Obrázok používateľa CEZ OKNO
Hlavy v piesku

Slovenský kozmonaut Ivan Bella na otázku denníka Pravda, čo sa dá vidieť z vesmíru, odpovedal:
„Dá sa toho vidieť pomerne dosť. Napríklad západná Európa je popretkávaná bielymi pásmi, ktoré zanechávajú lietadlá, vyzerá to ako pavučina."


Pohľad pozemšťana na rodnú zemeguľu z výšky 400 kilometrov by mal byť povznášajúci, čistý ako tenký modrý pás atmosféry, v ktorej nám je súdené žiť. Náš kozmonaut sa však nemohol len rozplývať, nemohol nevidieť tie pavučiny omotávajúce nielen Európu, ale celú planétu.

Prikazovať vetru a dažďu

Za posledných dvadsaťpäť rokov je „pavučín" po lietadlách akosi priveľa. V USA a západnej Európe im hovoria chemtrails, čiže chemické stopy. Mnoho sa píše a hovorí inde vo svete (u nás veľmi málo), že nejde len o prirodzené kondenzačné pary ako dôsledok činnosti leteckých motorov v chladnom ovzduší, ale o experimenty rýchlo sa rozvíjajúceho odvetvia tzv. geoinžinierstva, s cieľom ovládať počasie a modifikovať, aj ovládať globálnu klímu, ktorá sa hrozivo otepľuje.

Myšlienka prikazovať vetru a dažďu neskrsla iba v hlave sovietskeho diktátora Josifa Vissarionoviča, bola a je prítomná v tajných experimentoch USA aj niektorých európskych krajín, ktoré majú na to peniaze. Rubom týchto experimentov je, že majú negatívny vplyv na životné prostredie a zdravie populácie. Nie je tajomstvom, že ekologickí aktivisti a iniciatívni vedci vo svete skúmajú vzorky vody a vzduchu na miestach, kde sú podozrenia na účinky chemtrails a ich zistenia hovoria o zvýšených množstvách hliníka, bária a stroncia. Aj u nás sme svedkami javu, že niektoré dni je obloha nad našimi hlavami posiata križujúcimi sa bielymi pásmi po stopách lietadiel, ktoré sú už dávno za obzorom.

Nevideli, nepočuli, nevedia

O chemtrails, ako o všetkom, čo je pred verejnosťou skryté, čo nie je prebádané, koluje množstvo podložených i nepodložených teórií. Napriek vážnym starostiam, ktoré na Slovensku zažívame, oslovil som niektoré slovenské inštitúcie, aby som sa dozvedel základné informácie: Aký majú názor na chemtrails? Skúma niekto účinky tohto fenoménu na našom území? Ministerstvo životného prostredia som oslovil ako prvé a dostal som najobšírnejšiu odpoveď:


„Ministerstvo životného prostredia SR neskúma a ani sa nezaoberá problematikou chemtrails (podobne ako ani nijaké európske a národné legislatívy). Taktiež ani rezortná organizácia ministerstva - Slovenský hydrometeorologický ústav sa odborne nespolupodieľa na meraniach a nezaznamenáva výskyt takýchto mrakov (kondenzačných čiar) na území SR." Na ďalšie moje zvedavé otázky o výskyte stopových prvkov, najmä pokiaľ ide o hliník vo vode a v pôde som dostal odpoveď: „Za posledné sledované obdobie zo stopových prvkov, ktorých zvýšené obsahy môžu mať karcinogénne a mutagénne účinky, nespĺňali požiadavky koncentrácie hliníka (lokalizované najčastejšie na Pohroní v okolí Žiaru nad Hronom a Levíc, v povodí Dunaja v okolí Komárna, v povodí Nitry v blízkosti Nových Zámkov a na východe Slovenska v okolí Humenného a v povodí Popradu)..." Bola by to celkom uspokojivá správa, keby nešlo o zvýšené koncentrácie v povodí riek. Oslovil som aj Slovenský hydrometeorologický ústav - a tu je jednoduchá odpoveď jeho hovorcu: „SHMÚ považuje chemtrails za konšpiračnú teóriu. Nemáme informácie o príprave, vzniku a pôsobení chemických mrakov v atmosfére a ich pôsobení na ľudský organizmus. Odborne sa nespolupodieľame na meraniach a nemáme nijaké informácie o výskyte takýchto mrakov na našom území. Z tohto dôvodu nemôžeme zaujať stanovisko k Vašim otázkam."


