Obrázok používateľa CEZ OKNO
Chrám tří oken – odkaz bohů

Po celé věky se tradují v mytologiích národů na naší Zemi báje a legendy o branách, jimiž procházejí „bohové.“ Hvězdná brána musela tedy být jakýmsi energetickým portálem, který umožňoval zářícím bohům rozmlouvat se smrtelníky - a naopak: obyčejní lidé se s její pomocí mohli dostat do jiných světů, které obývají nadpřirozené bytosti.


Tajemných míst, v nichž působí podivné síly, kde se objevují nevysvětlitelné úkazy a kde dochází v některých případech i k záhadným zmizením osob, letadel a lodí i s jejich posádkami, existuje na naší planetě hned několik.

Jedno z nich se nachází vysoko v Andách, v dávném sídle Inků, městě Machu Picchu, vybudovaném v nadmořské výšce 2430 metrů nad mořem asi 80 kilometrů severozápadně od Cuzca, které pro svět objevil roku 1911 americký archeolog z Yaelovy university Hiram Bingham.

V Machu Picchu se tu na umělých terasách tyčí celkem dvaadevadesát staveb. Terasy tady pokrývají plochu dlouhou sedm set metrů širokou pět set metrů a k tomu musíme připočítat ještě další terasy, jakoby přilepené ke skalám, spadajícím kolmo do hluboké propasti.

Tento jedinečný stavební zázrak je vybudován v nadmořské výšce 2430 m naprosto rafinovaně: zdola, z údolí řeky Urubamba, ho není možné spatřit. Jako stavební materiál byla použita namodralá a smaragdově zelená žula, místy světlá láva. Podivuhodné stavbě, která je součástí Machu Picchu, a která by mohla být branou do jiných dimenzí, se říká odnepaměti „chrám tří oken.“

Toto posvátné místo Inků obsahuje kameny, na kterých jsou vytesány obrazce, představující tři světy: Xukja Pacha neboli Podzemní svět či Podsvětí, Kay Pacha - Zemi a Hanan Pacha - Nebe. Celá pravoúhlá místnost, ze které je vidět na hlavní náměstí Machu Picchu, je dlouhá 11 metrů a široká 8 metrů.

Uprostřed místnosti se nachází vztyčený kámen, který má vztah k uspořádání oken. Při červnovém slunovratu prochází první sluneční paprsky třemi lichoběžníkovými okny, zasazenými v dokonale opracovaných stěnách. Podle legendy právě sem kdysi sestoupily tři děti boha Slunce Virakoči. Pohledem ze třetího okna se „lidská mysl mohla na tomto místě spojit s bohy.“

Co tím asi předkové Inků mysleli?

A co když je tato prastará pověst odrazem dávných technologií a v Machu Picchu fungovala opravdu nějaká záhadná Hvězdná brána?

Magdalena Zachardová

Zdroj: http://magdalenazachardova.pise.cz/


AUTORKINE KNIHY je možné zakúpiť i na tejto adrese.

Súvisiace:

Hviezdna brána
http://www.cez-okno.net/stitok/hviezdna-brana

Magdalena Zachardová
http://www.cez-okno.net/autor/magdalena-zachardova


Štítky: 
február 19, 2015 18:44 popoludní

 

 

Top