Obrázok používateľa CEZ OKNO
Čtyři zábavné strategie jak se zbavit deprese

Jednoznačným cílem farmakologického průmyslu je dosáhnout stavu, kdy každý muž, žena a dítě bude užívat alespoň dva léky na předpis a to každý den po celý život (ať už jsou nemocní či ne). Díky korupci Big Pharma, lékařským magazínům, lékařským školám a mainstreamovým médiím se více a blíže přibližuje dosažení tohoto cíle a dnes bylo odhaleno, že každý jeden z deseti Američanů užívá antidepresiva.

To je závěr průzkumu prováděného CDC. Bylo také odhaleno že užívání antidepresiv vyskočilo o 400% oproti rokům 2005-2008, kdy ženy jsou dva a půl krát více náchylné k užívání antidepresiv než muži. A běloši užívají antidepresiva mnohem častěji než černoši (http://www.reuters.com/article/2011/10/19/us-usa-antidepressants-idUSTRE...).


Mohl bych napsat tisíce slov o nebezpečných vedlejších účincích dlouhodobého užívání antidepresiv (cukrovka, psychóza, odtržení od reality atd.) ale v tomto článku raději zmíním způsoby a cesty jak se užívání antidepresiv vyhnout.

Jak se zbavit antidepresiv a zachránit svůj mozek

Nejdříve si uvědomte, že se musíte oprostit od falešných reklam farmaceutického průmyslu, které vám jsou každý den podsouvány. Deprese není způsobena „chemickou nerovnováhou mozku“ a může být obnovena uhrazením nehorázných částek za patentované syntetické chemikálie, které vám prodává místní lékárna. To je obyčejný výmysl, který byl vytvořen za účelem prodeje předražených léků.

Ve skutečnosti, „deprese“ je varování červenou vlajkou, že mnohé oblasti vašeho života jsou v nerovnováze a potřebují vyrovnat abyste se doopravdy cítili lépe. Po debatách se stovkami lidí o jejich zkušenostech s tzv. „mentálními poruchami“ za posledních osm let jsem došel k závěru, že existují nejméně čtyři mocné strategie jak permanentně odvrátit depresi bez užití jakýchkoliv drog. Jsou jimi:

1. Je potřeba trávit co nejvíce času v přírodě

Čas strávený v přírodě odvrací příznaky deprese na mnoha úrovních. Sluneční světlo odvrací depresi na hormonální úrovni. Dýchání čerstvého vzduchu nabitého negativními ionty chrání před depresí na bioelektrické úrovni. Dotýkáním půdy holýma rukama, posloucháním zvuků přírody, vnímáním hrubosti kůry stromu nebo pouhým pozorováním zeleného listoví se léčíte vibrační, senzorickou medicínou, která taktéž zabraňuje vzniku cukrovky.

Pokud se podíváte na většinu lidí, kteří jsou v depresi, zjistíte, že téměř všichni mají jednu společnou věc: ŽIJÍ a PRACUJÍ uvnitř budovy! Nikdy nechodí ven. Nikdy se neprocházejí bosí trávou. Jsou v depresi, protože jsou odstřiženi od skutečného světa. A to není to, pro co bylo lidské tělo a mysl stvořena.

2. Je potřeba pravidelně fyzicky cvičit

Věděli jste, že když cvičíte tak váš mozek vyrábí antidepresiva zdarma? Není potřeba žádný recept. Jedna pořádná procházka vám ušetří 360,- Kč za léky! Navíc vaše vlastní drogy z vašeho mozku jsou lepší než jakákoliv syntetika. To proto, že vaše vlastní biochemie nemá žádné vedlejší účinky. Prostě se po cvičení cítíte dobře a takový dobrý pocit může trvat až 24h.

Nemusíte cvičit jak šílení. 45 minutová vycházka denně může mít OBROVSKÝ dopad na váš život. Nemáte volných 45 minut denně? Vsadím se, že máte. Vsadím se, že na televizi se denně díváte 45 minut, které byste mohli použít. Anebo trávíte 45 minut nesmyslnými činnostmi, které nepřispívají vašemu štěstí. Proč těch 45 minut nestrávit procházkou na čerstvém vzduchu? Nejenom že budete šťastnější ale vaše tělo bude také zdravější!

3. Je potřeba jíst více omega-3 mastných kyselin a čerstvého, nezávadného ovoce a zeleniny

Deprese také závisí na výživě. Většina „deprimovaných“ lidí se živí zpracovanými mrtvými potravinami. Konzumují příliš mnoho cukru, bílé mouky, pečiva, pasterizovaného mléka a dalšího deprimujícího jídla. Není divu, že jsou tak smutní!

