Obrázok používateľa CEZ OKNO
Cikáda 3301 je jedným z najväčších tajomstiev Internetu. Kto za ním stojí? 2 (+VIDEO)

V tomto bode si každý uvedomil, že „Cikáda 3301“ nie je nejaká detinská zábava, že za tým nie je nejaký génius alebo geek, ale organizovaná skupina veľmi talentovaných ľudí. Otázka - kto sú – ostáva stále otvorená...

Ako príbeh pokračoval, stávala sa záležitosť čoraz zaujímavejšou a tiež tajomnejšou. Užívatelia v istom momente zistili, že jeden z nich - s nickom Wind z Michiganu – udáva zámerne zlý smer. Na fóre sa tiež objavil užívateľ, ktorý vyhlasoval, že je bývalý člen Cikád. Tvrdil, že je to skupina dôstojníkov, diplomatov a vedcov, ktorí nie sú spokojní so smerom, ktorým sa svet uberá. Ich cieľom bolo zmeniť ľudí na supermanov. To by mohlo ukazovať na Transhumanistov, ktorí sú toho názoru, že by sme mali používať vedu a technológie (najmä, biotechnológie a nanotechnológie), s cieľom zlepšiť sa, prekonať svoje obmedzenia. Tajomný užívateľ ešte napísal, že je to veľmi nebezpečná organizácia.


To samozrejme vyvolalo vlnu špekulácií. Ako užívateľ internetu si kladiem otázku, či snáď toto nie je nábor nových členov do CIA, MI6 a NSA.

Ak áno, nebolo by to prvýkrát. Potom, čo britská GCHQ (Government Communications Headquarters) pripravila podobnú skúšku pre všetkých, ktorí chcú získať prácu v jej službách. Týmto spôsobom hľadali najlepších, najtalentovanejších britských kryptografov.

Ďalším krokom bolo rozlúštiť QR kód. To viedlo nakoniec k TOR adrese, kde používatelia môžu zaregistrovať svoje e-mailové adresy (QR kód sám o sebe je len ďalší puzzle skladačky). Eriksson nemohol nič urobiť. Stránka už po nejakej dobe ostala nedostupná. Objavila sa krátka správa:

Chceme najlepších, nie nasledovníkov.

Je známe, že ľudia, ktorí zadali svoje e-maily, dostali súkromnú správu. Nie je známe, aký bol ich presný obsah. Žiadny z členov to nechcel prezradiť. Iba jeden z nich uviedol, že má teraz riešiť svoje vlastné súkromné hádanky.

Presne 4. 1. 2013, rok po prvej hádanke, sa na webe objavila ďalšia:

Vitaj opäť. Naše hľadanie inteligentných osobností znova začalo.

Prvá správa smeruje ku knihe „Liber AL vel legis“ (Kniha Zákona) od Aleistera Crowleyho. On vytvoril trend Theléma. Kniha - ako sám hovorí - bola nadiktovaná duchovnou bytosťou zvanou Aiwaz. To sa uskutočnilo v dňoch 8. až 10. apríla 1904. Hlavná doktrína Thelémitov je poznanie a činenie "Pravej Vôle".

Milovníkov hlavolamov vedie na webovú adresu, z ktorej si stiahli súbor 130 MB veľký, obsahujúci tisíce prvočísel a súbor MP3 skladby „The Instar Emergency“ (Podobnosť Stavu Núdze, pozn. prekl.) napísanej... 3301. Pieseň začína zvukom cikád...


VIDEO nájdete na tejto adrese.

Ďalšie kroky vedú na Twitter konto, na ktorom sa objavili tajomné čísla a následne miesta po celom svete (vrátane Okinavy). Časom skupina zasvätencov oslovila ďalšiu skupinu užívateľov. Opäť dostali svoje súkromné hádanky, tentoraz v podobe osobného testu.

Svet stále nevie, kto sú tí ľudia, tvorcovia projektu Cikáda 3301, a pravdepodobne ešte dlho vedieť nebude. Môžeme sa len dohadovať, či je to organizácia, skupina veľmi šikovných ľudí, špecialistov na kódy a šifry. Avšak, stále zostáva záhadou, čím sa riadia.

4. 1. 2014 s najväčšou pravdepodobnosťou začína ďalšia hra...

- koniec -

Damian Jaroszewski

http://www.spidersweb.pl/2013/12/cicada-3301.html

Preklad: očko

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti seriálu nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Kryptológia
http://www.cez-okno.net/rubrika/kryptologia


Sekcie: 
december 27, 2013 21:26 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Vitriol
  Vitrioljanuár 07, 2018 17:15 popoludní

  Komentár: 

  K dnešnému dňu skoro z istotou vieme, že za náborovym počinom Cikáda 3301 stoji ACIO (Advanced Contact Intelligence Organization). Prví krát (asi 10 rokov dozadu) som narazil na zmienku o ACIO a jej aktivitách v materiáloch ktoré boli zverejnené pod názvom "WingMakers" , ktoré sú v už dnešnej dobe prehlásené za zastarané a neaktuálne.

 2. Obrázok používateľa CEZ OKNO
  CEZ OKNOjanuár 07, 2018 23:01 popoludní

  Komentár: 

  Dobrý deň, odporúčame čerpať vedomosti z hodnotných zdrojov. Tvrdenie o neaktuálnosti materiálov Tvorcov Krídel je číry nezmysel.

 3. Obrázok používateľa Mima
  Mimajanuár 07, 2018 23:16 popoludní

  Komentár: 

  Milý Vitriol, skús tento Jediho článok..;)
  http://www.cez-okno.net/clanok/jedi-radi-12-otazka-c-28

 

 

Top