Obrázok používateľa CEZ OKNO
Druhý stupeň detoxikácie organizmu - očista obličiek

Po očiste hrubého čreva a pečene sa budete cítiť oveľa lepšie a zdravšie. Životné sily, ktoré ste skôr vynakladali na neutralizáciu následkov intoxikácie z hrubého čreva, ktorú ste si sami spôsobili, na podporu činnosti pečene, teraz môžete plne využiť a dať organizmus do poriadku. Ozdravný proces prebehne rýchlo a kvalitne. Niektorí ľudia môžu trpieť obličkovými kameňmi, nadmernou toxicitou lymfy, krvi, polyartritídou atď. Ako s týmito neduhmi bojovať, si ukážeme v nasledujúcej kapitole.

Metódy očisty obličiek

Motto:
„Ciele, ku ktorým lekári smerujú pri liečbe kameňov: zabrániť ich tvorbe; predísť ich vzniku odstránením príčiny a jej nápravou; zmenšenie a rozdrobenie kameňov; ich strhnutie a odstránenie z miesta, kde zostali visieť a to pomocou liekov, ktoré majú tieto účinky, pričom potom sa vyháňajú ľahko a postupne... Niektorí ľudia sa kamene pokúšajú vytiahnuť dierou v boku či na chrbte, lenže to je veľmi nebezpečné a robí tak len človek, ktorý prišiel o rozum.“
Ibn Sina

Aby sme obličky vyčistili a ozdravili, je lepšie sa pridržiavať odporučení Ibn Siny:

1. Odstrániť príčiny vedúce k tvorbe kameňov. Z toho dôvodu je potrebné zmeniť spôsob stravovania a života s cieľom upraviť látkovú výmenu, čo znemožní vznik kameňov;

2. Používať prostriedky (záleží na tom, aké komu vyhovujú a aké sú k dispozícii) na rozdrobenie (rozpustenie) kameňov a tak ich meniť na piesok; Zvoľte si ľubovoľný prostriedok: šťavu z čiernej reďkovky, z citrónu, jedľový olej, koreň šípky či mareny, čerstvé šťavy zo zeleniny, kančiu alebo vlastný moč;

3. Strhnúť rozdrobené kamene (piesok) a ľahko a postupne ich vypudiť.

Súčasne s vyplnením bodu dva začnite hojne používať močopudné prostriedky: pite vlastnú urinu, čaj s citrónom, z listov vínnej révy alebo prasličky, prípadne jedzte melóny.

Akonáhle ucítite, že rozdrobené kamene začínajú vychádzať (piesok), dávajte si teplé kúpele, aby ste ich bezbolestné vypudenie posilnili.

Teraz v praxi spoznáme, ako sa to robí a koľko mechanizmov sa na každej očiste podieľa.

Melónová kúra


Robí sa v lete, v dobe sezóny. Musíte sa zásobiť melónmi a čiernym chlebom. Toto jedlo budete jesť týždeň. Chcete jesť? Vezmite si melón. Máte chuť sa napiť? Siahnite po melóne. Ste veľmi hladný? Dajte si melón s chlebom.

- Počas tejto procedúry je dobré, aby bol doma niekto blízky. Je totiž možné, že keď z vás začne vychádzať piesok a kamienky, môže vás prepadnúť srdečná nevoľnosť. (Pripravte si soli na čuchanie proti srdečnej nevoľnosti, napríklad amoniak. Musíte byť prichystaní. Veď sa vlastne jedná o malú operáciu, hoci bez noža.)

- Pokiaľ sú v obličkách a močovom mechúre kamene, potom najvhodnejšou dobou na ich vypudenie je čas medzi 17. a 21. hodinou.

- Práve v tom čase sa prejavuje biorytmus obličiek a močového mechúra. V týchto hodinách si doprajte teplý kúpeľ a jedzte veľa melónov. Teplo rozširuje močové cesty, odstraňuje bolesti a kŕče (obzvlášť ak vychádzajú kamene). Melón zvýši produkciu moču, teda zlepší premývanie a biorytmus pridá silu nutnú k strhnutiu a vypudeniu piesku a kameňov.

Túto očistnú procedúru je možné prevádzať 2-3 týždne, až kým sa nedopracujete k želanému výsledku. Pre ilustráciu uvediem príklad z praxe.

