Obrázok používateľa CEZ OKNO
Co je to Chyawanprash?

Chyawanprash si mě našel. Kolega v práci se mi o tomto džemu, který se skládá z velkého množství ovoce, bylinek a koření, zmínil (nutno dodat, že velmi bollywoodskou formou) a následně mi ho na mou žádost přímo z Indie dovezl. Poprvé 250g a podruhé už 750g. Ani nevím, co jsem od něj čekal, spíš nic a jen jsem si jej chtěl vyzkoušet. Užíval jsem čajovou lžičku ráno a večer.

Nic zvláštního jsem nepozoroval. Je to již nějaká doba. Vrátil jsem se k němu nedávno. V době, kdy jsem se konečně pustil do očisty organismu jsem jej začal zase užívat v obvyklém dávkování. Musím vyzdvihnout, že na něj mívám chuť, i když nemá právě konzumní šmak pro všechny, takže to beru jako signál mého těla, že Chyawanprash potřebuje. Ráno jej užívám na lačno, zapíjím sklenicí vody, je poměrně pikantní. Oddaluje pocit hladu, snídám pak většinou později.

Když jsem se k Chyawanprashi vrátil, začal jsem jej užívat s MMS, pociťoval jsem euforické stavy (štěstí, neohroženost, radost) a přisuzoval jsem je právě MMS. Nicméně jsem z nejasného důvodu Chyawanprash užívat přestal (zřejmě kvůli tomu pocitu neohroženosti) ale s MMS jsem pokračoval. Vrátil se silný pocit únavy a s ním potemnělá nálada. Následná myšlenka na spojitost s Chyawanprashem byla tak jemná, tak prchavá, že nemohla být výsledkem mozkové činnosti. Přišla jakoby „z nebe.“ Opět jsem k Chyawanprashi vrátil, večer jedna lžička a ráno už jsem vstával mnohem lépe než den předtím. Den se blíží k půlce a cítím se zase o pár let mladší. Tudíž se k němu vracím a všem vám jej z celého srdce doporučuji. Je to jako LSD pro tělo.
MéR


Antioxidační bylinný elixír pro posílení imunitního systému

■ Zvyšuje odolnost organismu a dodává energii
■ Příznivě působí na žaludeční a střevní činnost
■ Snižuje překyselení tělesného prostředí
■ Přináší úlevu v oblasti horních a dolních cest dýchacích
■ Působí příznivě na mozkovou a srdeční činnost
■ Zlepšuje paměť a osvěžuje mysl
■ Podporuje správnou činnost jater a močového ústrojí
■ Přispívá k detoxikaci a pročištění organizmu

Chyawanprash je v Indii již po celá staletí považován pro své revitalizační účinky za „elixír života“. Je složen z jedinečné kombinace bylin, z nichž nejpodstatnější je drobné indické ovoce Amalaki (Embilika lékařská), které obsahuje až třicetkrát vyšší množství vitamínu C než pomeranč (viz Amalaki). Chyawanprash je tak pro svůj bohatý zdroj antioxidantů, vitamínů a minerálů považován v systému indické ajurvédy za vynikající přírodní prostředek pro posílení zdraví a celkovou regeneraci organizmu.

Stará legenda praví, že v dávných dobách mudrc Chyawan obnovil své mládí a dobré zdraví konzumací tohoto ovoce spolu v kombinaci s dalšími bylinami a poté se dožil vysokého věku. Tak vznikl tento výjimečný bylinný elixír, který byl pojmenován Chyawanprash.

Proces trávení z pohledu ajurvédy probíhá postupně na třech různých úrovních trávicího traktu. Nejprve v žaludku, poté v tenkém a posléze tlustém střevě. Vstřebané živiny na úrovni žaludku jsou využívány k tvorbě tělesných tekutin, krve a lymfy. Zažívání potravy v tenkém střevě ovlivňuje tvorbu svalů a tuku. Závěrečným zpracováním potravy v tlustém střevě se výživné látky uplatňují v procesu regenerace pokožky, vlasů, kostí, mozkové tkáně, nervového systému a reproduktivních orgánů. Zdraví a vitalita celého organizmu proto zcela závisí na správném trávení, zažívání a vstřebávání živin konzumované stravy, které jsou v konečné fázi metabolismu určeny k regeneraci a obnově všech sedmi tělesných tkání - dhatus (viz Sedm tělesných tkání).

