Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pyramída na Bali je vyššia než Cheopsova

V Garute, v horskej oblasti Západnej Jávy v Indonézii, bola objavená obrovská pyramída, ktorá bola až doteraz považovaná za obyčajný kopec. Miestni obyvatelia si na jej svahoch vybudovali záhradky. Na skutočnosť, že má "hora" veľmi pravidelný tvar, upriamili pozornosť len nedávno nemeckí vedci, oznamuje arhivarrus.com.


Po uskutočnení geodetických prác a meraní geologických vrstiev odborníci prišli na to, že štruktúra "hory" je len sotva prírodným útvarom. Uhlíková analýza vrchnej, úrodnej vrstvy pôdy ukázala vek okolo 6 000 rokov pred n.l. a spodná, tvrdá vrstva bola datovaná na 7 500 rokov pred n.l.

Pred skúškami bola uskutočnená aj séria vykopávok, ktorá odhalila nejaké nadpisy na kameni pyramídy, pochovanej pod vrstvami horniny. Odborníci tvrdia, že rozmery pyramídy sú väčšie než má Veľká pyramída v Gize.

"Jej výška dosahuje 200 metrov a bola vybudovaná pred 10 000 rokmi," domnieva sa profesor Bonatz z Deutsche Orient-Gesellscaaft.

Vo februári 2012 sa bude na ostrove Bali konať medzinárodná konferencia. Na nej vedci posúdia možnosti urýchlených vykopávok novej "Veľkej pyramídy".

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/25817.5/2796330/

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

Súvisiace:

Pyramidy nebyly hrobkami Faraonů
http://www.cez-okno.net/clanok/archeologia/pyramidy-nebyly-hrobkami-faraonu


január 22, 2012 23:21 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Wrai
  Wraijanuár 23, 2012 01:06 dopoludnia

  Komentár: 

  A ja, že prečo nemôžem nájsť na googli nič spojené s Bali a pyramídou, a ono to nie je na Bali, ale na Jave.

  I v Bosne sú pyramídy:
  http://www.youtube.com/watch?v=PDrPVK1L7aw

 

 

Top