Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nostradamus: III. svetová vojna príde v roku 2012 (?)

Nastávajúci rok vyvoláva množstvo obáv a diskusií. Jedni sú presvedčení, že nás v tomto roku čaká koniec sveta, iní veria, že sa nič zlé nestane. Profesor Krišnamurty z indického mesta Bangalore nedávno prehlásil, že sa mu podarilo dešifrovať proroctvá Michela Nostradama o roku 2012. A tie nie sú veru veľmi povzbudivé... Vo svojej práci Krišnamurti použil primárne zdroje, obsahujúce štvorveršia veľkého vizionára v starej francúzštine. Následné preklady - ako je odborník presvedčený - skresľujú význam.

Krišnamurtiho výklad vyzerá takto: S príchodom roka 2012 sa po celej zemeguli rozšíri vojna. V nej sa budú aktívne používať prostriedky hromadného ničenia, vrátane dovtedy neznámych (zrejme pre súčasného moderného človeka) druhov zbraní. "Horké nebo už nebom nebude vôbec", "more nakazené besnením chorým", - prognózuje vážený majster v oblasti veštenia okolností tejto doby.

Na čele svetovej vojny bude stáť iba jeden-jediný človek, ktorého Nostradamus nazýva "zlodejom": "Zlodeja poznajú všetci, horí čiapka (ale horia aj hlavné titulky) na zlodejovi… Zlodej hľadí cez more a planie, uprený pohľad jeho hlad po bohatstve skrytom v hlbinách zeme… Schoval sa v dome svojom za vodou".

Mnohí ľudia však nebudú spájať začiatok III. svetovej vojny s týmto "zlodejom", vidiac nepriateľov vo svojich blízkych.

V súčasnosti vznikajú lokálne konflikty na Blízkom Východe, v Ázii aj v Severnej Afrike. A politická situácia v Rusku po voľbách? Žeby nešlo o vinu miestnych úradov, ale o hecovanie "zámorského čerta z tabatierky"?


Nostradamus ďalej uisťuje, že budúca svetová vojna nevypukne z ničoho nič. Veľké krajiny sa do polovice roka 2012 nebudú zapájať do vojnových aktivít. Obyvateľstvo budú všemožne upokojovať: "Dva významy: smútočnú hostinu a svadbu predkladá, vojnu tlmí a sviatok odkladá".

Postupne však obyvatelia rozvinutých krajín po troškách začnú získavať hodnoverné informácie z rôznych zdrojov a pochopia, že situácia nie je zďaleka taká ružová, ako ich vlády presviedčajú: "Stáva sa, že človek prázdna forma je, no nápor na hranici vedomia započne. Niekto poslanie prečíta a zavyje, druhý ale v Proroctve - zázrak nájde…" Napokon budú musieť vlády prikročiť k rozhodným činom, aby predišli rozsiahlym konfliktom.

Koncom roka 2012 udalosti vyvrcholia. Tretia svetová vojna vstúpi do svojej záverečnej fázy. Všetky krajiny sveta utrpia veľkú stratu kvôli použitiu novej zbrane hromadného ničenia niekoľkými superveľmocami.

Zrejme sa jedná o klimatické zbrane, pokiaľ môžeme veriť výkladu Nostradamových predpovedí, ktoré zostavil profesor Krišnamurti. Príroda akoby sa zbláznila - stovky tisíc ľudí po celom svete sa stanú obeťami živlov. Doslova za pár hodín budú mnohé obývané časti zmetené z tváre Zeme. Podľa Krišnamurtiho sa Nostradamus zmieňuje aj o použití chemických zbraní v niektorých oblastiach: "Zlo ničí zlo, zabíja ako predtým". No reč môže byť aj o atómovej energii.


Len jediná krajina sa v tejto smrtonosnej vojne zachráni a povznesie - tvrdí údajne Nostradamus. "Staroveká, vznešená, ľudí nádejá. Nezištná, pri moci hlupáka má", - píše prorok. Ktorú krajinu má na mysli, nie je jasné. Zrejmé je len to, že sa jedná o veľmi starú krajinu. Hoci "starovekosť" - je pojem dosť relatívny.

Krišnamurti predpokladá, že s najväčšou pravdepodobnosťou Nostradamus hovorí o krajine, ktorá bola staroveká už podľa štandardov XVI. storočia - keď sa písali tieto štvorveršia. Takže to sotva môže byť Rusko, či iné slovanské krajiny. Snáď India alebo Čína. Ale Číne, ktorá je len krôčik od najväčšej mocnosti sveta, možno len ťažko prisúdiť prívlastok "hlupáka". O tejto tajomnej krajine sa vizionár zároveň vyjadruje v ženskom rode: "Silu Láske veľká Dáma dá, pred vojnou, hlukom a rámusom uniká. Ona stane sa poslom mieru, pred ňou nieto vojny ani hnevu". Možno by vyhovovala India. K tomu sa prikláňa aj Krišnamurti…

Následky III. svetovej vojny budú vskutku ničivé, tvrdí Nostradamus ústami Krišnamurtiho. Mnohé územia budú na dlhé desaťročia či dokonca storočia nevhodné pre život. Dokonca ani tí, ktorí prežijú tento celosvetový požiar, nemôžu dúfať v mier a pokoj. Obvyklý spôsob ich života sa úplne naruší…

Potom sa na Zem znesie "svetlo nebeské", ktoré zbaví ľudstvo utrpenia. No o dátume tejto udalosti Nostradamus skromne mlčí.

