Obrázok používateľa CEZ OKNO
CHEOPS STAVITELEM? 7. Průzkum dutin Velké pyramidy (ALTERNATIVA)

Sir Flindetrs Petrie: “Železná deska ze šachty z Královy komory je autentická bez jakýchkoliv pochybností.”

Zkoumání dutin ve Velké pyramidě je taková Velká hra.

V roce 2015 byl v pořadu ČT Hyde park Zahi Hawass, protagonista archeologického výzkumu starověkého Egypta. Moderátor Daniel Stach mu položil otázku jak je to s průzkumem šachet, jestli již byly druhé dveře překonány. Odpověď byla velmi vyhýbavá, že lidstvo ještě není na dostatečné úrovni, aby tu informaci vstřebalo. Po roce byla repríza pořadu a tato pasáž byla vymazána.

Zákulisní intriky dále probíhají, tak musíme počkat kam se to pohne.
O tom svědčí i prohlášení vedoucího projektu Whiteheada, terý je přesvědčen, že druhé dveře již byly překonány, ale výzkum a zveřejnění byly zablokovány.

Nyní se podíváme, jak to v té šachtě vypadá.
Šachty vycházejí z Královniny komory na dvě strany – jižní a severní. Poprvé šachty zkoumal německý výzkumník ›› Gantenbrink – obr. 1. Vstup do šachty povolil Zahi Hawass – obr. 2., robot našel v severní šachtě dřevo, vyfotografoval ho a je tam dodnes – obr. 3.Gantenbrinkův robot narazil na první dveře v jižní šachtě, k severním dveřím se nedostal, protože šachta byla kolem velké galerie lomená a to robot neuměl překonat. Další pokus Z. Hawass zakázal.První dveře před vyvrtáním otvoru – obr. 1. Výzkum dále pokračoval, robot Pyramid rover do prvních dveří vyvrtal otvor – obr. 2. Všiměte si, jak precizně jsou opracovány stěny šachty, jakoby to bylo obrácené U. Všiměte si, že mezi hranami bočních stěn šachty a jejím stropem není žádná spára, ta je pouze u základny.
Takovýto stav jasně ukazuje, že šachty ›› nebyly vytesány, ale jsou z ›› aglomerovaného kamene.
Otvorem bylo možné nahlédnout, co je za prvními dveřmi. Ve dveřích z druhé strany zjistil 2 očka, která blokem procházela – obr. 1. Jsou zkorodovaná, vytvořil se modrozelený oxid měďnatý, který vzniká při průchodu elektrického proudu – obr. 1.Poslední pokus provedl robot Djedi, který už dokázal překonat všechny překážky, uměl by provrtat i druhé dveře, ale nebylo to povoleno. Tím projekt Djedi skončil.

Koment:
Vypadá to na pokrytectví Z. Hawasse, když na jedné straně prohlašuje, že chce vědět co je za druhými dveřmi a zároveň další výzkum zakázal, resp. se na zákazu se podílel.

Další výzkum dutin Cheopsovy pyramidy

Výzkum dutin provádí tým japonských a francouzských odborníků v letech 2016-2017. Našly se se 2 dutiny – velká a malá.

„Nevíme, jestli je horizontální nebo nakloněná, nevíme, jestli je toto prázdno jen jedna struktura nebo více struktur, které na sebe navazují," uvedl Mehdi Tayoubi, který se na výzkumu podílel. "Jsme si ale jistí, že tam to velké prázdno je a že je velmi působivé a také že jeho existenci, pokud vím, nikdo nepředpovídal."

Pomohly miony

Vědci z týmu ScanPyramids ›› našli prostor pomocí detekce mionů. Jde o částice, které procházejí pevnými předměty, ale prvky s hustými jádry a velkým množstvím protonů je vychylují. Díky tomu se dají používat například pro určování toho, z jakých předmětů jsou objekty vyrobené; také se pomocí této technologie měří schopnost různých materiálů odolávat vnějším vlivům. Výzkumníci použili rovnou tři různé technologie založené na tomto principu.

Výzkumníci požádali o možnost provést šetrný průvrt do nalezených prostor, ale zatím nedostali odpověď..


Pohled z druhé strany:
CHEOPS STAVITELEM? 7. Průzkum dutin Velké pyramidy (KLASIKA)
https://www.cez-okno.net/clanok/cheops-stavitelem-7-pruzkum-dutin-velke-...

Mojmír Štěrba

Zdroj: http://www.cheopsmodel.cz/

S láskavým dovolením autora

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Khofo (Chufu, Chufev, Cheops)
https://www.cez-okno.net/stitok/khofo-chufu-chufev-cheops

CHEOPS STAVITELEM? Předkládám simulační model stavby Velké pyramidy
https://www.cez-okno.net/clanok/cheops-stavitelem-predkladam-simulacni-m...

„Snad jediný důkaz, který by mohl přiblížit skutečnost, je experiment“
https://www.cez-okno.net/clanok/snad-jediny-dukaz-ktery-by-mohl-priblizi...

Dávné technologie – technologie Bohů? 1. Gíza
https://www.cez-okno.net/clanok/davne-technologie-technologie-bohu-1-giza

Mojmír Štěrba
https://www.cez-okno.net/autor/mojmir-sterba


Sekcie: 
Štítky: 
október 26, 2018 16:11 popoludní

 

 

Top