Obrázok používateľa CEZ OKNO
Armáda ôsmich obrovských UFO identifikovaná

KP.RU | Najväčšia a najhlučnejšia poplašná správa prebehla internetom v roku 2010. Na ruskojazyčnom internete mala názov "К Земле движется армада гигантских НЛО" ("K Zemi sa približuje armáda obrovských UFO", 40 tisíc odkazov). A na anglojazyčnom "Giant Spaceships Heading Towards Earth". To znelo dosť hrozivo, pretože v doslovnom preklade reč nebola o nejakých neidentifikovateľných objektoch, ale o obrovských vesmírnych lodiach, približujúcich sa k našej planéte. To zrodilo "len" 23 tisíc odkazov. Autor alebo autori správy tvrdili, že americká vláda obmedzila program hľadania mimozemskej inteligencie SETI (Search For Extraterrestrial Intelligence). Príčinou bolo, že ho už našla. Jej predstavitelia sa totiž nachádzajú v týchto veľkých vesmírnych lodiach.

Astronómovia identifikovali objekty, ktoré sa našli na fotografiách hviezdnej oblohy, označené za lode mimozemšťanov

VESMÍRNE LODE DLHÉ 240 KILOMETROV

Ďalej sa v nej hovorilo, že objekty dosahujú 240 kilometrov na dĺžku a 50-90 kilometrov na šírku. Zatiaľ sa nachádzajú za orbitou Pluta – poslednej planéty v Slnečnej sústave. Pomerne ďaleko. No k 21. decembru roku 2012 – presne k dátumu, na ktorý starí indiáni kmeňov Maya stanovili koniec sveta – už budú cudzinci na Zemi. Prečo? Aby ju mohli plieniť.

Alebo vezmú na palubu svojej lode časť ľudí, aby ich zachránili pred nejakou neodvratnou katastrofou. Údajne je medzi odborníkmi SETI i také stanovisko.

LODE SÚ BLEDOMODRÉ

Národ je vnímavý. Zvlášť po narážkach, že NASA je oboznámená o skorej mimozemskej invázii a pokúša sa utajiť tak vážnu informáciu. O tom, že ju majú k dispozícii, nie sú žiadne pochybnosti. Všetkým zvedavým navrhujeme zájsť na interaktívnu stránku http://www.sky-map.org, kde je do najmenších podrobností predstavené hviezdne nebo. Ak uvediete do špeciálneho okienka správne súradnice, osobne si môžete prezrieť veľké vesmírne lode. Vyzerajú ako bledomodré objekty bizarných tvarov.

Je ich osem a rozprestierajú sa približne na jednom pásme - tam, kde vidieť hviezdny systém Eridanus. Nevieme prečo, ale na ruskojazyčnom internete sa toto číslo "UFO" skrátilo na tri.

Ja som našiel všetkých osem podľa uvedených koordinátov a nedalo mi to ani veľkú prácu. Skutočne sa medzi hviezdami niečo nachádza a nie je to podvrh. Sky-map sa považuje za celkom kvalitný zdroj informácií o hviezdnom nebi. Ctia si ho aj vážni astronómovia. Nakoniec sa museli zamiešať do verejnej debaty, aby utíšili chvenie celosvetovej pavučinovej siete.

PO STOPÁCH SENZÁCIE

"Armáda obrovských UFO " rozochvela mnohé ruskojazyčné internetové i tlačené noviny koncom novembra až polovicou decembra minulého roka. Po západe vlna prešla o niečo skôr. Viditeľným epicentrom sa vtedy stala stránka http://beforeitsnews.com, ktorá zverejňovala fámy anonymných autorov. Stala sa prvou, ktorá nás vyrozumela o blížiacom sa mimozemskom vpáde ešte v septembri.

Dôkladnejšie pátranie však ukázalo, že sa poplašná správa objavila ešte oveľa skôr na YouTube, pod názvom "Huge UFO Starship Is Coming Towards Earth" a to 12. decembra 2009. Bolo tam vyložených niekoľko kratučkých námetov, ktoré vo svojej celkovej zložitosti zozbierali viac než 200 tisíc zobrazení. Námety predstavovali tie isté svetlomodré objekty s možnosťou predstaviť svoju vlastnú víziu blížiacich sa hviezdnych lodí.