Mali by sme sa postaviť k interpretácii profesora Krišnamurtiho so všetkou vážnosťou?


Pravdou je, že texty francúzskeho vizionára sú veľmi hmlisté a prakticky nie je možné vyložiť ich jednoznačne. Pri Nostradamových proroctvách žiaľ platí, že to, či sa vyplnili spoznáme až vtedy, keď si porovnáme jeho predpovede s udalosťami, ktoré sa už stali.

Zatiaľ je teda príliš skoro robiť závery, či nás bezpodmienečne čaká III. svetová vojna...

Zdroj: yoki.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

Súvisiace:

Nostradamus
http://www.cez-okno.net/rubrika/nostradamus


január 01, 2012 16:47 popoludní
 • krát komentár

9 krát komentár

 1. Obrázok používateľa N/A
  N/Ajanuár 01, 2012 22:29 popoludní

  Komentár: 

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 01, 2012 22:47 popoludní

  Komentár: 

  ...
  http://sk.wikipedia.org/wiki/Jiddu_Krišnamurti
  http://www.youtube.com/watch?v=t-XxIzvSQ9Q
  http://www.doplnek.com/content/jiddu-krisnamurti-zivot-myslenky
  Keby ste si pozreli tak by vam bolo jasne že tento skutočne duchom velky človek sa takymito vecami nezaoberal ,veril vo velkosť človeka a v silu jeho ducha...

 3. Obrázok používateľa Jupiter
  Jupiterjanuár 02, 2012 08:56 dopoludnia

  Komentár: 

  V kuloároch sa hovori že po istej zlomovej udalosti ktorá nastala niekedy v minulých rokoch sú všetky predpovede takého typu irelevantne...

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 02, 2012 10:10 dopoludnia

  Komentár: 

  Takže sú nepodstatné? No ako povedal raz jeden: Neverte nikomu, verte Bohu, sebe, a až potom niekomu, kto Vás chce opäť pomýliť, zmiasť, priviesť do slepej uličky.

  A apropo, ktorú zlomovú udalosť máte namysli, ktorá postavila všetky známe predpovede mimo hru?

 5. Obrázok používateľa Jupiter
  Jupiterjanuár 02, 2012 13:16 popoludní

  Komentár: 

  Hovorí sa harmonickej konvergencii v roku 1987, nasledovanej revolučným rokom 1989. Ja osobne si myslím že na tom niečo bude. Preto to spomínam.

 6. Obrázok používateľa prasatko
  prasatkojanuár 04, 2012 13:45 popoludní

  Komentár: 

  a co predpovede typu "palmove listy"? tie tiez nie su relevantne? doteraz vraj vsetko do bodky vyslo... a ak vyjde aj ten zvysok, tak pojdeme do analu vsetci.

 7. Obrázok používateľa Dominika*
  Dominika*január 02, 2012 12:41 popoludní

  Komentár: 

  Len jediná krajina sa v tejto vojne povznesie.Ja si myslím , že naráža na slovansk krajiny.
  Aj Vanga o nich niečo hovorila , že práve tam sa začne rodiť nová rasa.

 8. Obrázok používateľa Geminus
  Geminusjanuár 02, 2012 15:41 popoludní

  Komentár: 

  Nostradamus pravdepodobne narážal na Rusko ako jedinú preživšú krajinu. Aj Nikolaj Levašov vo svojich prácach spomína, že Rusko má oveľa dlhšiu a starovekejšiu históriu ako sa nám oficiálne vedecké kruhy snažia nahovoriť. Ako jeden zo zdrojov uvádza Slovansko-árijské védy a svoje vlastné skúmanie. A okrem Vangy bol ešte jeden človek, ktorý predpovedal vzostup Ruska. Bol to Edgar Cayce:

  "Ke konci 20. století, v Sovětském svazu dojde k pádu komunismu, ale Rusko, osvobozené od komunismu, nečeká vývoj, ale velmi vážná krize. Nicméně, po roce 2010 se bývalé SSSR znovu narodí, ale v nové podobě. Bude to Rusko, stojící v čele oživující civilizace na Zemi, a centrem tohoto renesančního procesu na celém světě se stane Sibiř. Přes Rusko do zbytku světa přijde naděje na trvalý a spravedlivý mír ... "

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/dobra-proroctvi-se-naplnuji/

 9. Obrázok používateľa apius
  apiusjanuár 04, 2012 12:38 popoludní

  Komentár: 

  Ja to cítim tak, že knihy, ktoré sú teraz na trhu a naozaj môžu zmeniť vedomie sú výhradne od ruských autorov. Napríklad od Vadima Zelanda, Dmitrija Veriščagina či Nekrasova. Náhoda?

 

 

Top