Abyste se toho všeho vyvarovali je potřeba jíst více omega-3 mastných kyselin ve formě potravinových doplňků, lososího masa, lněných semínek, chia semínek a jiných zdrojů. Znásobte přísun minerálů pojídáním velkého množství bio produktů. Ujistěte se, že jsou bio, protože to znamená, že mají vyšší obsah minerálů. Stopové prvky drasticky zlepšují kognitivní funkce a náladu.

A nakonec, jezte více živých potravin a méně "mrtvých" potravin. Po živých potravinách se budete cítit živí, protože jsou živé! Po mrtvých potravinách se budete cítit mrtví. Takže si sežeňte odšťavňovač, kupte si nějaké bio mrkve, jablka, celer a petržel a odšťavněte si cestu ke šťastnějšímu životu! (Ano, opravdu vás to učiní šťastnějšími.)

4. Je potřeba nalézt smysl ve své práci a svém životě

Mnoho lidí, kteří trpí depresí pracují v nevděčné práci a přežívají v mučivém vztahu a příznačně žijí život bez konkrétního účelu či významu. Znát smysl svého života je velmi inspirující. Jeho zavedením do denních činností může úplně odvrátit jakékoliv příznaky deprese a pomůže přeměnit zoufalství na pozitivní, tvůrčí činnost.

Proto říkám: Pokud se cítíte deprimovaní, začněte hledat skutečný smysl vašeho života!

Smysl mého života znám. Je to chránit rozmanitost života na naší planetě a v našem vesmíru. Každý den pilně pracuji jako editor NaturalNews, abych tento smysl naplnil. Toto mi dovoluje neustále se pohybovat kupředu nezávisle na tom, co se děje ve světě kolem mě. Vím, že mi vesmír zajistí příležitosti a nástroje k tomu, abych mohl žít smysluplný život. Vyzývám vás: Co důležitého dokážete nalézt ve vašem vlastním životě co by sloužilo pro vyšší dobro? Pokud vás vaše práce nenaplňuje, dokážete nalézt cestu k přechodu na více smysluplnou práci, která vás učiní šťastnými? (Ano, může to znamenat méně peněz, ale štěstí si nemůžete koupit, tudíž je neocenitelné!)

Dokážete nalézt způsob jak pracovat ve službě druhým takže lidé ve vašem okolí pocítí zlepšení v jejich vlastních životech? Dokážete jít příkladem? Dokážete napsat inspirující knihy?

Tohle obnáší jisté pátrání v duši ale měli byste najít řešení pomocí meditace či jógy nebo dokonce díky obyčejným dlouhým výletům v přírodě, při nichž budete přemýšlet o změnách ve vašem životě. Nikdy jsem neviděl člověka, který zná smysl svého života, příliš dlouho deprimovaného. Jakmile naleznete motor vašeho života budete natolik zaměstnáni plněním svého úkolu, že nebudete mít žádný volný čas, který byste trávili v depresi! Anebo si můžete prostě vzít antidepresiva a tvářit se šťastně.


Pokud ale doopravdy nesnášíte pohyb na čerstvém vzduchu a sluneční paprsky a totálně milujete koblihy na snídani a pizzu na večeři a smyslem vašeho života je vdechovat další a další čipsy před vaší televizí, pak jsou pro vás antidepresiva skvělá věci. Jednou maličkou pilulkou můžete dočasně změnit chemii vašeho mozku a přesvědčit se, že váš život je v pořádku i přesto že vaše srdce ví, že to tak není.

Vysazení antidepresiv vyžaduje odvahu. Převzít zodpovědnost za svůj život může být ta nejtěžší věc ve vašem životě ale stejně tak ta nejhodnotnější. Přežívání v zoufalství pod vlivem drog není žádný život. A čím déle užíváte antidepresiva tím více odděleni od života se budete cítit, což vás bude ještě více izolovat a deprimovat.

Proto říkám, zbavte se svých léků, TEĎ! Vypněte televizi a vezměte si svůj život zpátky. Zvedněte se z gauče, vylezte z lékárny a odejděte od vašeho toxikomanického doktora s jeho smrtelnými předpisy. Vyjděte ven do přírody, jezte skutečné jídlo, pravidelně cvičte a najděte smysluplný účel vašeho života. To vás postaví zpátky na nohy a zažijete nejenom štěstí ale i duchovní naplnění.


