Obrázok používateľa CEZ OKNO
Dr. Joe Vitale: „Peníze jsou kořenem všeho...“

Můžete dokončit tuto větu – "Peníze jsou kořenem všeho..." Samozřejmě že můžete. "Zla" je to, co nás napadne. Ale proč?

JSOU peníze zlé?

Mnoho duchovních lidí si myslí, že peníze jsou špatné.

Považují bohaté za "materiální".

Zní vám to duchovně?

JSOU peníze špatné?

JSOU bohatí lidé materiální?

Jaká je tedy pravda?

Za prvé, já jsem se naučil před mnoha lety, že "materiální" je pevná forma "duchovního".

Přemýšlejte o tom.

Pokud peníze, auta, domy atd. nejsou duchovní (nebo alespoň TAKÉ duchovní), pak co tedy?

Měl jsem duchovního učitele, který mi před mnoha desítkami let řekl: "Jakmile uvidíš Boha v každé jednotlivé věci, kterou odmítáš, odsuzuješ nebo které se bojíš, v tu chvíli budeš probuzený."

Pro mě, jsou peníze jednoduše nástroj.

Použil jsem je na koupi nového auta, také jsem s nimi pomohl postavit školu na Taiwanu, opravit nemocnici v Mexiku. Umožnily mi podpořit mladého muže, který právě odpromoval, umožnily mi přispět na kampaň k ukončení bezdomovectví a pomoci příteli s finančním úřadem.

Tohle všechno díky penězům.

Ale když cítíte, že peníze jsou zlé nebo že bohatí lidé jsou špatní, zavřeli jste své srdce, odpojili jste se od Božského proudu a stali se velmi ne-duchovními.

Smyslem našeho života je probudit se.

Aby se tak stalo, musíme odložit odsuzování všeho, čeho se bojíme – včetně peněz.

Když můžete říci: "Peníze jsou kořenem veškeré duchovnosti," začínáte chápat pravou duchovnost.

Ve skutečnosti, jeden duchovní učitel, kterého obdivuji (Arnold Patent), řekl: "Jediným účelem peněz je vyjádření ocenění."

*Miluji* ten citát.

Pomáhá nasměrovat k pochopení, že peníze jsou nástroj dobra – a k tomu ještě duchovní...

Joe Vitale

Preklad: Radek Podolský

Zdroj: http://pozitivnimysleni-radek.blogspot.cz/


Súvisiace:

Dostatok-Hojnosť-Bohatstvo
http://www.cez-okno.net/rubrika/dostatok-hojnost-bohatstvo


Štítky: 
november 12, 2014 18:38 popoludní
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Marek
  Mareknovember 12, 2014 22:58 popoludní

  Komentár: 

  Aj tento text je vlastne dôkazom toho, akú moc majú nad nami peniaze. To, že peniaze sú zlom už zo svojej podstaty je úplne jasné a potvrdzuje to celá história ľudstva od ich vzniku. To, že v dnešnej dobe sa objavuje stále viac a viac ľudí, ktorí sa hlásia k pozitívnemu mysleniu /dnes je to celkovo veľmi obľúbená formulka, keď chcete byť "in", tak povedzte, že vyznávate pozitívne myslenie, to 100 percentne zaberie na každého/ a zároveň dávajú peniaze, ako príklad vysoko pozitívneho charakteru a že zároveň zarábajú viac ako slušné peniaze na duchovnej tématike, je skôr smutné, ako pozitívne. Peniaze sú najtvrdšou drogou, akú ľudstvo vymyslelo a ľudia sa ohľadom peňazí aj chovajú, ako klasickí narkomani. A to môžem povedať s kľudným svedomím, pretože som cez tvrdé drogy prešiel vlastnou skúsenosťou. Pri peniazoch sa objavujú presne tie isté symptómy. Narkoman takisto svoju drogu vychvaľuje, urobí pre ňu čokoľvek, vždy a za každú cenu hľadá argumenty, aby si tú svoju drogu obhájil. Keď porovnám peniaze a napríklad heroin a k tou priradím konanie ľudí, tak je rozdieľ akurát v tom, že jednu drogu sme nazvali peniaze a druhú heroin. Naše konanie a postoj je ale v prípade obidvoch úplne totožný. Peniaze sú skutočne zlé už zo svojej podstaty a ak by sme boli skutočne duchovne rozvinuté bytosti, tak by sme peniaze nikdy ani nepoznali, nevedeli by sme, čo to vlastne je a boli by nám k ničomu. To, že sme peniaze vytvorili, svedčí o tom, že máme ako ľudstvo problém a doteraz sme ho nevyriešili. A tvrdenie, že môžu existovať peniaze a zároveň môžeme byť aj vysoko duchovne rozvinutí a žiť na tejto planéte vo vzájomnej zhode a harmónii, je absolútne smiešne. Peniaze boli vytvorené práve preto, že toho schopní nie sme... teda aspoň zatiaľ nie.

 2. Obrázok používateľa Nitro
  Nitronovember 14, 2014 19:02 popoludní

  Komentár: 

  ...Ked mas prachy mas aj na lieky, zaco zivit deti. Bez penazi si nic ale ked ich mas trochu viac tak mas po com si zatuzis a aj pekny zivot...

 3. Obrázok používateľa Marek
  Mareknovember 16, 2014 15:10 popoludní

  Komentár: 

  ...Myslíš, žeby si nemohol mať pekný život bez peňazí? Myslíš, že ak by sa ľudstvo zbavilo peňazí, tak by všetko pekné, čo potrebujeme k životu zmizlo? Ak sa pozeráš na svoj pekný život vďaka peniazom, tak by si mal vždy vidieť aj tú odvrátenú stránku veci... Citujem: "Bez penazi si nic ale ked ich mas trochu viac tak mas po com si zatuzis a aj pekny zivot..." Nechceš si to prečítať po sebe ešte raz? Takto sa presne vyjadrujú narkomani na adresu svojej drogy. Ver mi, poznám to z osobnej skúsenosti. Nedáš na tú drogu zkrátka dopustiť, je to to, čo z teba robí človeka, inak sa cítiš byť nikým a ničím. Je neuveriteľné, kam nás tá droga až stiahla. Preto bola vlastne aj vytvorená. To, ako to s narkomanmi väčšinou dopadne je známe...

 4. Obrázok používateľa enel
  enelnovember 19, 2014 10:29 dopoludnia

  Komentár: 

  Áno, peniaze sú to, čo patrí cisárovi. Z toho vyplýva, že aj my patríme cisárovi - vždy niekomu inému, ale tomu, čo vládne. Ľudia sa musia dostať na vyššiu úroveň - duchovnú, aby pochopili, že tie peniaze naozaj nie sú potrebné, v budúcnosti určite nebudú. Keď si uvedomíme, že napokon - po akomkoľvek hromadení peňazí - umrieme - malo by nám dôjsť, že život musí byť o inom - o niečom nádhernom, čo z nejakého dôvodu zatiaľ nechápeme. Existujú však ľudia, ktorí si tieto skutočnosti uvedomujú už teraz, ale je ich strašne málo.

 

 

Top