Složení: emblica officinalis, tribulus terrestris, cyperus rotundus, phyllanthus amarus, vitis vinifera, terminalia chebula, terminalia bellirica, santalum album, curcuma zedoaria, boerhaavia diffusa, tinospora cordifolia, vasica adhatoda, cinnamomum zeylanicum, glycyrrhiza glabra, withania somnifera, asparagus racemosus, cinnamomum verum, syzygium aromaticum, elettaria cardamomum, convolvulus pluricaulis, pueraria lobata, piper longum, cinnamomum camphora, aegle marmelos, centela asiatica, ghee (přepuštěné máslo), med, palmový cukr

Doporučené dávkování: 2-3 čajové lžičky bylinného džemu samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody

Dabur Chyawanprash – detoxikuje organismus – 3 x silnější imunita

Receptura tohoto ajurvédského přírodního přípravku je 2 500 let stará a účinná. Neobsahuje žádné chemické prvky pouze bylinné a ovocné výtažky z rostlinných extraktů. Chyawanprash není vhodný pro diabetiky. Chyawanprakash - bez cukru je naopak velmi vhodný pro diabetiky. Pro děti doporučujeme OVOCNÝ CHYAWANPRASH lahodné chuti, vyrobený z čerstvého ovoce.

Rozhodně již po prvních dnech "užívání si" této zázračné bylinné marmelády pocítíme změnu.

Blahodárné účinky CHYAWANPRASH se projeví v mnoha ohledech:
■ reguluje imunitní systém,
■ nervovou soustavu,
■ odbourává únavu,
■ snižuje cholesterol,
■ ulevuje v trávícím a vylučovacím ústrojí,
■ posiluje srdce,
■ snižuje menstruační potíže.

›› http://www.everest-ayurveda.cz/index.php?id=2&item_id=5&temp=6&products=...


Dabur Chyawanprash se užívá ráno a dodává energii na celý den! Vyzkoušejte tuto ajurvédskou bylinnou směs, je lehce pikantní, zahřívá a má konzistenci jako marmeláda.

Ajurvédská medicína je tradiční formou indické medicíny, která kombinuje bylinné a ovocné výtažky ve snaze přinést rovnováhu těla i mysli.
Formule přípravku Dabur Chyawanprash vychází z dva a půl tisíce let starého ajurvédského receptu. Neobsahuje žádné chemické přísady, ale účinnou, věky ověřenou kombinaci bylinných a rostlinných extraktů. Obsahuje antioxidanty a výtažky podporující imunitu. Chrání před infekcemi, virózami a stresem. Posiluje imunitní systém a pomáhá v boji proti nemocem.

Nová studie ukázala, že Dabur Chyawanprash, v kombinaci s vitamínem C, byl účinnější při snižování hladiny cholesterolu, než samotný vitamin C. A to zejména díky ovoci amla, které má vysoký obsah vitamínu C a pektinu.
Kurukshetrova univerzita v roce 2003 prokázala, že Dabur pomáhá tělu při odstraňování chemických látek. Studie ukázala, že bylinná formule zmírnila genotoxický účinek kouření. Podle internetových stránek Favor Finesse se skupině kuřáků celkově vylepšil zdravotní stav v průběhu několika měsíců. Bylinná formule ulevila zejména příznakům, jako je nadměrné množství hlenu, dušnost a kašel.

Studie hinduistické univerzity Barana v roce 1991 ukázala, že Dabur pomohl depresivním pacientům ke zlepšení jejich celkové nálady a eliminaci stresových faktorů. Formule obsahu rostliny Ashwagandha, která redukuje stres a zlepšuje celkové fungování těla. Další obsažená bylinka Guduchi pomáhá k posílení duševních funkcí.

Bylinná formule též zlepšuje trávení a ulevuje od zácpy. Zlepšuje paměť a redukuje příznaky stárnutí (jako je například šedivění vlasů). Zmírňuje menstruační problémy, posiluje srdce, zlepšuje pleť a je účinným pomocníkem v boji proti infekcím. Mezi další účinky patří zdravý růst vlasů a nehtů, zlepšení zraku a vyrovnání hladiny cukru v krvi.

