UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Čo sú HÓROVE USMERŇOVAČE ENERGIE?

Vezmite si akúkoľvek knihu o starovekej egyptskej kultúre a pozrite sa bližšie na sochy faraónov: uvidíte, že všetci zvierajú v rukách predmety podobné tyčiam. Ich korene smerujú do hlbín času...


Pre kňazov a faraónov Starovekého Egypta boli Hórove usmerňovače energie — kovové tyče naplnené rôznymi špeciálnymi materiálmi — nástrojom „dosiahnutia”, umožňujúc im dosahovať krok za krokom vývoj ich psychiky, energie a následne, fyzických schopností, evolúcia ktorých bola rozhodujúcim faktorom v príprave na vstup do „vzťahu s bohmi” prostredníctvom pyramíd.


Kráľ Mykerinus a jeho kráľovná. Táto socha ukazuje klasickú pozíciu. Stojac priamo, s ramenami držanými rovno po stranách, každá ruka zviera tyč a ľavá noha je mierne vpredu


Tieto tyče, s ktorými sa faraóni v priebehu svojho života nikdy nerozlúčili, boli harmonizéry dvoch základných tokov energie, ktoré Starovekí Egypťania nazývali BA a KA, zodpovedajúce Jing a Jang v Orientálnej tradícii. Pre Starovekých Egypťanov boli BA a KA dvomi zložkovými prvkami ľudskej entity, dvomi zdrojmi životnej energie. Zatiaľ čo patrične interagujú, životné funkcie organizmu sú zachované a tá osoba žije bez akýchkoľvek zvláštnych problémov. Pre riadenie energetickej rovnováhy v tele používali Starovekí Egypťania „Hórove usmerňovače energie” — tyče s rôznym obsahom.


Používanie týchto valčekov v značnom rozsahu pomáhalo faraónovi (alebo inému užívateľovi) zdokonaľovať jeho nervový, energetický a (ako dôsledok) imunitný systém, zlepšovať svoj zdravotný a fyzický stav, keďže tyče mali blahodárny účinok na tieto oblasti. Ich správne a systematické používanie umožňovalo faraónovi alebo kňazskému užívateľovi pripravovať sa na „Vzťah s Bohmi”.

Ak sa denne pravidelne dodržiavajú určité podmienky a robia sedenia, Hórove usmerňovače energie nielen korigujú, ale tiež stimulujú nervový, energetický a imunitný systém dotyčnej osoby, vytvárajúc predpoklady pre ich zlepšenie. Toto si vyžaduje prácu založenú na presnom pochopení toho, čo sú Hórove tyče a princípu, na ktorom fungujú, znalosti o cykloch aktivity v ľudskom energetickom systéme a množstve prvkov vytvárajúcich komplexný prístup, ktorého podstatnou súčasťou je interakcia s prírodnými zdrojmi energie, ako sú stromy, rieky, jazerá, more a hory.


Hórove usmerňovače energie sú tiež prostriedkom prevencie a liečby, poskytujúc pri určitých poruchách možnosť napraviť špecifické odchýlky od normy a pozoruhodne zlepšujú zdravotný stav dotyčnej osoby, keďže ovplyvňujú veľmi hlboko prebiehajúce fyziologické a energetické procesy. Je dôležité zdôrazniť, že vedomosti Starovekých Egypťanov sa nezakladali na mystických, astrologických alebo ezoterických náukách, ale na striktnom uchopení princípov, na ktorých je založený vesmír. Inými slovami, základom teoretických a duchovných výtvorov Starovekých Egyptských Zasvätencov sú na prvom mieste výhradne Vedomosti a nie viera.


Táto fotografia, odfotená v Metropolitnom múzeu v New Yorku na jeseň v roku 1999, zobrazuje tyče faraóna Pepiho II

- pokračovanie -

Valerij Uvarov

Zdroj: http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Egypt - Odhalenie
http://www.cez-okno.net/zakazana-egyptologia


Sekcie: 
júl 17, 2013 14:31 popoludní
 • krát komentár

6 krát komentár

 1. Obrázok používateľa jan hvizdos
  jan hvizdosjúl 17, 2013 19:37 popoludní

  Komentár: 

  zezla faraonov alebo aj inak cylindre faraonov mam uz asi 6 rokov, funguju ako sa uvadza v clanku a informacie o nich su na strankach zezla.sk prajem pekny dovolenkovy cas aj oddych aj usmev na perach.. J. Hvizdos

 2. Obrázok používateľa brez
  brezaugust 28, 2013 12:53 popoludní

  Komentár: 

  Ake mate konkretne skusenosti so zezlami? podarilo sa Vam dostat do vychsich sfer? atd...?
  Dakujem

 3. Obrázok používateľa peter
  peternovember 03, 2015 22:04 popoludní

  Komentár: 

  dobrý deň, mohli by ste mi prosím napísať vaše osobne skusenosti z Horovými žezlami, ake su učinky a tak vaše skusenosti - či doporučujete ,alebo nie, a kde ste to kupil. Ďakujem za odpoveď. Peter

 4. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanoofebruár 09, 2014 01:32 dopoludnia

 5. Obrázok používateľa informator
  informatornovember 25, 2017 12:55 popoludní

  Komentár: 

  prosim, kde sa daju kupiť žezla faraonove

 6. Obrázok používateľa CEZ OKNO
  CEZ OKNOnovember 26, 2017 02:56 dopoludnia

  Komentár: 

  Dobrý deň, napíšte nám na redakčný mail: redakcia@cez-okno.net

 

 

Top