Obrázok používateľa CEZ OKNO
Chrániť a čistiť zuby možno aj prírodnou cestou

Chémie už bolo dosť a aj preto sa veľa z nás dnes uchyľuje k ekologickým riešeniam a prírodnej kozmetike. A čuduj sa svete, výsledky prírodnej kozmetiky sú rovnaké, alebo dokonca lepšie ako tej s chemickými prísadami. Aj v oblasti ústnej hygieny máte dnes možnosť siahnuť po niečom úplne prírodnom alebo aspoň s vyšším podielom prírodných zložiek.

Prírodná kozmetika si získava čoraz viac naše sympatie. Stará sa o nás totiž rovnako dobre, ako kozmetika bez prírodného základu. A aj keď je zatiaľ nutné si za také veci priplatiť, rozhodne sa to oplatí.

Zubné pasty bez fluoridov a s prírodným zložením

Keď sme boli malí, tak sme snáď všetci čistili zuby Perličkou a potajomky ju chodili "ujedať". Nikto sa vtedy nezamýšľal nad tým, že to asi nie je nič zdravého. Dnes si nielen pre deti, ale aj pre seba môžeme nakúpiť prírodné alebo bylinné zubné pasty. Takéto nájdete napríklad u značky Weleda, Natura Siberica alebo Himalaya. Všetky tieto pasty obsahujú väčšinu zložiek prírodného pôvodu a neobsahujú fluoridy, ktoré síce posilňujú zubnú sklovinu, ale dajú sa nahradiť prírodnou zložkou.

Prírodné zložky v zložení zubných pást spoznáte podľa toho, že majú v názve slovo "extract", prípadne jeho skratku "ext.". Nájsť ale môžete tiež označenie "juice" alebo "oil". Najčastejšie sa v zubných pastách objavujú extrakty zo šalvie, ktoré ničia baktérie spôsobujúce zápaly a bráni ich ďalšiemu množeniu. Ďalej sa objavuje v zložení harmanček, ktorý podporuje hojenie alebo ratanha, ktorá sťahuje ďasná.

Kefky z bambusu a obnoviteľných zdrojov

Ak sa naozaj zaujímate o ekológiu a chcete prírode pomôcť, potom v dnešnej dobe môžete staviť na kefky, ktoré majú rukoväť z bambusu alebo iných obnoviteľných zdrojov. S takými kefky prišla známa značka TePe, ktorá vyvinula kefky so 100% prírodnými vláknami a rukoväťou z 90% tvorené zo stoniek cukrovej trstiny.

Ide to aj prírodnou cestou

Pokiaľ chcete šetriť prírodu a zároveň si udržať zdravé zuby, môžete dnes vyberať už z pomerne širokej ponuky prírodných zubných pást. Nie je problém zohnať ani kefku z prírodných zdrojov a zostať tak aj v oblasti ústnej hygieny šetrní v prírode.

Autor: Andrea Ivaničová, www.nazuby.eu


Súvisiace:

Zuby
https://cez-okno.net/stitok/zuby


Štítky: 
máj 28, 2019 05:13 dopoludnia

 

 

Top