Obrázok používateľa CEZ OKNO
Hovoriace nemluvňa?

V pôrodnici N1 v meste Noriľsk práve narodený chlapček vyslovuje zmysluplné slová. Noviny "Život" oznámili, že v Rusku sa narodilo hovoriace bábätko. Rodičia novonarodeného Stepana, obyvatelia Noriľska, – Rodion a Liza Bažeevy – sú šokovaní nezvyčajnými schopnosťami svojho dieťatka.


Bezprostredne po narodení bábätko otvorilo očká a nečakane zreteľne povedalo: "Tata!"

- Bola som ohromená! To, čo povedalo práve narodené dieťa, som počula na vlastné uši! – povedala pre "Život" Marina Panova, pôrodná psychologička mestského zdravotníckeho zariadenia v Noriľskej pôrodnici. – Niečo také sme v Noriľsku – a ja tu pracujem veľa rokov (od roku 1986) – nikdy nezažili. Bolo to skutočne reálne!

Tento nezvyčajný prípad s práve narodeným chlapcom postavil lekárov do slepej uličky.


- Také zložité slabiky novorodenci nedokážu vysloviť! – žasne Marina Panova. – Napriek tomu sa to stalo. Nikdy na to nezabudnem!
Po niekoľkých minútach však prehovoril nové slovo: "Mama!" A ďalší deň jeho 17-ročná matka Liza láskavo vysvetľovala synáčikovi, že skoro príde otec a na jej veľké prekvapenie počula odpoveď: «Kto? Tata?»

Spomenieme ešte, že rodičia Stepanka sa k tehotenstvu postavili so všetkou zodpovednosťou: čítali odbornú literatúru, počúvali hudbu a navštevovali kurzy duchovných pôrodov v praxi.

Zdroj: http://www.mgpublications.com/news/6190

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Deti
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/deti


január 04, 2012 20:11 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa ĎURO.G
  ĎURO.Gjanuár 04, 2012 21:57 popoludní

  Komentár: 

  ...ničo na tom bude...tá vodka robí zázraky:-))

 2. Obrázok používateľa rozvoj
  rozvojjanuár 05, 2012 09:41 dopoludnia

  Komentár: 

  schopnosti detí sú veľmi vysoké, žiaľ doteraz im nerozumieme a naše poznanie je len na začiatku. Dieťa je schopné hovoriť zrozumiteľné slová
  v rannom detstve. sám mám skúsenosť, že 8 mesačné dieťa celkom zrozumitelne povedalo:"okej táto" je to zaznamenané a dokladovateľné na audiozázname. Vo veku 14 mesiacov celkom zrozumiteľne sa domáhalo lieku - teda hryzadla, pri raste prvých zubov, keď predtým mu to pomohlo pri prerezávaní sa prvých zúbkov. Dieťa sa učí už počas tehotenstva a je potrebné sa o dieťa starať čo najlepšie hneď po narodení. obdobie prvých 3 až 5 rokov je rozhodujúce pre formovanie celej osobnosti dieťaťa, teda predovšetkým jeho schopností.

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 31, 2012 14:35 popoludní

  Komentár: 

  Moja dcera ako 2 rocna poznala abecedu, nevedela sice pospajat jednotlive pismena do slov, ale v obchode nas prekvapila, ked nam vyslabikovala napis VYPREDAJ, kazde pismeno bolo napisane inou farbou, tak ju to zaujalo. Moj syn je teraz 3 rocny a vie sa byciklovat bez pomocnych koliesok, na normalnom klasickom bycikli, teda len mensom, pripada mi to skoro....

 

 

Top