Obrázok používateľa CEZ OKNO
Bill Gates dá svetu „super-potravinu“

KP.RU | Bill Gates vie, kam vložiť peniaze. Sucho a povodne už „zjedli“ tretinu úrody v Rusku a Európe. A či dovolí počasie úrodu pozbierať – nevieme. Preto ten, kto dnes vloží jeden rubeľ – dolár do potravín, rozmnoží ho stonásobne. Aj bývalý líder Microsoft-u, najbohatší človek na svete, zavetril výhodu. Počítačový magnát sa dnes venuje novým projektom: pestovaním nových rastlín, ktoré obsahujú všetky potrebné vitamíny a minerály, ktoré človek potrebuje – oznamuje inforotor s odkazom na londýnsky týždenník „Sunday Times“.

Bude môcť nahradiť všetky ostatné produkty výživy


Základom tohto nového druhu bude cirok – obilná kultúra, ktorá sa používa v modernom poľnohospodárstve. Rastlina je teplomilná, teplu a suchu odolná. Rastie na akejkoľvek pôde. Takáto univerzálna prispôsobivosť je vysvetliteľná: jej domovina je totiž Severovýchodná Afrika, konkrétne Etiópia a Sudán.

V súčasnosti sa genetici chystajú „pre-rekonštruovať“ DNA ciroku. A po spracovaní novo vyšľachtenej rastliny genetickým inžinierstvom sa získané produkty stanú „super-jedlom“. Budú môcť nahradiť všetky ostatné potraviny. Tento unikátny produkt bude obsahovať všetko, čo je pre človeka a jeho vývoj nevyhnutné.

Nadácia patriaca Billovi Gatesovi už investovala do vytvorenia novej generácie obilnín 12 mil. dolárov.

Света Кузина

Билл Гейтс подарит миру «супер-еду»

Zdroj: http://www.kp.ru/

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

Sekcie: 
august 15, 2010 19:13 popoludní
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 16, 2010 09:16 dopoludnia

  Komentár: 

  Je to ten isty Kill Gates, ktory sa na druhej strane intenzivne zasadzuje za depopulacne strategie? Tak to bude urcite velmi uslachtila potravina, zarucujuca dlhy a zdravy zivot... :(

 2. Obrázok používateľa Gyrxiur
  Gyrxiuraugust 16, 2010 11:46 dopoludnia

  Komentár: 

  Vsetko geneticky modifikovane do par rokov vykape...

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 17, 2010 15:29 popoludní

  Komentár: 

  Spíš se to nekontrolovaně rozmnoží, zkříží se to s nezmutovanými odrůdami, stane se z toho nezničitelný plevel a skapeme my, protože kdoví, jak si naše tělo poradí s geneticky upravenou potravou.

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 21, 2010 01:53 dopoludnia

  Komentár: 

  Potravini ktore nam dozicila priroda sa vyvyjali milijoni rokou aby mali take vyzivne latki ktore potrbujeme a Kill Bill Gates to chce stihnut za par rokou ? Kebi neznicili prirodu a nehrali sa s pocasim tak by tie super rastlini vobec nikto nepotreboval . Podla mna to je len nejaki velki tunel na prachi ako obvykle . Kill Bill Gates si objednal par klimatickich katastrof ohladom urodi Europi a Azie abi mohol vynalozit usilie a prachi abi zarobil estie viacej prachou . Co snimi robi ? Vyraba snad vesmirnu lod alebo co ?

 

 

Top