Chemtrails sa od bežných kondenzačných stôp po lietadlách odlišujú tým, že hneď nemiznú - zostanú na oblohe celé hodiny, postupne sa rozširujú a menia na umelú oblačnosť. Na snímke chemtrails nad Krásnom nad Kysucou 14. augusta 2011

Otázky som adresoval aj Ústavu verejného zdravotníctva SR. Otázka: Skúma Úrad verejného zdravotníctva účinky chemtrails na životné prostredie? Odpoveď: ÚVZ SR sa zaoberá vplyvmi na zdravie ľudí a nie na životné prostredie. Otázka: Eviduje váš úrad v období posledných piatich rokov zvýšenú koncentráciu hliníka a bária v ovzduší, ale najmä vo vode a pôde? Odpoveď: Škodliviny vo vonkajšom ovzduší hygienici vôbec nemerajú, lebo problematika vonkajšieho ovzdušia patrí do kompetencie rezortu ŽP, a nemáme vedomosti, že by SHMÚ monitoroval tieto komponenty. Otázka: Ak sa ÚVZ SR problematikou chemtrails nezaoberá - považuje ju za konšpiračnú teóriu? Odpoveď: Nevieme, čo je to chemtrails.

Úplne iné starosti

Chápem kompetencie Úradu verejného zdravotníctva a ich odpovede sú pre mňa laika dobrým poučením do budúcnosti. Skúsil som sa ešte opýtať na problematiku chemtrails predstaviteľov organizácie Greenpeace (ktorá okrem iného ostro kritizuje slovenské jadrové elektrárne a spochybňuje aj pozitívne výsledky tzv. stres testov Európskej komisie), že sa hádam o chemtrails dozviem čosi viac. Mýlil som sa. Prekvapujúco, tento do očí bijúci fenomén nie je predmetom ich záujmu. Pritom stačí každý deň zdvihnúť zrak k oblohe a aj laikovi musí byť jasné, že čosi nie je v poriadku.

Ani v nadácii Priatelia Zeme som sa nič nedozvedel, asi som sa zase pomýlil v kompetenciách. Ako som zistil na ich webovej stránke, v ich štatúte stojí: „Považujeme súčasný životný štýl prevažne ,bohatšej‘ časti sveta za príliš deštruktívny. Preto podporujeme životný štýl založený na dobrovoľnej skromnosti a úcte ku všetkým formám života."

Pri všetkej úcte k ušľachtilým myšlienkam zisťujem, že nie som dosť skromný a otravoval som ďalej. Tentoraz bratislavské letisko, odkiaľ v noci často štartujú lietadlá, ktoré nie sú v oficiálnom zozname odletov, verejne prístupnom na internete. Dostal som milú odpoveď s poďakovaním za záujem, ale záver bol podľa očakávania: „... letisková spoločnosť nie je kompetentná odpovedať na Vaše otázky."

Ďalšie pokusy získať informácie som už vzdal. Som tam, kde som bol na začiatku. Mal som to vedieť - tento štát má úplne iné starosti, ako je ochrana jeho občanov pred nepriaznivými vplyvmi zámerne znečisťovaného prostredia...

Ľudovít Števko

Vyhodené miliardy

O chemtrails, rozptyľovaní chemických častíc do stratosféry pomocou lietadiel a ich negatívnych dôsledkoch na životné prostredie aj na ľudský organizmus, sme na našich stránkach písali v marcovom čísle Extra plus. Prešiel takmer rok, ale nič prevratné sa v tejto oblasti nezmenilo. Problematika umelého zasahovania do počasia a „práškovanie" obyvateľstva zostáva naďalej tabu. Niet sa čo čudovať - občasných poslov pravdy čaká neradostný osud neželaných svedkov.
Patrí medzi nich aj špeciálny agent Ted Gunderson. Ako bývalý šéf sekcie FBI mal prístup k tajným dokumentom, z ktorých sa dozvedel o projektoch vytvárania umelých mrakov plných toxických jedov. Pomocou internetu rozšíril krátke video, v ktorom vyzýval predovšetkým amerických kongresmanov, aby pomohli okamžite zastaviť hrôzostrašný projekt. Potvrdil, že na vlastné oči videl štyri neoznačené lietadlá plné „nákladu smrti" (AKTUALIZÁCIA 5. 5. 2012, http://www.cez-okno.net/clanok/chemtrails/byvaly-sef-fbi-vyzval-k-zastav...). Krátko nato Ted Gunderson vážne ochorel a po krátkom čase podľahol onkologickému ochoreniu. Nie je však jedinou vysokopostavenou obeťou z radov zasvätených. John P. Wheeler, bývalý poradca amerického exprezidenta Georgea W. Busha, bol istý čas spolupracovníkom Philipa Ladera, predstaviteľa spoločnosti Evergreen, spomínanej v našom predchádzajúcom článku. Tá patrí k najaktívnejším rozsievateľom chemtrails. Wheeler bol zároveň súdnym konzultantom v oblasti letových štandardov FAA. Po tom, ako odmietol pokračovať v spolupráci na smrtiacom biznise, jeho telo našli na skládke odpadu v Delaware. Polícia jeho vraždu dodnes neobjasnila.

