Obrázok používateľa CEZ OKNO
V priebehu posledných týždňov bola zničená asi polovica arktického ozónu

kp.ru | Údaje z viac než tridsiatich sledovacích staníc ozónu v rôznych krajinách hovoria o rekordných stratách ozónovej vrstvy. Prácu staníc koordinujú odborníci Úradu polárneho a morského výskumu Alfreda Wegenera (Bremerhaven, Nemecko). Nedávno zaznamenali anomálne vyčerpanie ozónovej vrstvy nad arktickým územím. - Meracie stanice nám dokazujú, že v priebehu posledných týždňov bola zničená asi polovica arktického ozónu, - komentuje údaje Dr. Markus Rex. – Ozónová vrstva ubúda natoľko rýchlo, že očakávame ďalšie veľké straty.

Arktída stráca ozón

Vývoj za hranicami málo obývanej Arktídy nezostane nepovšimnutý. Vzdušné masy, strácajúce ozón pri polárnej oblasti, sa spravidla posúvajú na juh, takže ultrafialové žiarenie vysokej intenzity treba čakať v stredných šírkach už túto jar.

V každom prípade však vedci dúfajú, že v dlhodobej perspektíve sa ozónová vrstva obnoví vďaka rozsiahlym ekologickým programom na jej záchranu. Skeptici už tvrdia, že ozónová vrstva sa nemôže obnoviť do roku 2065.

Светлана КУЗИНА: Арктика теряет озон, 16. 3. 2011

Zdroj: http://www.kp.ru/

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

Sekcie: 
marec 18, 2011 19:04 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymapríl 04, 2011 21:36 popoludní

    Komentár: 

    Za likvidací ozonu na této planetě je zařízení HARP na Aljašce. Od nového roku běží na plný výkon. Škála použití je od manipulace s počasím, přes umělá zemětřesení po ovládání lidského mozku.
    Vědci lžou jako když tiskne, ví o tom. Ještě k tomu patří ty čoudící letadla s chemtrals.

 

 

Top