   Prípad: žena, 54 rokov

Anamnéza: „Behom prvej operácie mi z pravej strany odstránili kameň. Bol maličký, ale spôsoboval mi nekonečné bolestivé záchvaty. Obličku mi nechali. Ešte pracovala. O deväť rokov neskôr sa história opakovala. Zase som mala kameň, opäť ma trápili nekonečné záchvaty. Tentoraz však obličk
a nevydržala. Odumrela v dôsledku hydronefrózy, takže mi ju odstránili. Prešla som na prísny stravovací diétny režim. Prepadli ma bolesti hlavy, zvýšil sa tlak. Začala som behať a uľavilo sa mi. V marci 1987 sa záchvaty ohlásili znovu. V ľavej obličke. Röntgen ukázal kameň. Celý jún ma liečili v sanatóriu, ale zlepšenie nenastalo. Bola som v zúfalej situácii.“
Z histórie uzdravenia: „V auguste 1987 som sa obrátila na liečiteľku Semjonovovú a začala som sa aktívne liečiť podľa jej metódy. Po prvom týždni melónového útoku kameň síce zostával na svojom mieste, ale začal vychádzať piesok. Po druhom týždni sa odtrhol a zostal visieť v spodnej tretine močovodu. Po treťom týždni melónovej kúry bez problémov vyšiel. Horko som plakala kvôli obličke, o ktorú som v dôsledku IGNORANTSTVA prišla. Teraz jem delenú stravu, tlak sa upravil. Som šťastná, že svojmu organizmu v ťažkej chvíli môžem pomôcť!“

Urinoterapeutická metóda

Raodžibhaj Manibhaj Patel, významný výskumník XX. storočia, popisuje prípad 35 ročného herca, ktorý sedem rokov trpel obličkovými kameňmi. Operáciu odmietol. Vyliečil sa prikladaním obkladov (z moču) a vnútorným používaním moču. Obklad je potrebné na chorú obličku prikladať na noc a behom dňa vypiť takmer všetku urinu. Liečba sa delí na 20-30 dňové série a trvá až do úplného vyliečenia. Prestávka je 10-20 dní.

Raodžibhaj raz pocítil silné bolesti, spôsobené zástavou moču. Vypil teda vlastný moč, ktorú nazbieral behom hodiny (v danom prípade je možné vypiť aj cudzí moč, aby obličky začali pracovať rýchlejšie). Za dve hodiny sa moč opäť vylučovala a bolesti zmizli.

Podľa svedectva tohto muža je močovou terapiou možné liečiť i cukrovku.

Univerzálne použiteľná voda z rozpúšťajúceho sa ľadu

Takú liečivú vodu si pripravíme nasledovne:

a) Obyčajný hrniec s vodou dáme do mrazničky, v zime na balkón. Po 4-5 hodinách vyberieme. Povrch vody alebo steny hrnca sú už potiahnuté prvým ľadom.

b) Vodu prelejeme do iného hrnca. Ľad, ktorý zostal v pôvodnom, skoncentroval molekuly ťažkej vody, ktorá mrzne pri teplote +3,8°C. Pre organizmus je však potrebná voda zmrznutá pri mínus -1°C.

c) „Ťažký“ ľad je treba vyhodiť a hrniec so zliatou vodou vrátiť do mrazničky. Akonáhle zmrznú približne 2/3 obsahu, nezmrznutú vodu zlejeme – ide o vodu, obsahujúcu najrôznejšie prímesi.

d) Ľad, ktorý zostal v hrnci, bude onou potrebnou vodou – z 80% zbavenou všetkých prímesí a obsahujúcou 16 miligramov kalcia na liter tekutiny. Optimálny obsah vápnika vo vode, potrebný pre životaschopnosť organizmu je 8-20 mg/l. Takú vodu pijú ľudia, ktorí sa vyznačujú dlhovekosťou.

e) Ľad nechajte roztopiť a vodu vypite.

   Rovnaký výsledok (ak nie lepší) dosiahnete i jednoduchším spôsobom, keď vodu v PET fľaši necháte na noc v mrazničke. Ráno fľašu vyberiete a necháte roztopiť asi tretinu obsahu – ten vylejete. Zvyšok necháte rozpustiť úplne a môžete piť.

Treba skúsiť ešte to vylepšiť nabíjaním vody. Ako inšpirácia môže poslúžiť práca Dr. Masaru Emota. Na fľašu napíšte vlastnosť alebo stav, ktorý chcete rozvíjať, či vám chýba. Môžete mať viacero fliaš s viacerými etiketami – najlepšie je takúto fľašu s vodou pred vložením do mrazničky podržať v rukách a nabiť predstavou podľa toho, čo je na nej napísané.

Odporúčame experimentovať, no ešte predtým pozrite text a videá o Masaru Emotovi na tejto adrese.

G. P. Malachov: Totální detoxikace, Eko-konzult Bratislava, 2002

Z češtiny preložil: Sokol

exkluzívne.cez.okno

Sekcie: 
júl 28, 2009 20:15 popoludní

 

 

Top