No v tom čase "informačná bomba " nevybuchla a bledomodré UFO celosvetový humbuk nespôsobili. Námety sa veľmi skoro dočkali zablokovania. Príčinou mala byť muzika, ktorá bola použitá bez povolenia a o ktorej sa užívatelia v reakciách vyjadrovali ako o hlúpej.

Druhý pokus bol úspešnejší, no aj na ten prvý možno pozerať trochu inak. Možno k nemu NASA či dokonca CIA zablokovalo prístup.

Dá sa povedať, že už v roku 2009 sa do odoziev dostali aj zdravé pohľady na vec. Niekoľkí ľudia vyjadrili názor, ktorý vysvetľoval vznik "armády". No nikto ich nebral do úvahy a potom sa na ne pravdepodobne zabudlo. Tak sa "senzáciu" nepodarilo zneškodniť hneď v začiatkoch.

Tak čo je to tam uprostred hviezd za osem "obrovských vesmírnych lodí"?


FILTROVANÁ PRAVDA

Povahu anomálie mi objasnil známy astrofyzik Garik Israyelyan, doktor fyzikálno-matematických vied, zamestnanec Európskeho severného observatória (European Northern Observatory) – prišiel do Moskvy rozprávať o veľkolepom projekte – vedecko-hudobnom festivale Starmus, ktorý sa uskutoční na Kanárskych ostrovoch a bude venovaný 50-ročnému letu Jurija Gagarina.

Pointa je v tom, že na stránkach http://www.sky-map.org nie je zobrazená obloha, ktorú možno vidieť práve dnes napríklad teleskopom. Sú tu zverejnené naskenované a digitálne fotografie, ktoré vznikli v rôznom čase. Mnohé z nich vznikli dokonca dosť dávno, ešte v 50-tych rokoch minulého storočia počas tzv. Palomarského prieskumu neba (Palomar Observatory Sky Survey).

Najprv sa obrázky hviezd uchovávali čierno-biele na sklenených fotodoskách. Aby z ich mohli spraviť farebné, snímok najprv previedli na doštičku s fotoemulziou citlivou na modrú farbu, potom na červenú a nakoniec použili filtre príslušných farieb.

Všetky UFO sú svetlomodré, teda vznikli v čase manipulácie s modrým filtrom. Predovšetkým sa na povrch dostali zrniečka, ktoré pri prevode negetívneho obrázku na pozitívny zostali biele a potom sa "prifarbili".

Nie je vylúčené, že aj samotná fotodoštička mohla mať kazy.

Môžeme ešte špekulovať o rýchlosti "armády vesmírnych lodí ". Tá by bola zrejme slušná, inak by k nám nedorazili z iných ďalekých svetov. Ale na fotke pohyb nie je vidno, obrázky nie sú rozmazané.

Mohli by sme predpokladať, že nie sú rozmazané preto, lebo letia priamo na nás? No prečo sa potom za tých 30 či 40 rokov, ktoré prešli od momentu vzniku fotografie, ešte nepriblížili?

Ale tieto tvrdenia sú už sekundárne.

Mimochodom, v poplašnej správe sa spomínala "Russian Mars probe" – ruská marťanská sonda, ktorá "nie tak dávno" odfotila podobný objekt kozmickej lode a hneď nato z neznámych príčin utrpela haváriu.

Je pravdou, že sme mali takúto sondu. Jej meno bolo Fobos-2 (Фобос-2). Dorazila na Mars a stratila sa. Predtým však poslala na Zem obrázok podivného objektu. Pred objektív kamery zariadenia sa dostal obrovský tieň v tvare vretena, ktorý sa plazil po povrchu planéty. Čo odhodilo sondu? Podľa jednej verzie – mimozemská loď, posádka ktorej nechcela byť odhalená a zostrelila sondu. Podľa druhej – tieň bol vrhaný Phobosom, prirodzeným satelitom Marsu.

Táto havária sa udiala v marci roku 1989. Z toho vyplýva, že by museli byť cudzinci na území Marsu ešte pred 21 rokmi. Ale čo by robilo 8 z nich za orbitou Pluta?

