Obrázok používateľa CEZ OKNO
CHCEM DOPLNIŤ POTREBNÉ LÁTKY

Článkov na tému „prekyslenie organizmu“ už vyšlo množstvo, no poväčšine sa snažili zviezť na aktuálnej výživovej vlne. Je však pravdou, že nie všetko je mýtus. Cítite sa často unavený? Bez energie?

Naše telo pre správne fungovanie potrebuje veľa. Od vápnika a horčíka až po vitamíny. Aby mohlo efektívne a optimálne pracovať, musia všetky biochemické procesy v tele fungovať správne. To sa nezaobíde bez makroživín, enzýmov, minerálov, vitamínov a ďalších látok.

Nesprávna strava a rýchle jedenie potravy určite nepomáha. Zle spracované sústo v tráviacom trakte spôsobuje hromadenie nestrávených zvyškov, ktoré spôsobujú hnilobné procesy a môže nastať prekyslenie organizmu. V organizme vznikajú toxické skládky, ktoré ho zaťažujú.

Nedostatok zdravého pohybu, ktorý môže byť aj dôsledkom sedavého zamestnania v kancelárii, preťaženosť, stres, pocity menejcennosti, sklamanie, hnev – negatívne emócie, na nás tiež nepriaznivo vplývajú.

Každý by si mal nájsť cestu k strave s prebytkom minerálnych látok, aby telo už nebolo nútené vykrádať samo seba. Takáto strava vedie k závideniahodnému zdraviu, krásnemu telu, stálemu pocitu pohody a radosti zo života.

Konzumáciou stravy zloženej z nevhodných potravín, nevhodnej kombinácie a v nevhodných množstvách si spôsobujeme nielen rôzne zdravotné problémy, ale aj nadváhu.

Cukor nám síce život osladzuje, ale telu vo väčšom množstve rozhodne dobre nerobí.

Ak strava neobsahuje dostatok živín, organizmus je nútený čerpať zo zubov a chrbtice. Po čase nastáva úbytok minerálov v kostiach. Tepny a žily postupne strácajú pružnosť, zostávajú krehké a ľahko praskajú. Môžu vzniknúť i kŕčové žily.

Podtrhnuté sčítané – tieto faktory môžu mať za následok množstvo ochorení. Ako príklad môžeme uviesť reumu, dnu, artritídu, obličkové a žlčové kamene, deformáciu chrbtice, svalový a kĺbový reumatizmus, ekzémy, zubné kazy, bolesti hlavy, poruchy prekrvenia, hemoroidy a iné.

Rýchly životný štýl môže viesť k nerovnováhe dôležitých látok v tele i k prekysleniu organizmu. Vtedy je potrebné zmeniť stravovacie návyky a v prípade potreby môže byť vhodné doplniť ich, napr. aj pre podporu vášho trávenia, energetického metabolizmu, imunity a látkovej premeny.

Zdravá a vyvážená strava je na prvom mieste, je však známe, ako veľmi poklesla úroveň výživných látok v plodinách oproti minulosti. Nie je teda až tak ťažké dosiahnuť stav, kedy nám mnoho základných živín chýba, i keď máme pestrý a plný tanier. Práve tu nám môžu pomôcť výživové doplnky, treba však pamätať, že kvalitnú stravu nemôžu nahradiť.

Alkalio obsahuje niektoré dôležité minerálne látky a vitamíny, ktoré podporujú správne fungovanie imunitného systému.

Kyselina askorbová je známa skôr pod svojim „krycím“ názvom vitamín C. Jeho nedostatok sa môže prejaviť zvýšenou únavou, vnímavosťou na infekcie a zápalom ďasien.

Vitamín B12 je prakticky dostupný len zo živočíšnych zdrojov, preto by si na jeho nedostatok mali dať pozor najmä vegetariáni a vegáni. Môže sa prejaviť únavou, „mravenčením“ v končatinách, pri dlhodobom nedostatku degeneratívnymi zmenami nervového systému.

Nedostatok biotínu je skôr vzácny, ak sa však vyskytne, môže sa prejaviť dermatídou alebo vypadávaním vlasov.

Riboflavín zohráva úlohu pri zachovaní zdravých slizníc, pri udržaní zdravých červených krviniek a prispieva k dobrému zraku.

Nedostatok niacínu sa môže prejaviť únavou a sklonom k depresii.

K nedostatku vitamínu B6 dochádza zriedkavejšie, ak je ho ale v strave dlhodobo málo, môže sa to prejaviť sklonom k depresii a zmätenosti.

Draslík je dôležitá minerálna látka, ktorá sa nachádza hlavne vo vnútri našich buniek a pre ich dokonalé fungovanie je nepostrádateľný. V Alkaliu sa nachádza vo dvoch formách, ako citrónan draselný a uhličitan draselný.
VIAC sa dozviete na tejto adrese.


Súvisiace:

Zdravie
http://www.cez-okno.net/sekcia/zdravie


Autori: 
september 22, 2015 00:01 dopoludnia

 

 

Top