napr. začervenanie a fľakatosť.
Zvýšený rast vlasov a nechtov.
Tento čas je vhodný na cvičenie. Fyzická a mentálna aktivita vrcholí. Energetické hladiny sú veľmi vysoké.

13.00-14.00h Krvný tlak a hladiny hormónov klesajú. Prichádza únava a aktivita klesá.

15.00h Záleží od zdravotného stavu a veku osoby, no telo je buď čiastočne alebo úplne neschopné reagovať na lieky. Preto sa neodporúča požívať akékoľvek lieky v tomto čase.
Chuťové poháriky sú v pohotovosti a apetít rastie.

16.00h Aktivita sa opäť raz zvyšuje. Krv je obohatená o kyslík, zlepšuje sa fungovanie srdca a pľúc. Toto je vhodný čas pre cvičenie.

17.00h Endokrinný systém začína byť aktívnejší, predovšetkým podžalúdková žľaza. V tomto časovom úseku je možné zjesť aj viac jedla, ktoré sa rýchlejšie rozkladá. Ukladanie tukov je pomalé a celkové trávenie potravy nespôsobuje priveľké poškodenie podžalúdkovej žľazy a tela.

18.00h Znížil sa prah bolesti.

19.00-20.00h Zvyšuje sa možnosť alergických reakcií, hlavne v oblasti sliznice a na pokožke.

20.00-21.00h Toto je posledná fáza zrýchlených a zdokonalených reakcií, (posledná fáza najvyššej aktivity, čo sa týka reakcií počas dňa.)

21.00-23.00h Aktivita postupne klesá.

23.00h Kapiláry prestávajú byť aktívne.
Krvný tlak sa znižuje. V tomto čase je telo najviac náchylné na zápaly, nachladnutie a infekcie. Metabolizmus sa spomaľuje.
Frekvencia srdcového tepu sa pomaly znižuje.
Neskorý príjem potravín je pre telo veľmi škodlivý, keďže narušuje proces trávenia. Gastrointestinálny trakt si s tým nedokáže poradiť, čo vedie k nahromadeniu jedla v pažeráku a výrazne narušuje metabolizmus.

Po 23.00h Organizmus spí.


Valerij Uvarov

Z knihy "The Wands of Horus", 2004, ►http://wands.ru/attachments/article/89/Wands_2010.pdf

Zdroj: http://wands.ru/en/blog-en/wands-blog.html

Preklad: Lucia Urbanová

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Seriál: Čo sú HÓROVE USMERŇOVAČE ENERGIE?
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-co-su-horove-usmernovace-energie


Sekcie: 
jún 02, 2014 23:52 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Peter
    Peterjún 03, 2014 22:41 popoludní

    Komentár: 

    Tesi ma, ze pani Urbanova urobila preklad a nemozem sa dockat dalsich. velmi pekne dakujem. sam som zacal pouzivat tyce....

 

 

Top