Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tvár Mahátmu Gándhího na Marse?

KP.RU | Stovky tisíc jasných snímok povrchu Marsu spravených z jeho orbity a zverejnených na Google Mars nedajú pokoja amatérskym astronómom. Za každým tieňom, za každým kopcom sa pokúšajú nájsť stopy pôsobenia „rozumných bratov“. Z času na čas sa nadšencom podarí nájsť anomálie, ktoré sa len náhodou dostali do záberu. No iní v tom nevidia nič - okrem nahromadených skál. Čo všetko našli na povrchu Marsu? Tvár slávnej sfingy, nejaké hlavy, snímky ktorých boli poslané samohybným robotom „Spirit“, dokonca úlomky UFO. A už je tu nový nález. Taliansky astronóm-amatér Matteo Ianneo na snímkach Marsu, ktoré poslala na Zem orbitálna sonda, objavil zobrazenie ľudskej tváre, pripomínajúce obrázok indického vodcu Mahátmu Gándhího, oznamuje Dailymail.

Osobitnú zhodu vykazuje skutočný Gándhí so svojím marťanským dvojníkom na fotke z roku 1946, ktorá vznikla dva roky pred jeho zavraždením. Jasne rozoznať holú hlavu, fúzy, obočie, uši.
Tento obrovský plochý reliéf akoby vsadený do skaly veľmi pripomína tvár otca indického národa. Astronóm sa však neponáhľa s vyhláseniami, či je portrét slávneho pozemšťana dielom rúk mimozemských sochárov. Veď tajomná Sfinga, objavená ešte v roku 1976 a doteraz dráždiaca mysle ufológov, bola v minulom roku objasnená NASA. Vedci dokázali, že marťanská tvár je len skalnatý kopec bizarnej formy.

Светлана КУЗИНА: На Марсе появился лик Махатмы Ганди, 14. 6. 2011;

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

jún 19, 2011 23:10 popoludní
 • krát komentár

5 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjún 21, 2011 01:12 dopoludnia

  Komentár: 

  vedci dokazali ... jak povida nadpis

 2. Obrázok používateľa Feldkurát
  Feldkurátjún 21, 2011 09:09 dopoludnia

  Komentár: 

  Mně to spíš připomíná hospodského Palivce ze Švejka.

 3. Obrázok používateľa PC
  PCjún 21, 2011 11:39 dopoludnia

  Komentár: 

  vědci dokázali?! a kdy? Pokud vím, tak jejich důkazy nebyly opět nic než spekulace. Naopak byly vědci zveřejněny fotografie s velkým rozlišením, které ukazují na umělý výtvor (viz stavby z opracovaných kamenných kvádrů). A navíc bylo NASA už několikrát přistiženo při manipulaci s fotografiemi slavné marsofské sfingy!!

 4. Obrázok používateľa human0id
  human0idjún 21, 2011 11:52 dopoludnia

  Komentár: 

  No to sa vooobec nepodoba na Gandiho !! Ste slepy vsedci ?!
  Je vydiet ze ta tvar je omnhoho plnsia a Gandi ma dlhy nos kde na tej spojdnej fotke je naopak maly oproti tvary !!!
  Takze ziadna podobnost ani nahodov. a ty pani vedci co vsetko vedia nech si nasadia nove okuliare.

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjún 21, 2011 14:47 popoludní

  Komentár: 

  Veď sa to vôbec nepodobá :)

 

 

Top