Obrázok používateľa CEZ OKNO
Největší odvaha je být sám sebou

Největší odvaha je být sám sebou. Znamená to být svobodný, uvědomovat si svou zodpovědnost za sebe, jednat dle svého přesvědčení, stát si za svým a zároveň respektovat svobodu ostatních. Často sbíráme odvahu říkat i to, co není líbivé a populární. Upřímnost pramení z lásky, která je otevřená a přímá.

Ze strachu vzniká přetvářka a lež. Právě ze strachu se ohlížíme na možné reakce druhých lidí a vymýšlíme komplikované kombinace na místo jasné a stručné pravdy, kterou si neodvažujeme vyjádřit. Odvahou je umět říci "ne", bránit se tomu, co nás poškozuje, vyjádřit co cítíme, být upřímní a otevření, projevit své city a pocity. Odvahou je žít svůj vlastní život podle své svobodné volby, bez ohledů na požadavky, nátlak či očekávání okolního světa.

Odvahou je nechat ostatní jít svou vlastní cestu a nezasahovat jim do života. Odvaha pramení z lásky a upřímnosti. Odvahou je přiznat si vlastní chyby, omyly, přešlapy a pády, neboť patří k životním zkušenostem. Pouze tehdy, když přiznáme sami sobě pravdu o nás samých, jsme schopni se poučit, Pak nazýváme věci pravými jmény, odhalíme příčiny, skutečné následky a hlavně můžeme učinit změny.

Jen tak se vyvarujeme zbytečného opakování všeho, co nám už jednou přineslo bolest, utrpení a nepříjemné prožitky. Odvahou je přijmout se se vším, co k nám patří, s láskou si odpouštět a začínat stále znova.

Jiřina Slámová

Phoenix 4/2011


ČASOPIS je možné objednať na tejto adrese

Prevzaté z: Probuzeni.blogspot.com


Súvisiace:

Nesuďte své emoce
http://www.cez-okno.net/clanok/cyklus-ziva-voda/nesudte-sve-emoce

november 04, 2011 20:50 popoludní

 

 

Top