Obrázok používateľa CEZ OKNO
Bude sa meniť paradigma? Nález trojprstého mumifikovaného humanoida v Peru môže zmeniť príbeh o pôvode ľudstva (+VIDEO)

V Nazca, v Peru, bolo objavené pozoruhodné, mumifikované telo. Zatiaľ čo múmie môžu priťahovať pozornosť, konkrétne táto môže zmeniť príbeh o ľudských počiatkoch. Skrčené mumifikované telo humanoidnej postavy s pretiahnutou lebkou a tromi prstami na každej ruke je určite fascinujúce, je ale skutočné? A ak áno, čo by nám mohlo povedať o ľudskej minulosti?


Detail lebky a troch dlhých prstov. Zdroj ›› Snímok z Youtube


Nezaujatí vedci, zaoberajúci sa ľudskými počiatkami, sa môžu ocitnúť v situácii, kedy budú musieť označiť tento prekvapivý nález ako pravý, možno pravý, alebo ako falošný. V takýchto situáciách je dôležité zostať zvedavý, ale predsa len skeptický. V histórii archeológie bolo množstvo falošných správ považovaných za pravdivé, ale existuje rovnaký počet (alebo väčší) skutočných nálezov, ktoré boli zdiskreditované, pretože nezapadali do mainstreamovej vedy. Objav ›› 3000 ročných pozostatkov z Maroka ukázal, že ľudská história sa neustále mení. Mali by sme však ostať objektívni a neutvárať si závery o nových objavoch prirýchlo, aj keď sa na prvý pohľad môžu zdať neuveriteľné.


CT sken tela. Zdroj ›› Snímok z Youtube

›› Jaime Maussan, investigatívny novinár z Mexika, predstavil tento nález filmárom z Gaie ako prvý. Pridal sa k tímu výskumníkov a vedcov pôsobiacemu neďaleko Nazca, aby preskúmal príbeh mumifikovaného tela. ›› Video diskusie vykonaných analýz naznačuje, že by mohlo ísť o jedinečný prípad zachovania.

Jedným z hlavných výskumníkov skúmajúcich tento prípad je ›› Dr. Konstantin Korotkov, profesor z univerzity v St. Peterburgu. Doktor José de Jesús Zalce Benítez, forenzný expert z Národnej lekárskej školy Mexika a lekárka Natalia Zaloznaja, PhD., vedúca Oddelenia analýzy obrazu Medicínskeho inštitútu MIBS, sa tiež zúčastnili prvotnej obhliadky.


Tvár mala veľké oči, malý nos a iba dierky na miestach, kde by mali byť ľudské uši. Zdroj ›› Snímok z Youtube

Telo bolo vysoké 168 cm a jeho proporcie boli veľmi podobné ľudským. Avšak črty, ktoré ho odlišujú sú tri dlhé prsty na každej ruke, pretiahnutá lebka a absencia nosa a uší (namiesto nich má len dierky). Doktor Korotkov potvrdil na videu, že tieto črty nie sú deformácia, ale jedinec je „iná bytosť, iný humanoid“.


V porovnaní s ľudskou je lebka pretiahnutá. Zdroj ›› Snímok z Youtube

Toto nie je jediný prípad, kedy bola v Peru nájdená pretiahnutá lebka. ›› „Lebky z Paracasu“ sú najpretiahnutejšie lebky zo všetkých nájdených na celom svete. Je ich viac ako 300 a boli objavené na cintoríne v meste Paracas, Peru. Niektoré sú staršie ako 3000 rokov. O dôvode prečo sú tieto lebky pretiahnuté sa diskutuje už dlho, ako aj o ich pôvode. ›› Testy DNA kladú ich pôvod do Európy a na Stredný východ. Ďalšou zvláštnou črtou týchto pretiahnutých lebiek je odlišné umiestnenie záhlavného otvoru, kde sa miecha pripája k lebke, ako majú bežné ľudské lebky, sú tiež väčšie a ťažšie.


Predĺžené lebky vystavené v miestnom múzeu v Ica, Peru. Zdroj ›› Verejný zdroj

Naspäť k mumifikovanému telu z blízkosti Nazca, telo bolo pokryté bielym práškom, ktorý mal zrejme za úlohu vysušiť pokožku a uchovať tak pozostatky. Dáva pokožke sivý nádych. Vnútorné orgány sú nedotknuté.


Spod bieleho ochranného prášku bola odobratá vzorka sivej kože. Zdroj ›› Snímok z Youtube

Uhlíkové datovanie vzoriek z tela udáva roky 245–410 n.l. Momentálne sa pracuje na sekvenovaní DNA. Melissa Tittl, riaditeľka Sekcie pôvodného obsahu v Gaii hovorí, že na videu, ktoré analyzuje výsledky CT skenov sa už pracuje.

›› M. K. Jesse, muskuloskeletálna rádiologička, pôsobiaca v Coloradskej univerzitnej nemocnici povedala Gaii, že sa zdá byť nepravdepodobné, aby niekto úmyselne menil lebku alebo ruky, kvôli tomu aby vyzerali jedinečne.

Jay Weidner, vedúci programový riaditeľ Gaie ›› hovorí, že petroglyfy v blízkosti mumifikovaného tela tiež zobrazujú trojprsté humanoidné postavy. Doktor Korotkov poukázal na to, že v juhoamerickej ikonografii existuje mnoho príkladov trojprstých postáv – môžu sa tieto opisy zakladať na pravde? Alebo je to len umenie?


Medzi petroglyfmi pri Nazca sa nachádza aj trojprstá bytosť. Zdroj ›› Snímok z Youtube

Ohľadom mumifikovaného tela ostáva veľa otázok: Ak je skutočné, je to doklad zabudnutého ľudského druhu? Sú tieto jedinečné prvky deformácie – či už rozvinuté, lebo zámerné? Môže to byť dôkaz existencie inej ľudskej rasy? Ak je to pravda, čo bude tento objav znamenať pre štúdium ľudského pôvodu a dávnej minulosti? Aby sme na takéto otázky dostali odpoveď, je potrebný ďalší výskum.


Úvodný obrázok: Údajná múmia z Nazca, ktorá má zreteľne tri prsty na nohách, aj na rukách. Zdroj ›› Snímok z Youtube, www.Gaia.com

Alicia McDermott

Zdroj: http://www.ancient-origins.net/news-evolution-human-origins/paradigm-shi...

© Ancient Origins, Všetky práva vyhradené

Preklad: V.K.

exkluzívne.cez.okno


Tento článok, ktorý sme pre vás preložili, má 707 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Seriál: Múmie z Nazca
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-mumie-z-nazca

Očko: Múmia humanoida z Peru pod drobnohľadom (SPECIAL REPORT)
http://www.cez-okno.net/clanok/ocko-mumia-humanoida-z-peru-pod-drobnohla...

Pôvod ľudstva
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/povod-ludstva


jún 28, 2017 23:59 popoludní

 

 

Top