Obrázok používateľa CEZ OKNO
Gigantické UFO bolo zaznamenané radarmi staníc na sledovanie počasia (VIDEO)

kp.ru | Video z kamier meteorologických radarov, na ktorom sa zjavilo obrovské okrúhle mračno veľkosti Belgicka, bolo vystavené v tieto dni na internete. Vyvolalo ľahkú paniku medzi citlivými užívateľmi. Spomenuli si na film "Deň nezávislosti", v ktorom z podobných oblakov započal vpád zlých a zapáchajúcich mimozemšťanov na Zem. Komentár k desivému mračnu nad Európou (konkrétne nad Belgickom) bol len jeden: odborníci nemôžu objasniť, do akej miery je čudný tento fenomén. Tak sa populárne stali naraz dve verzie: buď je to UFO alebo pokusy nejakej zbrane.


Oblačné kruhy (?) nad Belgickom

Zanedlho presne také isté okrúhle mračno vzniklo nad Austráliou. A tak ako nad Európou – po chvíľke zmizlo. Akoby sa v okamihu stratilo s obrovskou rýchlosťou.

Okrúhle ufo-oblaky sa zjavili koncom marca. No až 5. apríla experti vystúpili s vysvetlením. Hovorcom bol významný ufológ Marc Dantonio z medzinárodnej organizácie pre štúdium neidentifikovaných lietajúcich objektov (Mutual UFO Network - MUFON).

Marc verí, že veľké okrúhle štruktúry boli videné len na radaroch a predstavovali svojrázne zhluky. Inými slovami, ak by očití svedkovia v túto chvíľu pozerali na oblohu, nič by neuvideli.


Oblačné kruhy (?) nad Austráliou

Oblačné kruhy sú údajne známym meteorologickým javom. Vyvolávajú ho topiace sa snehové vločky vysoko v atmosfére a tie odrážajú radarový signál.

- Vonkajšia hranica kruhu ukazuje rádiolokačnú zónu, - hovorí ufológ, - vnútorná – záleží od uhlu, pod ktorým je radar na nebo zameraný.

Zobrazenie kruhu sa objavuje na obrazovke meteorologického radaru na krátky čas, keďže radar zachytáva len 7 sekúnd / hod. Tým sa vytvára ilúzia, že kruh mizne veľkou rýchlosťou.

Dantonio vyzval lovcov UFO, aby zachovali pokoj a vyhlásil, že občas sa na radaroch, snímajúcich poveternostné podmienky, objavujú najbizarnejšie zobrazenia, ktoré sú vyvolané zvláštnymi podmienkami v atmosfére.

Mimochodom – nielen radarom

Pred dvoma rokmi v októbri vznikol oblačný kruh nad Moskvou, a to nielen na radare, ale reálne. Kruh dokonca nasnímali na mobilný telefón. Ale Hydrometeorologické centrum Ruska nedalo presvedčivé vysvetlenie. Je možné, že by cudzinci predsa len začali darebáčiť?


Oblačné kruhy (?) nad Moskvou


VIDEO nájdete na tejto adrese

Владимир ЛАГОВСКИЙ: Над Европой и Австралией зависли огромные облачные кольца, 5. 4. 2011

Zdroj: http://www.kp.ru/

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno


Možné vysvetlenie v článku „Kruh nad Belgií - UFO? (+HAARPový kruh nad Austrálií)“ nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Radarový systém CERAD
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/radarovy-system-cerad

Slovenské radary tiež aktívne
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/slovenske-radary-tiez-aktivne

Jak je to s radary, kruhy a dírami
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/jak-je-to-s-radary-kruhy-a-dirami


apríl 07, 2011 20:52 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Guess
  Guessapríl 08, 2011 10:54 dopoludnia

  Komentár: 

 2. Obrázok používateľa Pedro
  Pedroapríl 08, 2011 17:41 popoludní

  Komentár: 

  co je moc to je moc. Ak tomuto niekto verí tak mam dosť.

 

 

Top