Obrázok používateľa CEZ OKNO
Za 3 a pol roka dopadlo na dom obyvateľa bosnianskej obce 6 meteoritov

KP.RU | Na dom občana Bosny a Hercegoviny Radivoke Lajiča v priebehu niekoľkých rokov dopadlo šesť meteoritov, autentickosť ktorých už bola vedcami potvrdená. «Zrejme som sa stal objektom útokov zo strany mimozemšťanov», – bedáka 50–ročný dedinčan. Pritom dopĺňa, že nevie, čo také spáchal, že rozhneval zástupcov mimozemských rás. Podľa slov mučeníka – z dôvodu kozmickej nespravodlivosti meteority vždy dopadajú na jeho dom v čase dažďa. Prvýkrát sa to stalo v novembri roku 2007.

Vedci z univerzity v Belehrade potvrdili, že Lajič neklame – všetky vzorky hmoty, ktoré im poskytol na znalecký posudok, sa ukázali byť «z Vesmíru».

«Nepochybujem o tom, že som objektom napadnutí zo strany cudzincov. Hrajú sa so mnou. Neviem, prečo to robia. Keď začne pršať, nemôžem spať. Obávam sa novej rany» – posťažoval sa Lajič britskému vydaniu The Daily Mail. Dokonca extra zosilnil strešnú krytinu kovovými nosníkmi, bojac sa riadneho «ostreľovania z galaxie».


Tieto útoky neboli len dierami v streche, ale aj prínosom. Jeden z «kamienkov» už podnikavý Bosňan predal výskumníkom z Holandska. A taktiež sa zoznámil s mnohými ľuďmi z celej planéty, ktorí sa zaujímajú o meteority.

«Mal som toľko hostí, že sa chystám spraviť menšie múzeum vo svojej záhrade», – delí sa s plánmi Lajič. A v súčasnosti sa vedci zaujímajú o výskum magnetického poľa okolo «príjemcu meteoritov».

Podotýkame, že objav meteoritu je jav dosť zriedkavý. Napríklad na území Ruska sa za dve a pol storočia našlo len 125 meteoritov.

Дмитрий ГОНЧАРУК: За 3,5 года в дом жителя боснийского села попало шесть метеоритов

Zdroj: http://www.kp.ru/

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

júl 28, 2010 19:29 popoludní

 

 

Top