Způsob užití

Dabur Chyawanprash má pikantní sladko-kyselou chuť a konzistenci džemu. Můžete jej užívat přímo, rozmíchat v mléce nebo třeba namazat na chleba. Ve všech případech jeho terapeutické vlastnosti zůstávají stabilní a aktivní. V zimě si například můžete dopřát sklenici teplého mléka s Dabur směsí a v létě sklenici studeného mléka.

Denní doporučená dávka je 1-2 čajové lžičky.

Hlavní ingredience

Indická Tabebuja růžová, Silice bambusových vláken, Modrý leknín, Kardamom, Oslizák líbezný, Trubač indický, Chřest, Vrcholák myrobalánový, Skořicovník čínský, Kůra skořice, Hřebíček, Beluta železná, Sida srdčitolistá, Řimbaba obecná, Indický angrešt, Povijnice maurská, Puerarie hlíznatá, Lékořice, Pepř dlouhý, Nesměna cévnatá, Šáchor hlíznatý, Rozinky zelené, Kurkuma dlouhá, Santal bílý, Sezamový olej, Punarnava, Bolševník velkolepý, Černá cizrna divoká, Zelená cizrna divoká, Zimní třešeň, cukr, med, ghee, konzervant: sorbit draselný.

›› http://www.gurmankoreni.cz/ostatni/dabur-chyawanprash


Zkušenosti

■ Chyawanprash mne zbavil zácpy, kterou jsem trpěla 14 let! Již po třech dnech užívání jsem se začala jednou denně vyprazdňovat (pro mne zázrak), po týdnu jsem chodila až třikrát denně (zřejmě jsem měla dost zanešené střeva). Nyní, po dvou měsících mám trávení naprosto v pořádku a vyprazdňuji se do dvou až tří hodin po větším jídle - takže metaboliku mám opravdu nastartovanou. Nevím jak je to možné, ale zhubla jsem navíc o tři kila (i když nadváhou netrpím) a navíc mi začíná sám od sebe mizet atopický ekzém na rukách..V literaruře jsem se dočetla, že atopický ekzém může právě souviset se zácpou a tlustým střevem!!Navíc nyní je období chřipek a nachlazení, téměř všichni v práci jsou nemocní, nebo nachlazení, mne však díkybohu chřipka zatím obchází velkým obloukem:)
Tahle zkušenost je pro mne zásadní natolik, že jsem tento elixír věnovala každému v mém blízkém okolí pod stromeček a budu takto činit každý další rok :)Děkuji!

■ O Chyawanprashi jsem se dozvěděl v knižkách o ájurvédě jako o komplexním bylinném přípravku pro správné trávení, posílení imunity a také pro psychické zdraví a fyzickou sílu. Téměř rok jsem užíval jeden ze dvou Chyawanprashů, který byl dostupný na českém trhu a po vyzkoušení vašeho Chyawanprashe musím říct, že je naprosto jedinečný. Nejen že je chuťově výborný a lahodný, ale velmi krátce po užití je cítit mocný účinek bylin na fyzickou sílu a psychiku. Je skvělý před sportem, protože dodává jak fyzickou, tak psychickou sílu a energii, ale také po sportování, protože po něm nejsem unavený a rovněž působí regeneračně. Při běhání v mrazu mi trochu nastydly dýchací cesty a cítil jsem, že přichází rýma a kašel, ale po užití Chyawanprashe během dvou hodin vše odešlo. Je vážně skvělý a všem ho doporučuji.
Děkuji

Různé zdroje

MéR

Zdroj: http://probuzeni.blogspot.sk/


Súvisiace:

MANA. Potravina z inej, novej perspektívy
http://www.cez-okno.net/clanok/mana-potravina-z-inej-novej-perspektivy


Autori: 
Sekcie: 
február 11, 2015 15:42 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Učitel
  Učitelfebruár 13, 2015 13:59 popoludní

  Komentár: 

  Složení: Obsah sacharidů 64 %.
  To se nedivím, že to člověku dodá energii a tělo by chtělo další dávku, nebo že se cítím unavený, když si to nedám :-)

 2. Obrázok používateľa Učitel
  Učitelfebruár 13, 2015 14:02 popoludní

  Komentár: 

  Tolik sacharidů nemá ani jahodová marmeláda.

 

 

Top