V súvislosti s chemtrails sa dlhšie hovorilo len o lietadlách firmy Evergreen. Prsty v šírení jedov do ovzdušia však majú pravdepodobne všetky veľké letecké spoločnosti. Jeden z newyorských aktivistov nakrúcal lietadlá rozprašujúce chemické látky a po priblížení záberu na lietadlo bolo zreteľne viditeľné logo ďalšej spoločnosti - Cargolux.

Lety podobných firiem financuje Aurora Flight Science. Samozrejme, nie z vlastného vrecka, ale zo štátneho rozpočtu. Na svetlo sveta sa dostal zaujímavý dokument o jej geoinžinierskom projekte. V ňom sa uvádza, že zlúčeniny hliníka, síry a ostatné chemikálie sa do ovzdušia rozprašujú s cieľom ochrany Zeme pred nadmerným slnečným žiarením, čím vraj okrem iného spomaľujú globálne otepľovanie. Mimochodom, táto teória je v súlade s rozširovanou propagandou v USA, kde sa o chemtrails začína hovoriť ako o spoľahlivej ochrane pred „nebezpečným" slnečným žiarením.

O ich negatívnych účinkoch na zdravie sa v projekte nehovorí nič. Dokument odhaľuje aj výskumy v oblasti geoinžinierstva s využitím najnovších technológií. Spomína sa v ňom napríklad použitie špeciálnych lietadiel v spolupráci s NASA, rakiet, strelných zbraní či dokonca hybridných vzducholodí. Absolútnou novinkou majú byť flotačné plošiny okrúhleho tvaru. Tieto futuristické stanice sa budú ako obrovské bubliny vznášať vo výške 21 kilometrov nad Zemou a ich súčasťou bude systém púmp a potrubí, cez ktoré sa bude z našej planéty transportovať zmes chemických látok a rozptyľovať do ovzdušia.


Netreba osobitne zdôrazňovať, že vývin podobných technológií a ich uvedenie do praxe vyjde daňových poplatníkov na miliardy dolárov. V tomto prípade sú to doslova a do písmena peniaze vyhodené do vzduchu. Také prostriedky by sa dali využívať na oveľa zmysluplnejšie, a najmä na zdraviu prospešné projekty.

Boris Mihálik

Foto: Jana Birošová, Ľudovít Števko

Zdroj: EXTRA PLUS, www.extraplus.sk


NOVÉ ČÍSLO EXTRA PLUS VO VAŠOM STÁNKU!

Chemtrails nad bratislavskou Petržalkou 23. marca 2011


Súvisiace:

Ex-zamestnanec vlády rozpráva o Chemtrails
http://www.cez-okno.net/serial-power-hour-ex-zamestnanec-vlady-rozprava-...

Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-ocami-vzdelaneho-amaterskeho-mete...

Čitatelia fotia Chemtrails
http://www.cez-okno.net/rubrika/citatelia-fotia

UNIKÁTNE ZÁBERY CHEMTRAILS NATOČENÉ Z LIETADLA!
http://www.cez-okno.net/clanok/pozri-2010/unikatne-zabery-chemtrails-nat...


december 26, 2011 22:52 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymdecember 28, 2011 16:48 popoludní

    Komentár: 

    ...rozdělovat to na chemtrails a "normální" contrails... Znečišťující je každé palivo (ropné s neznámými příměsemi).

 

 

Top