Konec konců, život zde není pouze o tom být celou dobu jenom šťastný. Je o něčem mnohem důležitějším: O tom, že stojí za něco, na čem skutečně záleží a že právě ten váš má nějaký smysl. Kdo má čas na to být v depresi, když sloužíte vyššímu účelu?

Mike Adams, the Health Ranger

-kráceno-

Více zde: http://www.naturalnews.com/033928_antidepressant_drugs_alternatives.html...

Zdroj: probuzeni.blogspot.com


Súvisiace:

Cyklus: ŽIVÁ VODA
http://www.cez-okno.net/rubrika/cyklus-ziva-voda

Autori: 
Sekcie: 
október 24, 2011 11:21 dopoludnia
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa reds
  redsoktóber 24, 2011 14:55 popoludní

  Komentár: 

  Co na to říct. Autor je sice nadšenec, ale depresi evidentně nikdy neměl. Nabádat někoho ať vysadí prášky je velice nebezpečné.
  Třeba už ten nadpis: "Jak se zbavit antidepresiv a zachránit svůj mozek" mě připomíná úderné heslo jedné jehovistky, která na mě vyhrkla: "Zachraňte se!!!!". V dnešní době je to naprosté tmářství. Antidepresiva jsou v dnešní době poměrně odladěné léky s minimem vedlejších účinků, nenávykové a ani jejich dlouhodobé užívání nemá výraznější zdravotní důsledky. Samozřejmě všeho s mírou. Také termín "mentální poruchy" se v souvislosti s depresí naprosto nepoužívá, tady už je autor úplně mimo.
  Každý kdo trpí opravdovou depresí a trochu mu na sobě záleží, dříve či později přijde na to, že pravidelné cvičení a pohyb, zdravá strava, pobyt v přírodě a smysluplná činnost výrazně zkvalitňují jeho život a depresi redukují. Ovšem nikdy to nebude stačit na její úplné zvládnutí. Jak poznamenal jeden diskutující, i když budete cvičit jógu deset hodin denně, bude stále jedna pilulka antidepresiva asi stokrát účinější.
  Abych to shrnul, ano tyto čtyři body tvoří významnou část strategie proti depresi, řekl bych že polovinu, ovšem druhou polovinu tvoří psychofarmaka.

 2. Obrázok používateľa likvidator drogove mafie
  likvidator drog...október 24, 2011 20:46 popoludní

  Komentár: 

  prosim o prominuti autorovi predesleho prispevku, bud je placen drogovou mafii a nebo je na drogach zavisly.... jednou toho bude litovat

 3. Obrázok používateľa Kamil
  Kamiloktóber 28, 2011 14:06 popoludní

  Komentár: 

  Článok má svoj vysoký význam, nedocenenie možností inšpirácie vychádza z vlastnej neschopnosti žiť svoj život a byť za neho zodpovedný!
  Nahliadnuc ku koreňu vzniku depresie je na zamyslenie zhodnotiť uvedené faktory, ich zanedbanie ... resp. ignorovanie.
  Pochopenie, prečo vnútorný problém vlastnej identity má riešiť univerzálna pilulka si prirodzene zdravo zmýšľajúci nemôže pripustiť.
  Hold - dôvera v iného (lekára) zatieňuje dôveru v seba .... a to je začiatok ! Automatické procesy liečenia certifikovanými preparátmi miesto skutočného sebapoznania a vlastnej diagnostiky.... Kto Ťa lepšie pozná ako Ty sám ?! Denné stretnutia a osobné poradenstvo mi prináša poznatok ... že všetko je dôležitejšie ako vyriešenie(vyliečenie) danej osoby, problému .... Frázy ako "keď budem mať čas" ... alebo "neviem či to stihnem" ... :-) Zodpovedné voči sebe! Uvedomiť si, že nieje nič dôležitejšie ako !JA! chce viac odvahy ako uviazať sa hoci na hypotéku ....

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 25, 2011 07:12 dopoludnia

  Komentár: 

  hm, niektoré aktivity dokážu pomôcť minimalizovať depresívne stavy, alebo symptómy. No čo s endogénnou depresiou? Ako kvalitatívne ovplyvniť metabolizmus mozgu cvičením? Tak isto ako "ovplyvní nejaká iná aktivita tvorbu inzulínu, alebo rast vlasov"?

  Ďakujem za odpoveď

 

 

Top