Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sila myšlienky (4. diel)

Je dôležité, aby ste sa cítili dobre. Pretože tento „pocit dobra” vysiela signál do vesmíru a začne k vám priťahovať viac podobného. Takže čím viac sa cítite dobre, tým viac si priťahujete veci, ktoré vám pomôžu cítiť sa dobre a postarajú sa o to, aby ste sa cítili ešte lepšie. Keď ste na tom zle viete, že to môžete zmeniť len tak? Pusťte si vašu obľúbenú hudbu. Začnite spievať ak vám tom pomáha. Zmení to vašu náladu. Alebo myslite na niečo nádherné. Udržujte tu myšlienku vo vašej mysli a vyžeňte z nej všetko zlé. Garantujem vám, že sa začnete cítiť dobre. Tento postup sa vzťahuje napríklad na vašich domácich miláčikov, čo je super, pretože vás dokážu dostať do pohody. Keď cítite lásku k svojmu miláčikovi, je to vyšší stav lásky, ktorý prinesie dobro do vášho života. Aký nádherný dar. Keď si na to zvyknete a začnete viesť svoje myšlienky podľa toho, čo cítite a začnete si všímať vzťahu medzi vaším cítením a myslením a toho čo sa vám vracia späť, než sa nadejete, budete si vedomí toho, že vy sami ste tvorcovia svojej budúcnosti. A tí, ktorí vás z diaľky pozorujú, budú stáť v úžase nad vaším perfektným životom!

Príbeh č. 2

Od tej doby, čo som sa dozvedel o Tajomstve a začal ho uplatňovať, stal sa môj život naozaj kúzelným, taký o akom každý sníva a trvá to až doteraz. Mám sídlo v hodnote 4.5 miliónu $, skvelú manželku, dovolenky na úžasných miestach. Šplhal som po horách, cestoval, bol na Safari… A všetko sa to stalo a deje sa to stále, vďaka uvedomeniu, ako používať Tajomstvo.

Život môže byť absolútne fenomenálny a taký by aj mal byť. A bude, keď začnete používať Tajomstvo. Mnoho ľudí sa ma pýta, čo majú robiť pri kreatívnom procese a akú hrá v tom vesmír rolu. Pozrime sa na to takto, použime túto metaforu:


Aladin a jeho lampa, už ste o nej asi počuli. Aladin zoberie lampu, opráši ju a zjaví sa Džin.

A vždy povie tú istú vetu:

„Tvoje prianie je mi rozkazom.“

Keď vypátrate tento príbeh až k jeho koreňom, teraz si myslíme, že sú tri priania, ale pôvodne čo sa týka počtu prianí, nebol žiadny limit. Premýšľajte o tom.

Teraz vezmite tú metaforu a aplikujte ju na svoj život. Pamätajte na to, že Aladin je ten, kto neustále niečo žiada. Ďalej tu máme vesmír, ktorý je Džin. Tradície ho nazývajú rôznymi menami - strážny anjel, vaše vyššie Ja, môžeme to nazývať, ako chceme, proste si zvoľte to, čo vám sadne najlepšie. Ale každá tradícia nám vraví, že existuje niečo väčšieho než my. A Džin hovorí vždy to isté:

„Tvoje prianie je mi rozkazom.“

To čo chcem povedať je, že kreatívny proces sa skladá z troch krokov. Krok prvý:

Musíte požiadať o to, čo chcete. Nie je nutné vysloviť slová. V skutočnosti ich vesmír ani nepočuje. Vesmír reaguje kompletne len na vaše myšlienky. Čo naozaj chcete? Sadnite si a napíšte si to na kúsok papiera. Píšte v prítomnom čase. Môžete začať: „Som tak šťastný a vďačný za…“ a potom popíšte aký život by ste chceli mať, v každom smere. Toto je predsa zábava. Je to ako mať vesmír ako váš katalóg a vy si ním listujete a hovoríte si, „toto by som rád prežil, rád by som mal tento produkt, rád by som bol s niekým takýmto“. Ste to vy, kto dáva požiadavky vesmíru. Je to naozaj jednoduché. Druhý krok je: Odpoveď. Odpoveď na to, o čo ste žiadali. O to sa nemusíte starať. Vesmír to spraví za vás. Všetky sily reagujú na vaše myšlienky, ktorými ste ho uviedli do pohybu.

„Tvoje prianie je mi rozkazom.“

A vesmír sa začne preskupovať tak, aby ju mohol splniť. Väčšina z nás nikdy sama sebe nedovolila chcieť to, čo naozaj chce, pretože nemôžeme vedieť, ako sa to zmaterializuje.

