Obrázok používateľa CEZ OKNO
Bývalý egyptský minister starožitností Zahi Hawass čelí čerstvému obvineniu z korupcie

Hawass je obvinený z účasti na krádeži artefaktov, ktoré patrili faraónovi Chufuovi, po ktorom je pomenovaná najväčšia pyramída v Gíze.


Šesť egyptských zamestnancov a traja nemeckí výskumníci boli kvôli pašovaniu týchto artefaktov do zahraničia odsúdení na päť rokov väzenia.

Podľa verdiktu, Nemci, ktorí boli odsúdení v neprítomnosti, mali prístup k artefaktom počas výskumu v teréne a pri pokuse dokázať, že najväčšia pyramída bola skutočne postavená za Chufuovej éry.

Nie je to prvýkrát, čo boli voči Hawassovi vznesené takéto obvinenia...

Hawass sa počas svojej kariéry stal v medzinárodných médiách prominentom, objavil sa v niekoľkých dokumentárnych filmoch a televíznych seriáloch, vrátane „Úžasných dobrodružstiev Zahiho Hawassa“, ktoré boli vysielané na History Channel v roku 2010.

Doktorát z egyptológie získal na Pennsylvánskej univerzite v roku 1987. Je autorom a spoluautorom niekoľkých kníh, tá posledná – „Staroveké africké kráľovstvá na Níle: Núbia“, vyšla v roku 2012. V roku 2006 bol časopisom Time označený ako jeden zo 100 najvplyvnejších ľudí na svete...

Zdroj: http://english.ahram.org.eg/News/115298.aspx?fb_action_ids=1015481998117...

Preklad: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Pravda o škandále s kartušou faraóna Cheopsa z Veľkej pyramídy v Gíze
http://www.cez-okno.net/clanok/pravda-o-skandale-s-kartusou-faraona-cheo...

Zahi Hawass
http://www.cez-okno.net/autor/zahi-hawass

Egypt - aktuálne
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/egypt-aktualne


Sekcie: 
november 14, 2014 23:58 popoludní

 

 

Top