Názor Garika Israyelyana: nikto k nám neletí. Napriek tomu nám astrofyzik prisľúbil poprosiť aj svojich kolegov z Európskeho južného observatória (Chile), aby sa lepšie pozreli na kúsok oblohy s "armádou UFO", ktorý vidieť len z južnej pologule. Kolegovia skontrolujú, či tam predsa len niekto nie je.KOORDINÁTY "ARMÁDY"

Na stránke nájdete okienko, do ktorého treba vpísať súradnice. Potom sa zobrazí zodpovedajúca časť hviezdnej oblohy, ktorú možno zväčšiť. Na nej uzriete "svetlomodré" lode cudzincov. Každá súradnica je iná:

1). 19 25 12, -89 46 03
2). 16 19 35, -88 43 10
3). 02 26 39, -89 43 13
4). 08 50 47, -89 38 09
5). 14 38 50, -88 40 42
6). 14 59 06, -88 21 24
7). 23 13 00, -88 53 11
8). 19 26 51, -88 42 38

- krátené –

Владимир ЛАГОВСКИЙ: Армада из восьми гигантских НЛО, приближающихся к Земле, опознана, 27. 12. 2010

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

január 04, 2011 18:40 popoludní
 • krát komentár

17 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Klorel
  Klorelseptember 12, 2013 00:13 dopoludnia

  Komentár: 

  To niesu lode cudzincov ale akesi chyby obrazu...nasiel som to sam este pred tym nes zacali vymyslat ze su to lode, je tam tych modrych ... vela

 2. Obrázok používateľa Matthew
  Matthewjanuár 06, 2011 15:12 popoludní

  Komentár: 

  Ja si len myslím, že ak by to NAOZAJ boli mimozemské vesmírne koráby, tak by v kruhoch vedeckých i armádnych zavládol chaos alebo prinajmenšom rozruch iného druhu, než aký je tu servírovaný. Určite by sa to prejavilo aj "vonku", medzi obyčajnými ľuďmi. Takto, zrejme, musíme uznať, že sme tu zatiaľ stále sami.

 3. Obrázok používateľa marcel
  marceljanuár 06, 2011 19:15 popoludní

  Komentár: 

  mozno rozruch nastal len v uzkom kruhu.armada ci tajni vedcov lahko presvedcia aby mlcali,popripade ich... ked aj niekto da na svetlo sveta dokazy,vyhlasia ho za blazna...

 4. Obrázok používateľa Edge
  Edgejanuár 08, 2011 15:55 popoludní

  Komentár: 

  A co řekneš na to, že tam ty objekty už nejsou ? .) Trošku podezřelé...

 5. Obrázok používateľa Smoker
  Smokernovember 15, 2011 11:44 dopoludnia

  Komentár: 

  SETI je podla vsetkeho sukromna oirganizacia, na ktoru vlada "nema" vplyv. Za dalsie - SETI nepouziva opticke teleskopy ale radioteleskopy. Cize nacuvaju. Vyzera to cele ako blbost.

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 22, 2012 16:45 popoludní

  Komentár: 

  Cital som ten clanok a kde su tie koraby ved už by to videli aj obycajny amateri :-)))))

  ivan tak vzdy musia byt nejake zahady

 7. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 06, 2011 22:00 popoludní

  Komentár: 

  19 36 29, -87 28 25.9

 8. Obrázok používateľa Edge
  Edgejanuár 08, 2011 15:53 popoludní

  Komentár: 

  Panové tohle je neuvěřitelné, čtu všechny odkazy z NWOO a dnes ráno jsem viděl tenhle článek. Na souřadnicích objekty byly, opravdu všechny. Teď v 15:52 tam nejsou ! Tomu říkám "hlavně nenápadně"...

 9. Obrázok používateľa volodka belussky
  volodka belusskyjanuár 08, 2011 19:21 popoludní

  Komentár: 

  Teraz sú zastihnuteľné ;)

 10. Obrázok používateľa LW
  LWjanuár 09, 2011 19:29 popoludní

  Komentár: 

  Vsetky objekty najdete podla suradnic, ziadne z nich nezmizli prave som si ich pozerala, majte strpenie s nacitavanim a hlavne si to zoomujte :)

 11. Stránky

 

 

Top