Keď trošku zapátrate, bude vám pripadať evidentné, že kedykoľvek niekto niečo dokázal, netušil, ako to dosiahne, len vedel, že to dokáže. Nepotrebujete vedieť, ako sa to stane. Nepotrebujete vedieť, ako vám to vesmír umožní. Neviete ako. Bude vám to ukázané, riešenie si pritiahnete sami. Niekto si povie, že je asi niečo zle. Pretože, viem, že žiadam, tak ako to, že sa nič nedeje? Ja na to: žiadaš, takže plníš krok č. 1, ani nemôžeš robiť niečo iné. Vesmír odpovedá vždy, bez výnimky. Ale existuje ďalší krok, ktorý musíte chápať, je to tretí krok, ktorý je prijímanie, musíte byť v súladu s tým, o čo žiadate. Ak ste v súlade s tým, čo chcete, cítite sa skvele, cítite entuziazmus, šťastie, uznanie a vášeň. Ale keď cítite beznádej alebo strach alebo hnev, čo sú silné znamenia toho, že práve teraz nie ste v súladu s tým o čo žiadate. Až pochopíte, ako sa cítite, je to to najdôležitejšie a začnete ovládať svoje myšlienky podľa vašich pocitov, kúsok po kúsku, si na to zvyknete a až to dosiahnete, sa to proste musí splniť. A keď túto fantáziu premeníte na realitu, budete v pozícii tvorenia väčších a lepších fantázií a to je moji priatelia kreatívny proces. Učenie sa a trénovanie Zákona Príťažlivosti je o tom, čo vám pomôže generovať pocity toho, že už to máte.

Bežte na testovaciu jazdu autom, ktoré chcete, ak chcete dom, bežte sa do neho pozrieť, spravte čokoľvek, aby ste si navodili pocit, že už to máte a uchovajte si ho. Čokoľvek spravíte, aby ste sa tak cítili, vám to doslova pritiahne. Môžete to byť i tak, že sa prebudíte a proste to tam bude, splní sa to. Alebo to môže byť nejaký nápad alebo čin, ktorý by ste mali spraviť. Nemali by ste si hovoriť „môžem to tak urobiť, ale fakt sa mi to nepáči“ pretože potom určite nie ste na správnej ceste! Niekedy je potreba prejaviť čin, ale pokiaľ ste na správnej ceste, s tým čo sa vám snaží vesmír dať, budete sa pri tom cítiť šťastní, plní života, čas sa zastaví a budete to môcť robiť celý deň…

Vesmír má rád rýchlosť. Neotáľajte, nehádajte, nepochybujte, keď budete mať príležitosť alebo impulz, keď vás pošťuchne intuícia - jednajte. To je celá vaša práca. To je to jediné, čo musíte spraviť. Pritiahnete si všetko, čo budete potrebovať.

Peniaze.

Ľudí.

Konkrétnu knihu.

Čokoľvek iné.

(Koniec príbehu č. 2)

- pokračovanie -

Zdroj: um.zonax.sk, film "The Secret" (Tajomstvo)


Všetky časti seriálu "Sila myšlienky" nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Tajomstvo tajomstiev
http://www.cez-okno.net/clanok/tajomstvo-tajomstiev

O Tajomstve nahlas!
http://www.cez-okno.net/clanok/o-tajomstve-nahlas


máj 17, 2010 23:11 popoludní
 • krát komentár

5 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 18, 2010 08:13 dopoludnia

  Komentár: 

  Osobné vedomie je vo vzájomnej interakci s Inteligentným Univerzálnym vedomím,ale článok a komerčné knihy s takýmto postojom zahrnujú len oblasť myslenia,tj. len jednu úroveň ega.Považovať to za plnohodnotný vývoj vedomia je veľmi jednostranné a zavádzajúce.Vôbec tu nie je nič Duchovné aj keď často sa to predvádza ako dokonalé predloženie Pravdy a zákonov. Viac sa to približuje egoizmu ako Duchovnému poznaniu.

 2. Obrázok používateľa čitateľ
  čitateľjún 05, 2010 20:05 popoludní

  Komentár: 

  Film Secret som vzhliadol asi 2,3 krát a zapôsobil na mňa dostatočne propagandistickí.Celi obsah filmu je zameraní na materiálne hodnoty.Necítil som ani štipku duchovna.No čo už,ak by sa pred filmom objavilo logo niektorej z Halywoodskích filmových spoločnosti tak by som sa už vôbec ale vôbec ničomu nedivil ... :)
  Nemyslím si,žeby tajomstvo šťastia spočíval v nadobúdaniu materialních statkov.Pre mňa je celí film iba o tom ako zarobiť $$$$ ...
  A to som sa aj niekde dočítal,že tvorcovia a aktéri filmu sa navzájom ťahajú po súdoch kôly honorárom.
  Takže good luck ... ;)

 3. Obrázok používateľa Roman
  Romanjún 06, 2010 17:41 popoludní

  Komentár: 

  Konečně někdo, už jsem si myslel, že jsem až příliš paranoidní.. Díky.
  R.

 4. Obrázok používateľa Laco
  Lacojún 06, 2010 18:25 popoludní

  Komentár: 

  Chlape, naco sem pises take banalne frky.......

 5. Obrázok používateľa Farar
  Fararjún 06, 2010 18:17 popoludní

  Komentár: 

  Cintorinom veskereho duchovna je slabe rozlisovanie

  Vidis tam to co tam chces vidiet

  Nastastie je kopec ludi, ktori si zo Secret zoberu tu pravu esenciu, a nakopnu motor vlastneho rozvoja

  A ze chce niekto vilu na pobrezi a drahe auto? Je to jeho volba. Ale vedz ze pouzitim rovnakych principov dosiahnes i vysiny Ducha

  Ale ty mas asi vlastnu genialnu metodiku :DDD

 

 

Top