Obrázok používateľa CEZ OKNO
Mladé dievča sa za dva dni premenilo na starenu

Vedci nedokážu objasniť, čo sa stalo 26-ročnej obyvateľke Vietnamu Nguyen Thi Phuong. Vo veku 23 rokov začala náhle prudko starnúť a doslova za pár dní sa zmenila na 70-ročnú starenku. Lekári majú podozrenie, že príčinou by mohli byť prostriedky alternatívnej medicíny, ktorými sa mladá žena liečila z alergie.


V roku 2008 sa u Nguyen vyvinula alergická reakcia na morské plody, ktorá sa prejavovala silným svrbením. No jej rodina bola príliš chudobná, aby sa mohla obrátiť na lekára. Zato pomoc odborníkov v alternatívnej medicíne bola pre nich oveľa dostupnejšia. Liečivé preparáty dievčaťu pomohli - pocítilo úľavu. No po nejakom čase začala s úžasom pozorovať, že... rýchlo starne! Doslova za dva dni sa pokožka na jej tvári a celom tele pokryla vráskami a ochabla. 23-ročné dievča sa tak premenilo na 70-ročnú starenu. No jej vlasy a zuby zostali bezo zmeny. Dokonca aj zrak zostal ostrý.

Existuje choroba zvaná progéria, dôsledkom ktorej ľudia rýchlo starnú a umierajú. No príznaky choroby sa spravidla objavia v oveľa ranejšom veku. Áno, aj pri progérii sa objavuje rýchle opotrebenie všetkých orgánov, preto sú lekári v rozpakoch. Avšak niekoľko možností predsa len predložili. Podľa jednej skupiny lekárov sa u dievčaťa rozvinula lipodistrofia, ktorá viedla k rapídnemu rozpadu podkožnej vrstvy tuku a ovisnutiu pokožky. Ochorenie mohli vyvolať steroidné preparáty, ktoré sa často používajú v alternatívnej medicíne. Iní odborníci si myslia, že Nguyen Thi Phuong trpí na mastocytózu - ochorením, pri ktorom sa v koži hromadia tzv. mastocyty. Tie produkujú histamín a tým sa podieľajú na imunitných reakciách.

Tak či onak - Nguyen musí podstúpiť dôkladné vyšetrenie, aby jej mohli určiť diagnózu. V súčasnosti starne ďalej, i keď nie až tak rýchlo. Ale na verejnosti nosí špeciálnu masku.

Manžel nešťastnej 33-ročnej Nguyen tvrdí, že napriek všetkému svoju ženu stále miluje.

Občas sa však prihodí aj opačná "transformácia".

V roku 1992 dosiahla Sej Senagon z japonského mesta Fukuoka vek 75 rokov - a potom sa s ňou začali diať nevysvetliteľné divy. Najprv jej sivé vlasy začali nadobúdať čiernu lesklú farbu. Potom ju náhle rozboleli ďasná a začali krvácať. Musela navštíviť dentistu, ktorý ju ohromil správou, že sa jej prerezávajú zuby!

Čoskoro začala mať stará žena opäť dávno zabudnuté sexuálne želania. Vrásky na jej tvári sa začali vyhladzovať a miznúť. O dva roky neskôr už známi Sej prestali poznávať, pretože značne omladla a pripomínala skôr "dvadsiatku". V priebehu roka sa jej obnovili dokonca mesiačiky.

Pretože jej staručký a vetchý muž Kenko nedokázal uspokojiť svoju ženu, rozviedli sa a následne sa vydala za 40-ročného bankového úradníka Tikatoma, ktorý veril, že jeho vyvolená nemá viac než 30 rokov. Jeho manželka čoskoro otehotnela a o 9 mesiacov priviedla na svet syna.

Lekári si myslia, že príčinou zázračného omladnutia Sej Senagon, boli hormonálne prostriedky, po operácii pečene, ktorú podstúpila. Očividne zahŕňali gén, ktorý bráni starnutiu buniek organizmu. Žena sa však obáva, že jej omladzovanie bude pokračovať aj naďalej príliš rýchlym tempom a napokon sa premení na dieťa!

Маргарита Троицына

Zdroj: http://www.yoki.ru/anomalous/sensation/15-02-2012/400118-oldgirl-0/

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

marec 01, 2012 23:59 popoludní

 

 

Top