Obrázok používateľa CEZ OKNO
Citáty marec 2009

Upozornenie: Stále vám niekto niečo vštepuje... Čo sa učíte, to je zmes predsudkov a možností danej kultúry. Nepatrný pohľad do histórie ukazuje, aké sú pominuteľné. Učíte sa od ľudí, ktorí boli schopní prispôsobiť sa systému myslenia nastolenému ich predchodcami... Tí z vás, ktorí sú ráznejší a osobitejší, zoberú odvahu osamostatniť sa a nájsť si vlastné cesty poučenia... Tí, ktorí zostanú, si musia raz prevždy uvedomiť, že sú utváraní a formovaní tak, aby vyhovovali obmedzeným a konkrétnym potrebám spoločnosti.

Doris Lessingová

                                                      ■

Nejde o to nahradiť reflexiu dojmami z viery, ale naopak vziať do úvahy celú situáciu, pretože v tom je obsiahnuté oboje. Čo je dané, to nie je ohromný a nejasný svet, či spôsob myslenia, je to reflexia, ktorá sa odráža od hmoty sveta, aby ho objasnila, aby mu nabudúce vrátila iba jeho vlastné svetlo.

Maurice Merleau-Ponty

                                                      ■

Je to výsmešný paradox klenutia času, to nedisciplinované obmedzenie stvorenia Zeme, chýbajúca kosť v zemskej sile, tvrdosť vody a prúdenie kameňa. Vyjadruje to zbesilú mágiu, ktorá ničí kľud. Je to priepasť a najvyšší stupeň osudového predurčenia. Je spúšťaný rovnako ako každá iná sila - vášňou a tajomstvom, neskrývanými lesťami srdca.

Stephen Donaldson


Rubriky: 
marec 14, 2009 04:14 dopoludnia

 

 

Top