Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kocúr - anjel?

kp.ua | V Číne žije kocúr, ktorému vyrástli krídla. Jeho majiteľka, staršia žena menom Feng z čínskeho mesta Chianjang, sa len škaredí na tento zázrak - u obyčajného predstaviteľa rodiny mačkovitej sa nečakane vyvinuli dva výrastky, dĺžka ktorých predstavuje okolo desať centimetrov - píše rufun.net. Pritom tieto krídla pozostávajú z kostí a podľa majiteľky robia zo zvieraťa anjela.

- Spočiatku sa podobali na tumory, no za nejaký mesiac vyrástli na plnohodnotné krídla, - tvrdí Číňanka. Vznik krídiel majiteľka objasňuje tým, že bol kocúr možno vystavený sexuálnemu násiliu. - Na jar ho jednoducho obliehali húfy mačiek a potom mu začali rásť krídla, - povedala. Avšak podľa expertov - fenomén pravdepodobne bude následkom genetickej mutácie. Taktiež tvrdia, že kocúrovi "krídla" neprekážajú...

Toto však nie je jediný kocúr s takouto anomáliou. V novembri 1899 časopis "Strand magazine" zverejnil fotografiu mačiatka, vyhotovenú v dedine grófstva Somerset v Anglicku. Mal pár plstnatých krídiel na chrbáte medzi prednými a zadnými labkami. Iné príklady: švédsky kocúr z rozpätím krídiel 60 centimetrov, o ktorom sa písalo v júni v roku 1949; čierno-biely okrídlený kocúr, vystavený na obdiv v Oxfordskej ZOO v roku 1933.

Začiatkom 90-tych rokov min. stor. Dr. Karl Shuker objasnil záhadu okrídlených kocúrov. Zvieratá trpia na mačaciu kožnú asténiu. Koža sa naťahuje a vytvára viditeľné krídlovité predĺženie. Sú jemné a často sa odlupujú bez krvácania. Tým sa vytvára ilúziu krídiel.


источник: kp.ua

Zdroj: billionnews.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

september 01, 2011 21:31 popoludní

 

 

Top